Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana/naprawa wkładki zamka


Debian27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pomocy, w mojej b5 padła wkładka zamka. Jak ją można wyciągnać? Szukam jakiś tutoriali, filmów lecz nic nie mogę znaleźć w sieci. Czy taką wkładkę można naprawić bo widziałem zestawy naprawcze w necie. Jeszcze jedna kwestia, wypadła mi taka blaszka jak na zdjęciu  i teraz za cholere nie wiem jak ją zamocować,

blaszk zamka.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ksiązce powinno być wszystko opisane z rysunkami. Weź pod uwagę, że trzeba będzie zapewne użyć trochę siły do wyjęcia wkładki bo czas zrobił swoje. Ja w B7 szarpałem się chyba z 15 min żeby ją wyjąć i niczego nie uszkodzić ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w b5 schodzi bez problemu i szybko, po ściągnięciu tapicerki to może minutę trwa demontaż... mocowanie też jest proste ale upierdliwe... teraz się spieszę do pracy ale może w ciągu dnia jak będzie luźny dzień w robocie napisze więcej, a jak nie to wieczorem... składanie tej jest w miarę proste ale bardzo upierdliwe do wykonania bo trzeba tą blaszkę odpowiednio nasunąć i przekręcić od wewnątrz drzwi na wkładce... ta blaszka pełni rolę hmm ,,trzymacza wkładki,, od wewnątrz taka nasuwana podkładka... ta czynność zajęła mi godzinę...

 

jak możesz to zrób zdjęcia w międzyczasie drzwi wewnątrz i tej wkładki oraz elementów to będzie mi prościej wytłumaczyć....

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 deszcz leje także kiepsko, ale odsieżę kotleta jak zrobię zdjęcie. Tylko teraz pytanie czy starą wkładkę da się naprawić, chciałbym uniknąć noszenia dwóch kluczy ? Ale na necie takie zdjęcie znalazłem i nawet wygląda że to ta sama wkładka, a ta blaszka jest skierowana w dół.

51_1200842927.jpg

Edytowane przez Debian27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co ci w niej padło? - to jest osobny temat...

 

co do złożenia to tak na szybko ci napisze... najlepiej składanie poćwicz na wyciągniętej wkładce....  po prostu ta blaszka pierścień wkłada się odpowiednio ( chwa tym dużum dzyndzem skierowanym w dół a pół ksieżyc gdzie otwatu nasówa sie w kierunku tyłu auta i jak się nasunie to trzeba przekrecić ten dzundzel, wypust w lewo jeżeli mówimy o wkładce kierowcy... wkładka włożena z zewnątrz razem z klamka itd przytrzmac sobie reką i dobrze wcelować aby nasunąć ta blaszke pomiędzy wkładkę a blachę drzwi.. dla tego pociwisz i zobacz na wyjetej wklładce jak to pasuje i jak to dzieła i jak wkładać jak wcelować....   przy już montazu w drzwiach ta blaszka jakby przy włożeniu i przekrecaniu za ten duży dzyndzel rozbycha sie pomiedzy wkładka a blacha dzrzwi o blokuje wkladke w ten sposob od srodka....

 

 

to tak na szybko sory za bledy spiesze się.... mi bez poradnikkow zajeło gdzonie trzymajac jedna reka od zewnatrz klamke z wkładka a druga reka aby odpowiednia wsunac blaszke pomiedzy wkladke a dzwi i to było najtrudniejsze a potem przekrecić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc pobawię się, a co w niej padło to jeszcze do tego nie dotarłem ale wkleję zdjęcie z opisem jak ją wyciągnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie klamka i wkładka dwa elementy ale tworzą całość... trzeba je razem do kupy złożyć ( to jest banał więc nie tłumacz) wsadzić i przytrzymać ( fajnie byłoby drugą osobę mieć, ja robiłem sam dla tego może tak ciężko mi to szło) jak to wsadzisz i przytrzymasz od zewnątrz to wtedy odpowiednie wsunąć od środka tą blaszkę ( to jest najtrudniejsze) i jak prawidłowo ją wsuniesz to wtedy przekręcasz dzyndzlem w kierunku tyłu pojazdu i już jest sztywno i potem szybko też dokręcasz śrubę co trzyma klamkę jakoś tak...  dopiero wtedy możesz już przestać przytrzymywać klamkę z zewnątrz... Generalnie mówię złożenie do kupy to jest banał i na pewno sobie poradzisz patrząc na to problem to odpowiednie wsunięcie blaszki pomiędzy drzwi a wkładkę ( wewnątrz)

 

Dla tego warto najpierw na wyjętej wkładce przyłożyć blaszkę aby zrozumieć jak to działa i jak powinna być wsadzona... potem ten zabieg powtórzyć już w drzwiach...

 

co do uszkodzenia wkładki to nie wiem jak uszkodzona i czy idzie naprawić... w razie W kupić na szrocie trzy wkładki ( ba masz trzy zamki) plus wkładka stacyjki plus klusze... przełożysz pastylke i będzie działać... nie jestem pewny ale wkładki mogą nawet z audi 80 pasować ( a4 b5 przed liftem i audi 80 b4 mają wiele wspólnych gratów)

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...