Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opony A4 B7


Asao
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

 

Potrzebuję pomocy z doborem rozmiaru opon. Mianowicie na nalepce znajdującej się we wnęce drzwi, mam informacje że rozmiar opony powinien wynosić - 215/55/16 i rzekomo to jest seria, lub 205/55/16 opcjonalnie. Z tym, że nie ma tam podanych parametrów o nośności oraz indeksu prędkości, są tylko i wyłącznie rozmiar oraz ciśnienie dla danego rozmiaru opon. 

Moje pytanie brzmi, lepiej 215 czy 205? Oraz jakie parametry tych opon.

Felgi 16x7.5j, ET45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Asao napisał(a):

Witam, 

 

Potrzebuję pomocy z doborem rozmiaru opon. Mianowicie na nalepce znajdującej się we wnęce drzwi, mam informacje że rozmiar opony powinien wynosić - 215/55/16 i rzekomo to jest seria, lub 205/55/16 opcjonalnie. Z tym, że nie ma tam podanych parametrów o nośności oraz indeksu prędkości, są tylko i wyłącznie rozmiar oraz ciśnienie dla danego rozmiaru opon. 

Moje pytanie brzmi, lepiej 215 czy 205? Oraz jakie parametry tych opon.

Felgi 16x7.5j, ET45.

Przy feldze 7.5 lepiej weź 215.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rob@k napisał(a):

Przy feldze 7.5 lepiej weź 215.

Ok, a jaka nośność i indeks? Nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

W dowodzie rejestracyjnym masz podany max. nośność przedniej oraz tylnej osi, musisz sobie obliczyć, czyli jak przednia oś ma 1150 kg to dzielisz na 2 i masz 575 kg na przednie koło i do tego dobierasz według tabeli. Z indeksem prędkości masz także w dowodzie podane max. prędkość pojazdu i do niej dobierasz zgodnie z tabelą.

Edytowane przez Muskel1
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Asao napisał(a):

Ok, a jaka nośność i indeks? Nigdzie nie mogę znaleźć info na ten temat. 

Tu sobie zobacz ⤵️ masz tam index nośność itp. ,jest opisane przy oponach⤵️

WWW.HURTOPONY.PL

Wejdź i KUP >> Opony osobowe 215/55 R16. >> DARMOWA wysyłka opon osobowych. >> Gwarancja jakości!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właściwie to opony 16' możesz brać w ślepo, każda jest zrobiona z zapasem nośności i prędkością wyższą, jak maksymalna większości samochodów dzisiaj. To też nie jest tak, że masz oponę z indeksem 210 km/h, pojedziesz 220 i opona wybuchnie, zwyczajnie zacznie wibrować i nie będzie dostarczać przyczepności, trzeba grubo tą prędkość przekroczyć, aby zniszczyć oponę.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.08.2023 o 17:41, Langista napisał(a):

Tak właściwie to opony 16' możesz brać w ślepo, każda jest zrobiona z zapasem nośności i prędkością wyższą, jak maksymalna większości samochodów dzisiaj. To też nie jest tak, że masz oponę z indeksem 210 km/h, pojedziesz 220 i opona wybuchnie, zwyczajnie zacznie wibrować i nie będzie dostarczać przyczepności, trzeba grubo tą prędkość przekroczyć, aby zniszczyć oponę.

Rozumiem, a miał ktoś styczność z Toyo Proxes TR1? Rzekomo najlepszy stosunek jakości do ceny, w przedziale <2k za komplet, w tym rozmiarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Asao napisał(a):

Rozumiem, a miał ktoś styczność z Toyo Proxes TR1? Rzekomo najlepszy stosunek jakości do ceny, w przedziale <2k za komplet, w tym rozmiarze. 

Jeżdziłem na takich , wprawdzie 225/40/18 ale złego słowa nie powiem o nich.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...