Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie felgi aluminiowe do A4 B6?


BogdanT

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

jestem kompletnym laikiem w temacie, dostałem 2002 A4 avant 1.9tdi od teścia i chcę zmienić aktualnie założone alu 16-tki na 17 albo 18 cali.

Od których modeli/roczników będą pasowały bez żadnych "przeróbek" - B5, B7 ?

Teraz są takie 16" (zdjęcie).

Pozdrawiam

 

IMG_20230812_215014.jpg

Edytowane przez BogdanT
photo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musza mieć rozstaw 5x112 i otwór centralny 57.1 lub większy, dasz wtedy pierścienie centrujące. Od B6 w góre. Szerokość i ET musisz dobrać iniwidualnie. Jakie ET to zależy od szerokości felgi i odwrotnie. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori koła 17"  jakie zakłada fabryka.

-szerokość felgi  7,5J  H2

-ET 45

-opona 235/45/17

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi, niestety kompletnie nie znam się, dlatego może będę pytał tak (będę wklejał zdjęcia):

te będą pasowały?

alu1.jpg

alu4.jpg

Edytowane przez BogdanT
photo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze będą pasowały, tylko będą schowane w nadkola. Drugie trzeba sprawdzić rozstaw i ET. Do felg z A3 trzeba dać dystanse. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz kalkulator ET możesz porównać felgi , np.wpisz tą z pierwszego zdjęcia i porównaj inne które chcesz.

Czym większe ET tym felga bardziej  schowane w nadkolu ,mniejsze  ET to wysunieta w stronę obrysu błotnika.

https://jr-wheels.pl/kalkulator-et

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz zwykły zawieszenie 1BA i chcesz koła 17-stki ,to szukaj 7.5 x 17 ET 45, 42 35 opona 235/45  lub 8.5x17 ET 45.42.35 opona też 235. 

Edytowane przez A4b6quattro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję pięknie za Wasze odpowiedzi.

 

Czyli te pierwsze alufelgi nic nie muszę specjalnego robić-  zakładam opony i bez problemów przykręcam "całość" do samochodu?

alu1.jpg.380b2e23721c6a4cb498c573707acd9b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tam idzie pierścień centrujacy, bo te felgi mają otwór centrujàcy  66,6 zamiast 57.1, ale wulkanizator co bedze, kola tobie zakładał to pewnie ma te pierścienie.

Edytowane przez A4b6quattro
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jaka jeszcze chcesz ,na te koła założyć oponę szeroką , bo na 7J to tam chyba najszersz opona 225  wchodzi.

Tabela poniżej.

 

 

20230814_105255.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję,

czyli jeśli dobrze rozumiem, to te alufelgi będą pasowały na 100% bez żadnych modyfikacji (pierścieni itp.) do tej A4? chciałbym uniknąć wszelkich interwencji w "fabryczne ustawienia".

czy mogę założyć do nich bez problemu opony Hankook 225/50/17  98Y XL (mam takie nowe kupione na zapas w zeszłym roku do mojego samochodu- dokupiłbym jeszcze dwie)

 

tete0.jpg

tete1.jpg

Edytowane przez BogdanT
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos samego samochodu, to ta audiencja od teścia wygląda tak. Wg mnie bardzo zadbana, skóry w idealnym stanie (oprócz kierowcy- lekkie zdrapania po bokach)

IMG_20230815_220611.jpg

Edytowane przez BogdanT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minutes ago, Langista said:

Felgi będą pasować, opony już nie, mają być 235x45.

 Dziękuję, więc będą 235/45/17 -  polecasz jakies konkretne ogumienie (firma)?

 

Skoro dostałem tutaj od Was bardzo konkretną pomoc, to jeszcze zapytam co do świateł - żeby zarejestrować to auto w UK, muszę zmieniać wszystkie lampy przód i tył?

IMG_20230815_223705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie drodzy fakt jest taki, że będę miał tę furę za darmo. Do tej pory śmigała jak szwajcarski zegarek (odpukać w niemalowane).

W związku z tym mam zamiar "ulepszyć" ją w miarę możliwości - wszelkie sugestie bardzo mile widziane.

Budżet planowany to około 10-15 tys złotych.

Co Wy byście na moim miejscu zrobili? O Audi nie wiem kompletnie nic (jestem typem kolesia o Japońców ;) znaczy się zawsze miałem hondy, toyoty i suzuki  )

Dziękuję za dotychczasową pomoc i czekając na Wasze sugestie pozdrawiam serdecznie

 

P.S. żona powiedziała swojemu ojcu, że chce to auto wziąć, żeby zabrać dziecko w podróż "pod namiot" po Europie... stąd cała sytuacja ,w skrócie (bo ja ze swoim type-erem i jej swift średnio się do takiej wizji nadają :D)

 

Edytowane przez BogdanT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecić mogę firmę Hankook, ci do tego co możesz zrobić przed podróżą to zrobić ogólny serwis, przejrzeć stan hamulców, oleju, wymienić płyn chłodniczy, hamulcowy, wspomagania (o ile nie były niedawno wymieniane).

 

Co do konwersji lamp na uk nie wiem czy to wygodne będzie tam jeździć autem z kierownicą po lewej stronie. Lampy przód musisz wymienić, tyłu raczej nie będą się czepiać bo audi ma chyba przeciwmgielne z tyłu w obydwu lampach.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...