Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą cofania w A4 B9


Majewski61
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Majewski61,

Rekomendowane odpowiedzi

W Audi A4 B9 z 2018 roku silnik TFSI 2.0 benzyna system multimedialny MMINawvigation Plus przestała nagle działać. kamera wsteczna. Po prostu podczas cofania nie ma żadnej reakcji ekranu czyli nie orzełącza się na kamerè jedynie pojawia się z boku okienko z sygnalizacją czujników tylnych i przednich. Od czego zacząć szukanie przyczyny tej sytuacji

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskanowałem samochód obdeleven ale żadnego błędu dotyczącego kamery cofania moduł diagnostyczny nie pokazuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniałeś coś w kodowaniach?

Robiłeś coś przy aucie?

Wrzuć pełny auto-scan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem pełny skan.Były jakieś błędy ale nic  związanego z kamerą. Błędy skasowałem. Co do kodowania to ostatnio nic nie robiłem. Kilka miesięcy temu włączyłem  test  zegarów i wyłàczyłem sygnalizację niezapiętych. Ale jestem prawie pewien że było to dużo wcześniej  i zanim pojawił się problem z kamery. Czy te kodowania mogły.moeć wpływ na kamerę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Majewski61 napisał(a):

Kilka miesięcy temu włączyłem  test  zegarów i wyłàczyłem sygnalizację niezapiętych

Czym kodowane i jak? Gotowcami czy sam zmieniając pojedyńcze bity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód fabrycznie nie miał kamery cofania tylko czujniki ale kupując go w salonie audi wynegocjowałem dołożenie kamery i w efekcie wyjechałem z salonu z samochodem z kamerą cofania. I jeszcze prośba o podpowiedź o co chodzi z tym pełnym auto scanem. Mam obdeleven i tym modułem zrobiłem skan wszystkich jednostek samochodu. Niestety nic nie wykazał. Uzupełnię jeszcze że potem też w serwisie audi dokładałem android auto przewodowy chociaż ostatnio próbowałem poprzez moduł kupiony na aliexpress przejść na system bezprzewodowy. Może te próby zakłóciły pracę kamery chociaż wydaje się to mało prawdopodobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny auto-scan to sprawdzenie błędów wszystkich sterowników i zapisanie tego protokoľu diagnozy. Następnie wrzucenie go tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile się nie mylę to korzystając z porady właśnie na tym forum nie korzystałem z gotowców tylko z instrukcji na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze zauważyłem że jak korzystając z obdeleven chce wejść w układ kamery cofania to mam komunikat że jest to niemożliwe bo z układem nie ma komunikacji. Może to dlatego że kamera była jednak dokładana a nie wyjechała z samochodem z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prosiłem o auto-scan aby sprawdzić co i jak ale chyba się nie doczekamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę jeszcze dojść jak wynik tego skanowania zapisać i wysłać. Jak tylko połapię się w tym zaraz to zrobię i wyślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny, że przy dokładaniu kamery dołożyli także moduł kamery?

Przy zwykłej kamerze wstecznej nie ma oryginalnie modułu. Tylko kamery 360° mają własny moduł.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia ale wszystko do niedawna działało beż zarzutu. Przypominam sobie że nawet musiałem chyba z tydzień czekać na odbiór auta bo kamery takiej nie mieli i ściągali z Niemiec więc pomyślałem że chyba założyli oryginał ale czy rzeczywiście z fabrycznym pełnym modułem nie wiem i czy powiązane to było z zakodowaniem tego urządzeniacteż nie wiem.Ostatecznie pojadę do serwisu audi ale na gwarancję już się nie załapię. Jutro sprawdzę jeszcze bezpiecznik bo wyczytałem w instrukcji że oryginalnie w skrzynce które jest z lewej strony kierowcy w podnóżku w sekcji D pod numerem 11 jest bezpiecznik kamery. Ale to chyba nie to. Jutro spróbuję ponownie skanowania i wyślę wynik ale z tego co widziałem pojawia się tylko jakiś błąd alarmu i coś jeszcze nieistotnego i nic co można by wiązać z kamerą ale wyślę wynik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj ponownie zeskanowałem całość samochodu i pojawił się błąd sterownik układu kamery brak komunikacji. Błąd ten skasowałem ale przy kolejnym skanowaniu jest ponownie. Chyba nie mam wyjścia i pojadę do serwisu. Nie wiem czy ten błąd pojawia się bo samochód po prostu nie ma zainstalowanego yego sterownika czy istotnie jest problem z tym sterownikiem i brakiem komunikacji z nim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zwykłej kamerze cofania nie ma osobnego sterownika. Elektronika/sterownik znajduje się w klamce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To krótka podpowiedź jak zdemontować tę klamkę która w audi a4 b9 jest zintegrowana z kamerą cofania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...