Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z kamerą cofania w A4 B9


Majewski61
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Majewski61,

Rekomendowane odpowiedzi

Z autoskanu odczytałem sterownik układu kamery cofania  brak komunikacji kod błędu U104C00.Priorytet 4. Licznik częstotliwości występowania usterki 1. Liczba cykli wyuczania 24. Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego komunikatu a zwłaszcza kodu błędu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć pełny auto-scan, trzecia i ostatnia moja prośba. Oczekujesz pomocy to współpracuj.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pełnym skanowaniu mam komunikat sterownik układu kamery cofania brak komunikacji. Kod błędu U104C00.  Prorytet 4. Licznik częstotliwości występowania 1. Licznik cykli wyuczania 24. Prośba o rozszyfrowanie tych kodów.. Co ono oznaczają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra kolego, to szukaj przyczyny. Dla Twojej informacji, pełny auto-scan to nie tylko kod błędu. Zawartych jest tam wiele innych informacji, ale widzę, że wiesz lepiej, więc ja tutaj wysiadam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze (tak dla porządku) i nie jest to informacja dla kol. Muskel (bo doskonale o tym wie), że błędy odczytane porządnym urządzeniem, zawierają tzw. ramki zamrożone, umieszczone są w nich dodatkowe informacje.

 

A dla kol. Majewski ten kod błędu mówi o braku komunikacji, co jest umieszczone w zacytowanym przez Ciebie tekście, będącym wyjaśnieniem tegoż błędu.

A "upartość" godna podziwu... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie wiem co to oznacza pełny skan. Mam tylko obdeleven i tam nic więcej nie znalazłem. Jutro podjadę do znajomego warsztatu aby urządzenoem profesjonalnym zrobilili tak jak Kolega sugeruje pełny skan. Ostatnio jak byłem u nich to mówili że mają taki interfejs za 10 tysięcy złptych więc chyba nie najgorszy.Na pewno będą wiedzieć co to oznacza pełny skan i jak to się robi. Mogę jedynie przeprosić  Kolegę Muskel1 za swoją amatorszczyznę. Będę starał poprawić się i dziękuję za dotychczasową pomoc. Kolega że swoją wiedzą na tym forum jest jego skarbem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze aby zapisali go w pliku albo w wydruku, chociaż wydruk może zająć kilka kartek a4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że kilka razy powtórzyłem informację o skanowaniu. Po prostu telefon nie odświeżył mi forum i myślałem że mój wpis nie ukazał się. Więc to nie mój upór a złośliwość sprzętu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Majewski61 ciężko ci pomóc nie wyrażasz się jasno . Piszesz że po włączeniu R nie ma reakcji a potem dodajesz że pojawia się pojawia się z boku okienko z sygnalizacją czujników.

Nie wiadomo o co komon . Jeżeli chodzi o błąd to nie wiem co tam chcesz rozszyfrowywać jak byk napisano że nie ma komunikacji z modułem . 

No więc jeśli nic nie kodowałeś i samo z siebie przestało działać, to pewnie przetarły się przewody kamery linii canbus lub zasilania przy zawiasach klapy  i masz brak komunikacji 

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majewski61 napisał(a):

Przepraszam ale nie wiem co to oznacza pełny skan

https://a4-klub.pl/topic/492946-obdeleven-autoscan-i-adaptacje-sterownika-jak-zgrać/?do=findComment&comment=5730480

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dzisiejszą dyskusję. Także za cenną informcje jaki robi się pełny skan i jak go można zapisać i wysłać. Jutro soróbuję to zrobić a dodatkowo Jutro lub pojutrze spróbuję dostać się do dobrego warsztatu który coś więcej podpowie.Liczę że to tylko usterka mechaniczna np. przetarty przewód albo coś z kodowaniem. Na wszelki wypadek wyłączyłem zakodowany wcześniej test zegarów oraz ponownie włączyłem sygnalizację niezapiętych pasów. Oczywiście to nic nie pomogło. Przypomniałem jeszcze sobie że korzystajàc z gotowca obdeleven zwiększyłem z 3 do 4 ilość mrugnięć w dynamicznych kierunkowskazach oraz włączyłem też gotowcem wizualizację i możliwość w systemie wyłączenia i włączenia automatycznego ryglowania drzwi po uzyskaniu okreßlinego progu prędkości samochodu. Te dwa ostatnie kodowania były kilka miesięcy temu i na pewno po tych kodowaniach ķamera dzialała. Ale i te dwa kodowania przywrócę do stanu pierwotnego też gotowcem z obdeleven. Jak tylko warsztat coś ustali to poinformuję o diagnozie z warsztatu na forum jeśli taką diagnozę w tym warsztacie da się pozyskać. W przeciwnym razie pozostanie mi autoryzowany serwis. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady i zaangażowanie i oczywiście będę informował o mojej walce z tą usterką. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Majewski61 napisał(a):

włączyłem też gotowcem wizualizację

Co masz na myśli? 

Czujników PDC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.Chodzi o to by normalnie w MMI w menu samochodu była w pozycji bodajże ustawienia pojazdu widoczna funkcja ryglowania drzwi po ruszeniu pojazdu i by można z poziomu menu tę  funkcję włączyć lub wyłączyć bo normalnie samochód takiej opcji w menu nie mial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że w gotowych aplikacjach w obdeleven nazywa się to menu automatycznej blokady drzwi w multimediach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. kodowania te nie mają wpływu na obraz kamery.

Prawdopodobnie, któryś z przewodów CAN pękł, przynajmniej tak przypuszczam. Jeżeli kodowania są takie jak powinny być (co można częściowo na auto-scanie sprawdzić), to pozostaje usterka kamery lub wiązki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Udało mi się wyciągnąć z historii z obdeleven wczorajsze skanowanie na którym w pozycji nr 19 - interfejs danych diagnostycznych-  widnieje błąd układu kamery - brak komunikacji. Numer błędu U104C00. Przesyłam plik skanu. Dla ułatwienia w formacie Word.

Dziennik historii pojazdu OBDeleven.doc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sterowniku Gateway masz także błąd :

 

U140600 - Prạd spoczynkowy Za duże
Statycznie

 

Nie ma on nic wspólnego z błędem kamery, ale może doprowadzić do wyszerpania akumulatora jeżeli pozostawisz auto na kilka dni. 

podłączałeś jakieś urządzenia np.: Dashcam ?

Masz cichego "pożeracza" prądu.

 

PS. Nie konwertuj dokumentu na Word  pozostaw jako plik tekstowy, to wystarczy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście cos jest z tym prądem. Będę to sprawdzał, ale najpierw chcę uporać się z tą kamerą. Pozdrawiam i będę informował o dalszych moich działaniach i mam nadzieję sukcesach w walce z tą usterką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Znowu kolega Muskel miał rację. To nie sprawa kodowania a braku komunikacji na jednym z przewodów sygnalizacyjnych idących do sterownika pod siedziskiem tylnej kanapy. Trochę się narobiłem. Trzeba było sporo demontować ale udało się. Kamera działa. Najprawdopodobniej przewód był uszkodzony na odcinku w którym poprowadzono go wewnątrz jednego z dwóch pałąków trzymających klapę bagażnika. Ale wymieniłem prawie całość tego kabla. A już myślałem że nie dam sobie rady i na poniedziałek umówiłem się w autoryzowanym serwisie. Jeszcze raz dziękuję  Kolegom za pomoc zwłaszcza Koledzie Muskel który mnie nie oszczędzał i miał rację.Pozdtawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...