Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

2022 S4 3.0 TDI 341KM - okropny dźwięk silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

 Witam Panowie,

 

Pacjent Audi S4 TDI 2022 341KM Tiptronic. Jest to mój pierwszy samochód z silnikiem V6 natomiast od samego początku mi się wydaje, że silnik ma na postoju (bieg jałowy również i w trybie D/S) oraz w niskich obrotach do 2500 rpm nieprzyjemny dźwięk i brzmi jak 30 letni traktor. 

 

Zgłaszałem ten problem już 2 razy w ASO ale zostałem poinformowany, że wszystko działa prawidłowo. 

 

Może po prostu to ja jestem głupi i ten silnik naprawdę ma taki dźwięk? 

 

Pierwszy filmik przedstawia samochód przy cold starcie, w drugim filmiku jest silnik już ogrzany po 50km trasie. 

 

Przebieg auta to 9000km. Pierwsza wymiana oleju przy 1500km, druga przy 6000km.

 

Start na zimnym:

 

 

 

Już ogrzany silnik: 

 

 

 

 

 

Edytowane przez trxchanger

Opublikowano

Na zimnym chodzi raczej normalnie,jak to 3.0tdi

ale na ciepłym sieczkarnia rzeczywiście.

 

Opublikowano

Sprawdź u dobrego szpenia ciśnienie oleju na biegu jałowym bo w 3.0tdi miały od któregoś roku obniżone ciśnienie oleju na biegu jałowym w imię chorej ekologii.

Tunerzy podnoszą softem ciśnienie ale u Ciebie auto nowe na gwarancji to może być problem.....

Opublikowano

Normalny dźwięk. Słychać cykające injektory. Wszystko normalne i nie ma tu nic niepokojącego.

Mam V6 już w 3 generacji, wszystkie tak chodzą.

Opublikowano
15 minut temu, Rabbi napisał(a):

Sprawdź u dobrego szpenia ciśnienie oleju na biegu jałowym bo w 3.0tdi miały od któregoś roku obniżone ciśnienie oleju na biegu jałowym w imię chorej ekologii.

Tunerzy podnoszą softem ciśnienie ale u Ciebie auto nowe na gwarancji to może być problem.....

Nie na biegu jałowym tylko w zakresie częściowego obciążenia, które można podnieść o 0,5 Bar. Na jałowym jest normalne ciśnienie:wink:

Opublikowano

 

 

Najnormalniejsza praca V6 w tym modelu.

Opublikowano
  • Autor

Hej. Dzięki za info. Jeśli chodzi o injektory to rozumiem, że wszystko jest w porządku. Jest to dźwięk, który również dla mnie jest w normie. Bardziej mi chodzi o klekotanie silnika od strony kierowcy.

Opublikowano

Wszystko w normie.

Opublikowano

W normie, aczkolwiek pokazuje tylko nie przyłożenie ręki przez inżynierów, do kultury pracy tego silnika. 

Opublikowano

W dużej mierze wpływ na poziom "hałasu" mają nie tyle niedopracowania, co rodzaj zastosowanych materiałów jak np.: plastikowe pokrywy zaworów. Wszystko jest coraz cieńsze i lżejsze, co ma włynąć pozytywnie na wagę i co za tym idzie niższe spalanie, ale pod względem tłumienia dźwięków jest to niekorzystne.

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.