Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapachowy filtr kabinowy


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

Aku jest oddzielony od komory silnika grodzią i jest w oddzielnej części pomiędzy silnikiem a kabiną.Zrób jednak fotę przy okazji.

zgadza się... i zaraz na tej grodzi od strony aku jest coś co wygląda jak rozpórka... taki płaskownik jakby...  zrobię zdjęcie nie wiem może jutro...

 

...ale z tego co szukałem na necie bo ciekawość zżera to znalazłem coś takiego co wygląda tak samo ale w a6 c5 i wychodzi na to że to fabryczna rozpórka... zrobię fotkę tego...

Do a4 b6 nie znalazłem, ale za to do b7 znalazłem... sam ten płaskownik i wygląda podobnie do tego co ja mam u siebie... może ktoś jakiegoś moda sobie robił...

 

Dobra znalazłem na necie. Okazuje się że to jest rozpórka kielichów... wychodzi na to że chyba fabrycznie montowali do tego modelu, dla tego się zdziwiłem takim widokiem... Ale fotkę zrobię przy okazji...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja, zdjęć nie robiłem - zapomniałem... ale tak jest to rozpórka do kielichów ori.... rdzy okazuje się nie ma, to wczoraj źle tak wyglądało. Dziś w świetle słonecznym no jest tam trochę lakier pożarty ale jakiejś mocnej rdzy nie ma.... Okazuje się że z powodu tej rozpórki muszę kupić jakiś dedykowany klucz, cienki długi imbus aby odkręcić akumulator... bez tego pupa dzięki rozpórce... odpływy udrożniłem, trochę druciarsko bo bez wyciągania aku po prostu wsadziłem łapę i wydłubałem gumki i tyle... Trzeba będzie powrócić do sprawy ale jak będzie cieplej i jak będzie klucz do aku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpórki nie będę tykał ( z tego co widziałem na necie nie które auta to mają, nie które nie), cholipa wie może auto się rozpadnie czy coś jakbym ją zdemontował...  na razie tak łapą wymacałem i paluchem tak udrożniłem pod aku ( trochę dało się go przesunąć) i za przewodami do nagrzewnicy też paluchem... woda zleciała i jakoś spływa... nie mniej muszę kupić odpowiedni klucz i wyjąć normalnie aku i wtedy porządnie to zrobić... oczyścić, jakiś środek na rdze a na sam koniec farbą okrętową i powinno być git...

 

co do klucza to nasadki na grzechotkę za grube są bo klucz musi przejść pomiędzy ścianą grodziową, a rozpórką... idealnie pasuje najprostszy imbus tyle że za krótki... muszę coś na wzór zwykłego imbusa kupić tylko dłuższego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...