Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośny diesel po wycięciu dpf


woytas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam 2.0 tdi bpw z quattro

Z racji wieku DPF i katalizator zostały wyjęte. Samochód zrobił się jakby nieco bardziej słyszalny, może dlatego że puszka po dpfie przy silniku jest pusta a z tylu są tylko dwa duże tłumiki L i P strona.

zwracam się z prośbą do kolegów o poradę co można by do układu dołożyć, może jakiś tłumik przelotowy w 1.9 lub 2.0 bo koło skrzyni jest sporo miejsca.

Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środkowy seryjny tłumik + katalizator lub jedno z dwóch.

Pomijam już fakt, że TDI bez DPFa, czy chociażby katalizatora to jest jeden wielki trujący kopciuch. Ty tego nie odczuwasz ale już każdy jadący za Tobą owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, afroo. napisał(a):

Pomijam już fakt, że TDI bez DPFa, czy chociażby katalizatora to jest jeden wielki trujący kopciuch. Ty tego nie odczuwasz ale już każdy jadący za Tobą owszem.

Nie przegadasz takim ignorantom i egoistom. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tego świadomy że auto nie posiada dpf i katalizatora, ale takie to już kupiłem i próbuje ratować to co mam.

Myslalem o wstawieniu tłumika środkowego bo jest tam na tyle miejsca, oczywiście przeróbki i zmiana kształtu rury ale do spawacza to żaden problem 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwidoczniej nie przeszkadzało Ci to  przy zakupie, więc nie zganiaj winy na poprzedniego właściciela.  To Ty używasz teraz auta ze świadomością braku komponentów oczyszczania spalin. Przywróć auto do stanu używalności technicznej, to jedyna porada którą powinieneś tutaj otrzymać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Najwidoczniej nie przeszkadzało Ci to  przy zakupie, więc nie zganiaj winy na poprzedniego właściciela.  To Ty używasz teraz auta ze świadomością braku komponentów oczyszczania spalin. Przywróć auto do stanu używalności technicznej, to jedyna porada którą powinieneś tutaj otrzymać. 

Dziękuje bardzo za nieocenioną pomoc ???‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie są realia. Wstaw minimum katalizator do diesla a od razu się wyciszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...