Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z rozpędzaniem


kubag

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas mam problem ze swoim silnikiem (2.0 ALT) podczas rozpędzania czuć jakby auto tzw. ząbkowało przy rozpędzaniu, lekko podszarpuje przy szybszym rozpędzaniu. Na wyższym biegu z niższymi obrotami (1500) przy wyjeżdżaniu pod górę i z pełnym gazem zauważyłem że przy obrotach w okolicach 2000-2300 auto nagle się dławi na około sekunde i jest to dość mocno odczuwalne i widoczne na obrotomierzu po czym zaczyna normalnie przyspieszać. Ostatnio tez miałem sytuacje podjeżdżając pod dom i wyhamowując do zera nagle obroty zaczęły podskakiwać do 1300 dwa razy i ustało. Może ktoś miał taki problem i nakieruje co mógłbym zrobić. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyna mądra rzecz jaką możesz zrobić to podłączyć komputer i odczytać błędy/zrobić pełny autoscan.

Jak nic konkretnego tam nie zobaczysz to zrobić logi i je przeanalizować sam lub z pomocą kogoś z forum.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zrobić test wypadania zapłonu w blokach pomiarowych ale pokazuje ze test jest wyłączony i nie za bardzo wiem jak go aktywować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na którymś cylindrze wypada zapłon to na pewno będzie zapisany błąd w komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W grupach pomiarowych szukaj, np. w 1,8 T w grupach 15 i 16 jest licznik wypadań zapłonu.

Edytowane przez pelonek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, kubag napisał(a):

Chciałem zrobić test wypadania zapłonu w blokach pomiarowych ale pokazuje ze test jest wyłączony i nie za bardzo wiem jak go aktywować 

W BS musisz wejść ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie w blokach pomiarowych i czekasz aż funkcja będzie aktywna i ten licznik działa tylko na jałowych obrotach.

3 godziny temu, Elhape napisał(a):

Jeśli na którymś cylindrze wypada zapłon to na pewno będzie zapisany błąd w komputerze.

Nie będzie. Może nawet naliczyć kilkaset wypadan przez kilkanaście sekund i błąd, nawet sporadyczny, się nie zapisze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał(a):

Nie będzie. Może nawet naliczyć kilkaset wypadan przez kilkanaście sekund i błąd, nawet sporadyczny, się nie zapisze. 

Zgadza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wiem o tym tylko czekałem z 10 minut i nie chciał sie załączyć test 

5 godzin temu, pelonek1 napisał(a):

W grupach pomiarowych szukaj, np. w 1,8 T w grupach 15 i 16 jest licznik wypadań zapłonu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...