Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A5 F5 błedy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam Panowie może pomożecie, po wymianie akumulatora pozostało mi kilka błędów które nie chcą się skasować. 

Akumulator poprzedni był całkowicie rozładowany.

 

Pirotechnika w aucie była nienaruszona.

Poniżej Autoscan.

autoscan_20230405_1652.txt autoscan_20230405_1652.txt

Edytowane przez Johnu

Rozwiązane przez Johnu

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Po pierwsze A5 to nie 8W tylko F5.

Po drugie, nie wiem jak Ty wykonałeś ten autoscan, ale coś musiałeś żle zrobić bo brakuje kilku sterowników (01, 08) a kilka zostało "zapytane", których w tym modelu nie ma np. 53, 55 czy 76.

Opublikowano
  • Autor

1. Ok, dziekuję za informacje. 

2. Wykonałem scan  w wybranych sterownikach. Zrobie dzisiaj  skan o dodatkowe sterowniki. 

Moze wyjdzie cos jeszcze. 

 

Jak myślisz z Airbag w czym moze być problem. ? 

Edytowane przez Johnu

Opublikowano
  • Autor

wrzucam scana. z góry dzięki za pomoc przy temacie.

autoscan_20230406_1720.txt

Opublikowano

Dlaczego skanujesz moduły których nie masz ?

Opublikowano

Czy nowy akumulator został zakodowany po wymianie?

Masz dostęp do vcds? Jak tak to, wykonaj nim autoscan i wrzuć, bo z vcp widzę, że sobie nie radzisz.

Moim zdaniem przy tylu błędach komunikacji w wielu sterownikach gdzieś jest przerwa w zasilaniu któregoś modułu.

Wyciągnij i włóż na nowo każdy bezpiecznik (oczywiście sprawdzając go także czy jest ok). Być może w którymś kontakty zaśniedziały. Nie pomyl tylko miejsc, w których siedziały.

 

Opublikowano
  • Autor

Jeżeli chodzi o akumulator to nie był kodowany. 

Posprawdzam jeszcze te bezpieczniki . Nie mam dostępu do vcds-a.

W aucie generalnie nic nie było rozłączone tylko wymiana akumulatora. 

Jedyne co zauważyłem dodatkowo to nie działa elektronika fotela pasażera plus dostało sie troche wody pod dywanik pasażera z tyłu prawy. ( moze woda cos tam zalała?) 

Dzięki

Opublikowano

Woda mogła/może zwarcie robić.

Opublikowano
  • Autor

Wczoraj własnie ogarniałem auto i dopiero namierzyłem ze mokre.

Dzięki. 

Spokojnych 

 

Opublikowano
  • Autor

Rozebrałem prawą stronę podłogi od pasażera.

Podpowiedzcie mogę się spodziewać jakiegoś modułu pod nogami pasażera z przodu bo oprócz wtyk do siedzenia przedniego nic takiego póki co nie namierzyłem.

 

Edytowane przez Johnu

Opublikowano

W nogach nie ma sterowników.

Pytanie skąd tam woda? Auto powypadkowe?

Opublikowano
  • Autor

O to tyle dobrego że nie ma. 

Zgadza sie powypadkowe . 

Edytowane przez Johnu

Opublikowano

Czyli woda dostaje się na skutek wypadku?

Opublikowano
  • Autor

Tak, auto juz naprawione teraz tylko kwestia wysuszenia podłogi i błędów. 

Styki zapuściłem contact sprayem.

Opublikowano
  • Autor

Kolego czy elektronika fotela kryje sie pod jakimś bezpiecznikiem łączonym z inna elektronika, bo w opisie nie na bezpośrednio bezpiecznika sterowanie fotele pasażera. 

Fotel sprawdzałem pod aku i działa, ale po złożeniu dzisiaj całości w aucie nie działa. 

 

Opublikowano

Który fotel nie działa?

Fotelami steruje sterownik pamięci foteli (36) strona kierowcy, u spodu fotela kierowcy.

20230414_175259.jpg

Opublikowano
  • Autor

Kierowcy działa, pasażera nie działa 

Opublikowano

Jest tylko jeden sterownik do obu foteli, po stronie kierowcy (w autach mających kierownicę po lewej stronie)

Skoro strona kierowcy działa oznacza to, że sterownik dostaje zasilanie.

 

Opublikowano
  • Autor

Dzięki, tak jest rzeczywiście sterownik jeden pod stronie kierowcy.

Sprawdziłem napięcie do kostki pod fotelem kierowcy i jest ok. (fotel działa),

natomiast kostka fotela pasażera nie ma już napięcia nie dochodzi. Czy po drodze jest gdzieś jakiś bezpiecznik.?

Rozbierałem próg jeszcze raz idzie cała wiązka w kierunku schowka i wchodzi pod deske i na tym etapie nie natrafiłem na żaden bezpiecznik. 

Opublikowano

Sprawdź bezpiecznik termiczny fotela pasażera S46 w tylnym lewym boczku w bagażniku. Na rysunku poniżej zaznaczony jako "C".

 

20230416_202327.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.