Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy przepustnicy P2108 w A4 B7 2.0TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich. Od jakiegoś czasu wyskakuje mi Check Engine i "spiralka" po podłączeniu pod kom pokazuje błąd "P2108" 

  IMG_20230701_184421.thumb.jpg.321efc1eebc0c1432f0c8eb1e55a275e.jpg 

Zabrałem się za wyciągnięcie i wyczyszczenie przepustnicy . Wyglądało to następująco  IMG_20230703_124007.thumb.jpg.6b8f82d0acdc077d97035f3659cf5d69.jpg w mechanizmie trochę oleju, sama przepustnica nie wyglądała źle. Zębatki całe, nie połamane.IMG_20230703_132815.thumb.jpg.453d8d2ef65057f2f447ed68f9cc9040.jpg  

Przy okazji wyczyściłem też EGR. Tam była już tragedia ?.IMG_20230703_130846.thumb.jpg.d8479416cfed917a91ccd2c375d9af76.jpg

Po zamontowaniu wszystkiego, skasowaniu błędu, nadal wraca Check i spirala.  Dodam jeszcze, że podczas jazdy w parametrach przepustnicy pokazywało otwarciem i zamykanie jej w % , wiec chyba działa. Przy gaszeniu silnika trzęsie budą. Więc ma pozycję otwarta. Macie jeszcze jakieś pomysły, czy już czas na wymianę? 

 

Ps mam jeszcze jedno pytanie. 

Nr części przepustnicy 03G128063C , czy bedzie pasowała 03G128063A / 03G128063B / 03G128063M 

Edytowane przez Zielemele

Rozwiązane przez RALF76

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Czy pasowała będzie zamiennie z tymi numerami to nie wiem. Ale ten olej który tam jest napewno powoduje checka

Opublikowano
  • Autor

Wszystko zostało wymyte, kable sprawdzone. Byłem na kolejnym kasowaniu błędów, tym razem u mechanika i nadal powraca check i spirala. 

 

Mam jeszcze pytanie, jak zamówię dokładne taką sama przepustnice, trzeba będzie ją zaprogramować komputerowo? 

Opublikowano
  • Rozwiązanie

w Q3 wymiana na  ori z tymi samymi numerami i po odpaleniu check nie zgasł  więc pojechałem po kompa ale  auto  stało chyba z 1h i po ponownym odpaleniu już check się nie zapalił (profilaktycznie skasowałem błędy)

Opublikowano
  • Autor

Dziś doszła przesyłka. Zamówiłem dokładnie taką sama przepustnice która była zamontowana w mojej audi. Pierwsze co podłączyłem wiązkę, aby sprawdzić czy zamyka klapę przy gaszeniu auta, DZIAŁA ? 

 

IMG_20230720_193402.thumb.jpg.c24ed47a3bc79a16174d837a61469f6b.jpgIMG_20230720_193032.thumb.jpg.8d7cfcac85750211dc860c987ebc6c88.jpg

Opublikowano
  • Autor
W dniu 15.07.2023 o 13:22, RALF76 napisał(a):

w Q3 wymiana na  ori z tymi samymi numerami i po odpaleniu check nie zgasł  więc pojechałem po kompa ale  auto  stało chyba z 1h i po ponownym odpaleniu już check się nie zapalił (profilaktycznie skasowałem błędy)

 

Tak jak kolega opisał, po zamontowaniu , przez pierwsze dwa odpalenia komp nadal sypał błędy, przy kolejnym odpaleniu było już ok.

Temat uważam za zamknięty.

Dzięki za pomoc, pozdrawiam 

Opublikowano
  • Autor

Po wymianie, dziś pierwsza dłuższa trasa i... Znowuż telepie budą. Odpaliłem drugi raz i check wrócił ? odkręciłem dolot aby sprawdzić czy przepustnica działa, nie domyka się przy gaszeniu. Macie jeszcze jakieś pomysły? Ręce mi opadają.

 

IMG_20230722_160214.thumb.jpg.2464abb70284dd310083184b246d2d93.jpg

Opublikowano

taki sam błąd? przepustnica nowa czy używka?

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Przepustnica regenerowana, na ori częściach. Kod błędu będę miał dopiero jutro , dziś nie miałem możliwości sprawdzenia. 

Opublikowano
  • Autor

Nadal ten sam błąd. Próba kasowania nic nie daję. IMG_20230723_193029.thumb.jpg.403b390bde92f33399cf0e498717eea8.jpgIMG_20230723_191419.thumb.jpg.1bac9d2e41b9f87fa40043fb5020b91d.jpg

Opublikowano
  • Autor

IMG_20230723_201638.thumb.jpg.56bc0bd3a2f37a4ce1c30dfaec070721.jpg

 

Spiralka też doszła 

Opublikowano

skasuj błąd chyba że coś nowego doszło, zrób adaptacje jak nie pomoże to chyba coś z tą przepustnicą nie tak

Edytowane przez RALF76

Opublikowano
  • Autor

Adaptacja tylko komputerowo, czy jest jakiś inny sposób? 

Opublikowano

komp, innego nie znam

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 24.07.2023 o 13:02, Zielemele napisał(a):

Adaptacja tylko komputerowo, czy jest jakiś inny sposób?

jak się sprawa zakończyła?

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano
W dniu 18.08.2023 o 07:28, RALF76 napisał(a):

jak się sprawa zakończyła?

 Też jestem ciekaw???

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

mam podobny problem ciągle 3 kontrolki Check ABS i trójkąt i błąd P2108 czy wymiana przepustnicy coś pomoże?

  • 1 rok później...
Opublikowano

Ktoś miał podobny problem? Mam identyczną sytuację, po nieudanej próbie czyszczenia moje przepustnicy znajomy podrzucił mi używkę na sprawdzenie, otworzyłem ją, okazało się że w środku wszystko pływa w oleju, więc wyczyściłem, podłączyłem i wszystko działało pięknie przez 1 dzień, gaszenie auta w końcu przebiegało łagodnie bez telepania, trasa 70km i na drugi dzień migająca ikonka świecy żarowych i check, tym razem nie dało się skasować błędu. Kupiłem drugą podobno sprawną przepustnice, pierwsze co to podłączyłem bez montażu żeby sprawdzić czy nie ma migającej ikony świec i było ok więc montuje. Po zamontowaniu i odpaleniu auta pojawił się check ale już bez migającej spirali, skasowałem błąd ale przy gaszeniu auta klapa się nie zamyka i telepie dokładnie tak samo jak na pierwszej przepustnicy... Masakra, już mam dość... Czy mam pecha i trafiła mi się znów uszkodzona przepustnica czy ktoś ma jakiś inny pomysł? Nie chce otwierać tej najnowszej używki bo pewnie będę ją zwracał, ale mam wrażenie że jak otworze to się okaże że też wszystko pływa...

Screenshot_20251021_172548_Torque.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.