Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Audi A5 F5 błedy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Kolego Muskel1 dzięki za podpowiedź, w bagażniku wczoraj badałem po kolei i były ok, bezpiecznik który wskazałeś sprawdziłem teraz jeszcze raz był dobry. 

 

Sprawa namierzona miałem całą podłogę wyjętą kostki spryskałem contactem, wiec juz tam nic nie grzebałem pozatym ze wszystko działało łącznie z podświetleniem nóg tył.

Rozebrałem kostki jeszcze raz bo jak nie bezpiecznik to co w końcu

 

Edytowane przez Johnu

Opublikowano

Nie dziwne przy takim widoku:decayed:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolego Muskel1 uporałem się z tym fotelem już chwile temu.  Pozostały błedy których nie idzie skasować.

Wrzucę jeszcze autoscana może coś podpowiesz. 

Auto miało niewielką kolizje prawa stroną poduszki nie wystrzeliły. 

dodatkowa akumulator był całkowicie rozładowany, wymieniony na nowy i zakodowany pod nowy 80 Ah

 

Więc auto miało tylko takie przygody nic oprócz.

 

autoscan_20230501_1441.txt

Opublikowano

Posprawdzaj wszystkie bezpieczniki. W sterowniku komfortu (46) brakuje stałego zasilania (z zacisku 30). Może to być przyczyną tych licznych błędów komunikacji w innych sterownikach. 

Opublikowano
  • Autor

Sprawdziłem kolego wszystkie bezpieczniki miernikiem bagaznik, lewo kierowca podnóżek, boczek kierowcy. Nie namierzyłem żadnego spalonego. 

Nie wiem czy sa jeszcze jakies bezpieczniki na klemie plus? 

Na liczniku wywala takie błedy

 

IMG_20230503_120000.jpg

IMG_20230503_115957.jpg

IMG_20230503_115950.jpg

IMG_20230503_115945.jpg

IMG_20230503_115941.jpg

IMG_20230503_115936.jpg

Opublikowano

Wyciągaľeś i wsadzałeś każdy bezpiecznik?

Opublikowano
  • Autor

Nie, tylko miernikiem badałem wieczorem przeglądane recznie po kolei. 

Opublikowano
  • Autor

posprawdzałem wszystkie bezpieczniki po kolei, wyjmowanie drobny papierek każdy bezpiecznik . 

Spalonego nie namierzyłem żadnego. Później scan i kasowanie błędów wracają te same.

Gdzie szukać dalej w komorze akumulatora ? ten zacisk 30 do modułu >? 

 

 

 

img_20230504_134425.jpg

img_20230504_135005.jpg

img_20230504_141052.jpg

Opublikowano

Zacist 30 to pojęcie ogólne na punkty łączenia i przewody zasilające sterowniki stałym napięciem 12V. 

Opublikowano
  • Autor

Ok, zaglądne jeszcze w tą komorę akumulatora może tam coś jest luźne. 

Wymieniałem aku nic poza tym. 

 

Opublikowano

W lewym tylnym boczku masz sterownik komfortu J393.

 

Są w nim 2 kostki doprowadzające stałe napięcia z zacisków 30, czyli stałe 12V.

 

Pierwsza kostka to 17-to pinowa brązowa kostka T17a, oznaczona na rysunku jako kostka A.

W tej kostce na pinach 16 oraz 17 powinno dochodzić te stałe 12V.

 

Druga kostka to też 17-to pinowa ale  czarna kostka T17b, oznaczona na rysunku jako kostka C.

W tej kostce powinno na pin 16 dochodzić również stałe 12V.

 

 

20230504_212227.jpg

 

20230504_213456.jpg

20230504_212341.jpg

20230504_212740.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Z opóźnieniem nie miałem jak czasowa zbadać. Dziś mi sie udało i sprawdziłem wskazane piny w tym module i jest 12v na wszystkich 3. Sprawdziłem tez bezpieczniki na klemie "+" Są ok. 

Opublikowano

Skasuj wszystkie błędy,  wykonaj świeży pełny autoscan i go tu wrzuć.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Sprawdź bezpirczniki które są pod podstopnicą kierowcy. Na poniższym zdjęciu masz zaznaczone rząd ST2 oraz rząd ST3.

 

W rzędzie ST2 sprawdź bezpiecznik nr SB15.

W rzędzie ST3 sprawdź bezpiecznik SB3, SB9 oraz SB10.

 

Bezpieczniki te zasilają sterownik BCM1, który znajduje się pod rączką otwierania maski w nogach kierowcy.

 

Sprawdź czy do tego sterownika dochodzi stałe napięcie na pokazanych na zdjęciu pinach.

20230506_124100.jpg

20230506_125145.jpg

20230506_130117.jpg

20230506_132456.jpg

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano

Błędów zasilania z zacisku 30 już nie ma. Masz natomiast prawie w każdym sterowniku błędy dotyczące komunikacji ze sterownikiem ABS/ESP. Było tam coś robione? Jest uszkodzony? Lub wiązka do niego?

Opublikowano
  • Autor

Bezpiecznik sprawdzone jest w nich przejście, wzrokowo też nic nie widać podejrzanego.(może je wymienić dla pewności?)

Gniazdo B przy dźwigni maski pin 66, 12 mają napięcie 

Gniazdo C przy dźwigni maski pin 66, 1 mają napięcie 

 

Jeżeli chodzi o ABS/ESP nic nie robiłem, hamulce sprawne, ręczny również. 

Może czujnik w kole ?

Edytowane przez Johnu

Opublikowano
  • Autor

Może rozpiąć kostkę przy Sterownik ESP i potraktować "Kontaktem", auto stało dłuższy okres z tego 

co się dowiedziałem około pół roku.

Opublikowano

Bezpieczników nie wymieniaj bo tak jak pisałem, nie masz już błędów zasilania z zacisku 30 i masz napięcia na pinach, więc tu jest wszystko ok.

 

Wtycznę od ABSu możesz odpiąć i sprawdzić jak wygląda. 

 

To na 100% nie jest żaden z czujników ABS.

Problem jest gdzieś w komunikacji więc pewnie CANy.

 

 

Opublikowano
  • Autor

Ok, wiec bezpieczników nie ruszam.

Może dziś mi się jeszcze uda podejść do tej wtyczki ABS, będę informował co tam się dzieje. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.