Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z dpf/ciśnieniem oleju 2.0 tdi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Faktycznie, kostka pod obudową filtra była wypięta. Zostaje problem alternatora, ale nie mam jak tego sam sprawdzić więc podjadę do kumpla w przyszłym tygodniu i ogarnę - sprawdzałem ładowanie i wszystko jest wzorowo tylko sterownik silnika go nie widzi. 

 

 

Opublikowano

W mojej audi A4 b8 cjca 143km również wywala komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Jak auto się nagrzeje i wskazówka dolatuje do 90° to przy postoju wywala komunikat. Gdy ruszę nagle gasnie i tak od postoju do ruszania. Zauważyłem ,że co jakiś czas wyrzuca mi komunikat dpf-u i bierze olej. Przebieg 260 tys. Czujnik sprawdzony . Macie jakieś sugestie ? 

Opublikowano
7 godzin temu, Tomek2309 napisał(a):

W mojej audi A4 b8 cjca 143km również wywala komunikat o niskim ciśnieniu oleju. Jak auto się nagrzeje i wskazówka dolatuje do 90° to przy postoju wywala komunikat. Gdy ruszę nagle gasnie i tak od postoju do ruszania. Zauważyłem ,że co jakiś czas wyrzuca mi komunikat dpf-u i bierze olej. Przebieg 260 tys. Czujnik sprawdzony . Macie jakieś sugestie ? 

pierwsze jakie masz błędy, jaka wartość sadzy w dpf??

drugie jeśli wyrzuca komunikat dpfu to oznacza że jest prawdopodobnie zapchany i co chwila się wypala powodując rozrzedzanie oleju i możliwe stąd komunikat o niskim ciśnieniu,

można szybko doprowadzić do zatarcia silnika .....

 

Opublikowano

Nie wiem jaki kod błędu jedynie dodam że mam ubytek oleju rzędu 0,6l na 1000km . Po dodaniu jest lepiej i komunikat rzadziej sir pojawią 

Opublikowano

Zdiagnozowanie problemu na podstawie tego co podałeś jest niemożliwe. Jak będziesz miał więcej konkretnych informacji jak np. pełny auto-scan, oraz informacje dotyczące wartośc zapełnienia i wartości różnicy ciśnień dpf, będzie jakiś punkt zaczepienia, a tak to szukanie w ciemnio i gdybanie.

Opublikowano
  • Autor

Ogarnij dpfa i zmień olej, miałem takie same objawy i u mnie wystarczyło to - przy próbach wypalania dpfu podaje więcej paliwa które, jeżeli dpf jest zapchany i nie daje się wypalić, spływa po tłokach i rozrzedza olej. Nie jeździj tak, bo może to prowadzić nawet do zatarcia silnika, rozrzedzony olej nie ma możliwości smarnych. 

 

Jak wykluczysz tą przyczynę i nie pomoże, będziesz szukać dalej, ale tak czy siak jeżeli wywala mu już kontrolkę dpf to znaczy że jest bardzo zapchany i przeszedł kilka nieudanych prób regeneracji - normalnie wypalanie przebiega bez żadnej kontrolki itp.

 

 

Wracając do mojego problemu, został tylko błąd alternatora - w środę jadę do mechanika, podłącze go pod vaga i zobaczę o co dokładnie chodzi i czy chodzi o spięta/zaśniedziała kostkę, czy to grubszy temat 

Edytowane przez Riv955

Opublikowano

Dzięki wielkie, umowie się na czyszczenie i dam znać. 

Opublikowano

Panowie czyścić, czy usuwać dpf? Jakie to są kwoty ktoś się orientuje ? 

Opublikowano

Jak palec złamiesz też dłoń amputujesz?

Oddaj do profesjonalnego czyszczenia a nie rób druciarstwa. DPF to część eksploatacyjna jak wszystkie inne i należy ją wymienić/wyczyścić.

Opublikowano
  • Autor

W Polsce zaczynają zwracać na to uwagę, ostatnio na Podkarpaciu była akcja sprawdzania emisji spalin i czy dpf jest na miejscu - jeżeli usuniesz i Cie złapią, albo na przeglądzie diagnosta zrobi rzecz jak należy i zauważy wycięty dpf, automatycznie masz zabrany dowód i będziesz musiał kupić dpf tak czy siak, a to nie są tanie rzeczy. Nie baw się w to, taka moja opinia

 

Co do kosztów, sama regeneracja to koszt rzędu 600-800zl, ale demontaż to katorga... W warsztacie za sam montaż demontaż dostawałem oferty of 1000zl do 1800zl. 

Edytowane przez Riv955

Opublikowano
  • Autor

Ciąg dalszy problemów :D został już tylko błąd U100800 magistrala CAN brak sygnału alternatora. Wydaje mi się, że to regulator napięcia? Czy ktoś wie jaki kod ma w a4 b8 cglc oryginalny regulator? Alternator BOSCHa 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.