Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni manualnej A4 B6 FJP


3ugatt1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałem wymienić olej w skrzyni biegów lecz niestety korek wlewowy nie chciał się wykręcić i jest wyrobiony, próbowałem większą gwiazdkę nabić niestety też nie idzie. Pytanie czy mogę odkręcić ta rzecz (obrazek) i wlać przez to olej? Znajduje się to po drugiej stronie, wyżej.IMG_20230712_172426.thumb.jpg.7f3887dc486ec20080ad6cbe3e5800ef.jpgIMG_20230712_172426.thumb.jpg.7f3887dc486ec20080ad6cbe3e5800ef.jpgIMG_20230712_172426.thumb.jpg.7f3887dc486ec20080ad6cbe3e5800ef.jpg

IMG_20230712_172224.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie przychodzi naspawać śrubę i odkręcać. Ma wejść oleju do otworu zalewowego, dasz więcej i będzie problem z uszczelniacza mi.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten korek jest aluminiowy, musiałbym szukać spawacza. Myślałem wlać przez to katalogowo ile powinno wejść świeżego oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne rozwiązanie to zdjąć cały dekiel ale do tego trzeba odkręcić półoś i wlansze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest skrzynia HFF  (nie wiem co tam siedzi u Ciebie)i katalogowo ilość do zalania to 2.25l, ale ja jak wymieniałem to zostawiłem auto z odkręconym korkiem spustu do następnego dnia (garaż,kanał) i weszło mi 2,5l (mam stan jakieś 5mm poniżej wlewu czyli taki jak wskazuje producent), miał czas spłynąć cały, więc pewnie stąd ta różnica w ilości.🙃

Co do korka to ja bym go próbował odkręcić i założyć właściwy, bo chyba ktoś tam już kombinował coś....( u mnie korek wlewu i spustu jest taki sam, dokładnie taki jak masz na dole do spustu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo zjechany jest już ten korek. To jest m16, później próbowałem nabić m18 i tak się ślizga. To co pokazałem na zdjęciu to jest jakaś zębatka plastikowa w otwór włożyłem tam 10cm wężyka coś później blokuje dalej się nie da, niby wężyk ubrudzony jakimś olejem, tylko ciemny bardzo.

IMG_20230712_172426.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...