Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zapachowy filtr kabinowy


sahipp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie, czy ktoś używał takiego wynalazku jak w tytule? W moim aucie po mimo braku zapachów i tak dalej z nawiewu, z kratek (szczególnie na grzaniu) wydobywa się powietrze z lekkim przyjemnym zapachem. Nigdy czegoś takiego w żadnym aucie nie doświadczyłem. Domyślam się że musi tam siedzieć jakiś filtr kabinowy zapachowy. Dla tego chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat od was? Czy korzystał ktoś, czy warto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie czy taki wynalazek siedzi w Twoim aucie zajmie Ci minutę /tyle aby wyjąć filtr kabinowy i powąchać ?

Od kiedy masz auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sahipp napisał(a):

czy warto ?

Cytuję

"Odświeżacze powietrza mogą zawierać wiele niebezpiecznych dla naszego zdrowia składników.

W składzie odświeżaczy powietrza znajdują się pochodne benzenu, aldehydy, toluen i wiele innych substancji, które przyczyniają się do chorób ośrodkowego układu nerwowego czy powstawania wad wrodzonych.

Działanie na ośrodkowy układ nerwowy może spowodować rozwój choroby Alzheimera, Parkinsona czy stwardnienia rozsianego. Niektóre odświeżacze zawierają także związki, które mogą zaburzać gospodarkę hormonalną.

Większość odświeżaczy powietrza zawiera toksyczne substancje, które zdecydowanie przekraczają bezpieczną ilość.

W składzie odświeżaczy powietrza możemy znaleźć np. rakotwórczy p-dichlorobenzen, który uszkadza płuca. To główny składnik stosowany w produkcji pestycydów, zakłócający pracę hormonów w całym organizmie.

Kolejnymi składnikami są formaldehyd czy nafthalen, który niszcząc tkanki, może prowadzić do rozwoju nowotworu płuc. Odświeżacze często zawierają też nutę piżma. Jest ona szczególnie niebezpieczna dla karmiących matek oraz niemowląt."

 

Przeglądając sieć na szybko, nie znalazłem w ofercie poważnych firm "zapachowego filtra powietrza". Jedynym takim produktem był produkowany w Chinach przez nieznaną mi markę. To chyba o czymś świadczy, prawda ?

 

Czy warto ? - Według mnie zdecydowanie nie.

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytaty o odświeżaczach powietrza "podciągnąłem" pod temat ewentualnego "zapachowego filtra", w którym zapewne muszą znajdować się identyczne substancje/związki chemiczne.

Dla mnie wszystkie te odświeżacze (w każdej formie), czy aromatyzowane filtry kabinowe, to proszenie się o poważne kłopoty zdrowotne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Tomnik napisał(a):

Cytaty o odświeżaczach powietrza "podciągnąłem" pod temat ewentualnego "zapachowego filtra", w którym zapewne muszą znajdować się identyczne substancje/związki chemiczne.

Dla mnie wszystkie te odświeżacze (w każdej formie), czy aromatyzowane filtry kabinowe, to proszenie się o poważne kłopoty zdrowotne. 

Dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dekiel 13 napisał(a):

Sprawdzenie czy taki wynalazek siedzi w Twoim aucie zajmie Ci minutę /tyle aby wyjąć filtr kabinowy i powąchać ?

Od kiedy masz auto ?

z 2.5 roku, ale do filtra kabinowego nie zajrzałem jeszcze... etapami coś tam dłubie sobie hobbystycznie przy tym aucie....

 

założyłem temat bo nie spotkałem się jeszcze z czymś takim...

 

35 minut temu, Tomnik napisał(a):

Cytaty o odświeżaczach powietrza "podciągnąłem" pod temat ewentualnego "zapachowego filtra", w którym zapewne muszą znajdować się identyczne substancje/związki chemiczne.

Dla mnie wszystkie te odświeżacze (w każdej formie), czy aromatyzowane filtry kabinowe, to proszenie się o poważne kłopoty zdrowotne. 

 

generalnie logiczne i trudno się nie zgodzić... ale zacząłem czytać i podobno audi w nowych autach również ma taki bajer zapachowy. Coś mi się obiło o uszy że w a8 d5 coś takiego zapachowego jest... i tam też szkodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, dekiel 13 napisał(a):

Mi też to wygląda na odświerzacz wrzucony w kanały wentylacyjne.

hmmm dosyć ciekawa teoria.. w tygodniu to sprawdzę... ściągnę schowek i zobaczę co tam w puszcze z parownikiem jest....  aż zacząłem się tym tematem interesować.... zacznę od powąchania filtra kabinowego... Również szukałem fittrów zapachowych bo chyba moda w postaci zapachu czy coś chyba nikt nie robił... i tak wpadłem na pomysł z filtrem i faktycznie mało tego jest i jak wspomniał kolega @Tomnik żadnej renomowanej firmy to nie jest...

 

Swoja drogą jak taki zapach wygląda seryjny stosowany np w a8d5?

 

Jak odpale nawiew najlepiej na ciepło to czuć delikatny lekki zapach powietrza jest, ale czym to pachnie nie wiem... no generalnie przyjemny... już myślałem że może silnik się poci i olej mam zapachowy...:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz powiedzieć, że od 2 i pół roku nie wymieniłeś filtra kabinowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Langista napisał(a):

Chcesz powiedzieć, że od 2 i pół roku nie wymieniłeś filtra kabinowego?

tak bo to auto jest do dłubania i nie jeździ za często... najpierw ogarniałem sobie powoli sprawy techniczne... teraz przyszedł czas na kabinówkę i sprawy komfortu dla tego zacząłem teraz tym się interesować....

 

Do wczoraj nie miałem pojęcia że takie filtry w ogóle istnieją... dodatkowo do dziś nie miałem pojęcia że takie zapachy (tylko nie wiem jeszcze na czym to dokładnie polega) ,,podpięte w układ wentylacji,, w nowych autach audi są stosowane....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc dziś rozebrałem... wypada na to że sprawcą przyjemnego zapachu  jest filtr kabinowy... jestem w szoku że ten zapach tak długo działa... co to dokładnie za filtr nie powiem, coś włoskiego generalnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dajcie mi z jeden dzień/dwa dni i wstawię fotkę tego włoskiego cuda... może i nie zdrowy ale kuźwa efekt fajny, spodobał mi się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszedłem od razu zrobić fotkę, takie coś dziwnego w aucie... nie znam tej marki pewnie jakiś badziew, ale za to pachnący...

IMG_20230326_180459.jpg

IMG_20230326_180502.jpg

IMG_20230326_180505.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zwykły filtr przeciwpyłkowy a pachnie bo pewnie ktoś go czymś nasączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo tak jak mówisz, ale żeby tak długo to trzymało?

 

Przy okazji kolejny front robót odkryłem... echh... odpływy do tego czyszczenie i konserwacja tego co jest pod aku.... pierwsze miejsce gdzie odkryłem rudą w aucie....

 

plus jest taki że brak oznak spawania auta ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, pelonek1 napisał(a):

To zwykły filtr przeciwpyłkowy a pachnie bo pewnie ktoś go czymś nasączył.

Dokładnie, pewnie żeby zamaskować inne zapachy:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Dokładnie, pewnie żeby zamaskować inne zapachy:whistling:

generalnie wygląda to spoko wszystko, właścicielem była baba przez całe życie auta przede mną...  jedyne co to odkryłem rdzawki trochę, oraz odpadniętego lakieru w okolicach aku... tak poza tym nie jest źle... nie zaglądałem tam jeszcze...   w aucie pod dywanikami o dziwo sucho..

 

przez pierwszy rok to nic w aucie nie robiłem, czasem jeździłem nim bez zobowiązań bez wkładu bo chciałem zobaczyć co to jest to 2.5tdi, a docelowo i tak miał być swap... ale się odmieniło i zostało na miejscu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę nie na temat ale mam pytanie... jak wspomniałem jeszcze nie zaglądałem w przestrzeń akumulatorową ( a nie znam tego modelu zbyt dobrze)... czy w a4 b6 było jakieś wzmocnienie? zauważyłem coś ale rozpórka na kielichy z tym że nie jest zamocowana do kielichów i nie wygląda to na jakieś druciarstwo.... zdjęcia teraz już nie zrobię, generalnie jest to taki płaskownik który jest zaraz przy ścianie komora silnika/ wnęka aku i idzie po wewnętrznej stronie (tam gdzie aku) zaraz przy tej ścianie przez szerokość auta... końce są mocowane na śruby ( wizualnie wyglądają na fabryczne) do takich hmm uchwytów co mają takie trzy nogi jakby a te z kolei do otworów montażowych  po bokach na trzy śruby... ?

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest oddzielony od komory silnika grodzią i jest w oddzielnej części pomiędzy silnikiem a kabiną.Zrób jednak fotę przy okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...