Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czujnik ciśnienia oleju


kubab5

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

ostatnio czasem zapala mi się na kilka sekund kontrolka ciśnienia oleju po około 20-30km. Zakładam, że to wina czujnika. Gdzie znajduje się ten czujnik? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolka czerwona od ciśnienia, czy żółta od poziomu? Na początek pasowało by sprawdzić ciśnienie oleju.

 

Czujnik ciśnienia jest w podstawie filtra oleju:bda68240452699e5feacf78ca83cgs.jpg.9f8ef73a06e5ad01f7be8dfb72eef8f3.jpg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję, od góry jest normalny dostęp zeby to wymienić? 

Kontrolka Czerwona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest pod kolektorem ssącym, z góry od strony skrzyni biegów trzeba z nim walczyć, idealnego dostępu nie ma, ale da się go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem ze jak wyskoczy błąd ciśnienia oleju to po dodaniu gazu znika. To bardziej wskazuje na czujnik czy na walnięty silnik albo pmpe oleju?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 17:52, tass napisał(a):

Na początek pasowało by sprawdzić ciśnienie oleju.

 

Manometr w rękę i jazda.. Przyczyny mogą być różne, od zatkanego smoka pompy oleju, jak i po samą pompę itd... Jeśli faktycznie jest problem z ciśnieniem, a nie tylko z czujnikiem to szykuj się na remont silnikowni, jak tak pojeździsz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.08.2023 o 16:25, kubab5 napisał(a):

Cześć, 

ostatnio czasem zapala mi się na kilka sekund kontrolka ciśnienia oleju po około 20-30km. Zakładam, że to wina czujnika. Gdzie znajduje się ten czujnik? 

Mankamentem naszych 1.8 T jest często zapychający się smok na pompie oleju. Nie czekaj, tylko spuszczaj olej, micha w dół i ogarnij najpierw smoka. Po zakupie swojej Audioli miałem ten sam problem, pomogło czyszczenie smoka. Nie zaszkodzi również sprawdzić ciśnienia oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważyłem że jadąc na niższych obrotach kontrolka nie zgaśnie ale podwyższając obroty powyżej około 2 tys od razu gaśnie, co o tym sądzicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, kubab5 napisał(a):

co o tym sądzicie

Że jak będziesz tak dalej robił to następnym Twoim postem będzie 'coś zaczęło stukać w silniku'. Kup manometr albo podjedź do mechanika na pomiar ciśnienia oleju bo nikt Ci go zdalnie nie zmierzy na podstawie gasnącej kontrolki.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...