Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Błąd P0522 auto gaśnie podczas jazdy, problem z odpaleniem


a4b7audi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem z moim autem.. audi a4b7 1.9 TDI. Mechanicy rozkładają ręce, nie chcą się podjąć naprawy...

Audi jakiś miesiąc temu zgasło podczas jazdy, zapaliła się kontrolka trakcji i olejarka duża od ciśnienia. Auto nie odpaliło.. pojechalo na lawecie do warsztatu gdzie na drugi dzień odpalilo bez problemów..  problem pojawił się znowu po kilku dniach, te same kontrolki. Dodatkowo ma czasem problem z odpalaniem, na zaplonie nie gaśnie kontrolka trakcji i ABS, wtedy nie odpali, jak zgasna to odpali.

Wymieniony został czujnik wału korbowego- nic nie dało. Kolejny mechanik stwierdził że zegary, bo ruszył kostka od zagarow to błędy trakcji i ABS gasły. Polutowal w trzech miejscach, auto odebrane i po 4 dniach znowu problem z odpaleniem, łapie za któryms razem, i znowu zgasł w czasie jazdy. Wróciły do mechanika ale ten nie ma pomysłu ... Nie wie gdzie szukać przyczyny. Miał ktoś podobną sytuację ? Proszę o pomoc, bo już nie wiem gdzie szukać rozwiązania 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez scanu z błędami możemy długo polemizować.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W załączniku błędy jakie miał przed lutowaniem zegarów. Potem było zero. Gdy problem po kilku dniach powrócił to znowu był ten błąd P0522 i jakieś komfortu.. received_468767472123587.thumb.jpeg.0736cdfdeed277ee7ebcb25d726a06d7.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Identyczny problem miał w T4 mój znajomy, pompa oleju mu padła. Auto miało takie same objawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, a nam odrazu to odrzucili .. kontrolka od oleju już teraz ostatnim razem się nie zaświeciła. Poziom jest ok.. wszyscy zakładają że to problem leży w elektryce, że trzeba całe okablowanie sprawdzić itd.. i dlatego nie chce się nikt podjąć bo za dużo "szukania".. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust to zegary raczej odpadają bo jakby nie odpalał przez zegary to powinien wyskoczyć błąd imo. Sprawdzałeś czujnik ciśnienia oleju??

Dodatkowo podłączył bym vcds'a zamiast bosch'a, bo czasem te uniwersalne urządzenia diagnostyczne pokazują nieprawidłowe błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniec końców chyab tego czujnika nie sprawdzali, bo auto jak odpali to jeździ bez zarzutów itd.. co do vcds'a to mam podjechać do innego warsztatu w przyszłym tyg na diagnozę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 10:11, Lukasz_mk2 napisał(a):

Jak wyskakuje "oliwiarka" na fis to pierwsze podejrzenia powinny padać na czujnik

Albo dziurę w misce olejowej ;)

Ewentualnie co przerabiałem w fiacie bravo, pęknięty smok w misce olejowej. Poziom na  bagnecie był ok ale po jakiś 5-8km silnik stanął ;)

Lepiej zakładać najgorsze niż zatrzeć silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 20:28, a4b7audi napisał(a):

Da się to jakoś łatwo samemu sprawdzić? Pompę - czujnik ?

Trzeba by sprawdzić ciśnienie oleju. Ale jeżeli już od pewnego czasu kontrola się zapala, a auto normalnie jeździ to raczej na 90% będzie to wina czujnika. Pamiętaj tylko, że taki czujnik należy kupić wyłącznie oryginalny, a nie zamiennik, bo zamienniki często są wadliwe, a oryginalne nie są wcale takie drugie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nie ucieka, auto normalnie jeździ i nic nie ubyło. Po rozmowach z kilkoma warsztatami, każdy tu widzi błąd w elektryce.. dziś jadę go postawić do jednego, mam nadzieję ze znajdzie rozwiązanie... Tylko dojechać do niego, bo ostatnio na próbę do sklepu miał jechać i zgasł po 200m .. Po czym odpalił od strzała i wrócił.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, audi dotarło do warsztatu. Po drodze padł 3 razy.. za trzecim długooo nie mógł odpalić.. ale plus taki że mechanik zobaczył jak to wygląda, jak się zachowuje gdy nie może odpalić i narazie stawia na sterownik komputera lub jakiś kabel/ wtyczka. Czyli to co pozostali mechanicy, z tym że ten daje nadzieję na naprawę. Czekam na diagnozę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik komputera?? Pierwsze słyszę o czymś takim - chodziło mi o ECU?? Szczerze wątpię by to w nim był problem, ale ja nie jestem mechanikiem tylko hobbystą. Nie mówił nic o czujniki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wskazuje na brak łączności ze sterownikiem, gdzieś odcina prąd i wtedy nie odpala /gaśnie. Wstępnie elektryk znalazł coś, w jednej "wtyczce" było mokro- w tej skrzynce na podszybiu, do tego twierdzi że ktoś kiedyś coś tam namieszał z czujnikami parkowania (mam z przodu wstawione dodatkowe). Teraz długi weekend był to nic więcej nie wiem ale jutro będziemy się kontaktować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd wskazuje na brak komunikacji między zegarami a sterownikiem silnika. Dlatego nie chce odpalać. W zegarach jest IMMO i jeżeli jest brak komunikacji między wymienionymi komponentami to sterownik silnika nie dostaje sygnału na zezwolenie startu.

Należy sprawdzić wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też jakieś wiązki w zegarach były lutowane ale to nie pomogło. Dziś odebraliśmy auto od elektryka. Gdzieś w sterowniku (wtyczce) było mokro. Do tego poprzedni właściciel dokładając czujniki z przodu coś namieszał i faktycznie ostatnio nie działały. Przez długi weekend mechanik go "testował". Jezdzi i pali normalnie, bez błędów. Mam nadzieję że ten problem został rozwiązany już ostatecznie. Ale żeby być pewnym trzeba teraz trochę nim pojezdzic i ocenic. Dzięki wszystkim za pomoc na te chwilę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby "naprawiony" ale co któryś raz przy odpalaniu robi takie coś.. zobaczcie filmik, za 4 razem tutaj. Nawet nie kreci. Pierwszy raz tak zrobił w lutym i tak co jakiś czas mu się zdarza, potem zaczęły się problemy z gaśnięciem i odpalaniem - tylko wtedy kręcił i kontrolki zostawały. I nie wiem czy to poprostu jakas inna usterka nie związana z tym gaśnięciem czy za chwilę znowu mu odwali i padnie na trasie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...