Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy przeróbka lamp USA w domu jest możliwa ?


Pawel.W335
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez mariusz36,

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, mariusz36 napisał(a):

Nie jest łatwo i tanio kupić lampy tylne do sedana , ale się da . Lampy USA mają ten sam kształt , tylko mają kierunki czerwone . Do b8 jest dużo wiadomości co i jak zrobić / adoptować . Nawet tu na forum było opisane . Spoko nie ma żadnych niespodzianek z którymi Byś sobie nie poradził


Dzięki wielkie za pomoc :D, odpuszczę sobie kompromisy w postaci domowego majsterkowania i zlecania przeróbki i kupie europejskie lampy a USA się pozbędę. Nw czy dobrze zrozumiałem ale myślisz że mogę je sprzedać w podobnych pieniądzach w Polsce ? Dodam że są w nienagannym stanie, a 800$ jest też to najmniej optymistyczna opcja patrząc po cenach części w USA, ogólnie to miały te lampy zostać od razu ale przez brak czasu na zorientowanie się w kwestiach przeróbkowych zdecydowałem aby jednak przypłyneły do Polski żeby zadecydowac na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Pawel.W335 napisał(a):

Nw czy dobrze zrozumiałem ale myślisz że mogę je sprzedać w podobnych pieniądzach w Polsce ?

Do sedana jest ciężko o lampy , a nie tylko my Polacy licytujemy i kupujemy w USA , Kanadzie . Mocniejsi są nasi sąsiedzi z wschodu , a im zwisa czy kierunki świecą na czerwono . Jak z jakiegoś modelu jest na rynku duży wybór może wiele nie zarobisz , ale b8 sedan jest bardo mało , a w USA tylko sedany  . Tanio być nie może :wink: . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mariusz36 napisał(a):

Do sedana jest ciężko o lampy , a nie tylko my Polacy licytujemy i kupujemy w USA , Kanadzie . Mocniejsi są nasi sąsiedzi z wschodu , a im zwisa czy kierunki świecą na czerwono . Jak z jakiegoś modelu jest na rynku duży wybór może wiele nie zarobisz , ale b8 sedan jest bardo mało , a w USA tylko sedany  . Tanio być nie może :wink: . 


Rozumiem, widziałem co nasi sąsiedzi zza wschodniej granicy potrafią zrobić na aukcjach, trochę hobbistycznie interesuje sie tym tematem od jakiegoś czasu. Chyba wołał bym sprzedać ich nawet za mniej i dołożyć koszt przeróbki żeby kupić EU z tym, że uświadomiłeś mnie właśnie jak mało takich lamp jest na rynku w Pl przez co może byc z tym problem, zakłądajac że nie tylko ja takich lamp będę szukał. Będę się najwyżej rozglądał na rynku niemieckim i francuskim bo mam taką możliwość, może uda się cos znaleźć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile chcesz za te jUeSy ? ja je chetnie kupię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Dev napisał(a):

zastanowiłeś sie juz ?

Człowieku gdybym chciał bawić się w twoje gierki to powiedział bym że cena jest niespodzianką, którą zostawię dla siebie więc daj sobie już spokój. Pozdrawiam









Gdybym sprzedawał albo obiecał, że sprzedam a nie sprzedam to pisać do skutku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny zakompleksiony mitoman na forum, świetnie. Muszę przyznać że bardzo dobrze trafiłeś bo jestem tutaj doskonałym terapeutą w tych sprawach. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał(a):

Kolejny zakompleksiony mitoman na forum, świetnie. Muszę przyznać że bardzo dobrze trafiłeś bo jestem tutaj doskonałym terapeutą w tych sprawach. 

 


Zakompleksiony ? Bardziej rozczarowany, że szukałem pomocy w sprawie lamp a dowiedziałem się jedynie, że usunięcie nie podobającej mi się obrysówki to według niektórych głupota, bo mnie tir czołówką w nocy zabije 🤣

Polecam zostawić swoją wiedzę terapeutyczną dla potencjalnych klientów, życzę ich jak najwięcej :D

Ale jak już powiedziałeś ,,w tych sprawach" to z chęcią wysłucham w jakich dziedzinach się specjalizujesz ? Dodam, że egocentryzm, samouwielbienie i przekonanie o poprawności tylko własnego zdania to nie dziedziny psychologii, które można narzucać innym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaku, Dostałeś info co z nimi masz zrobić ale od razu odrzuciłeś tą możliwość no to czego jeszcze chcesz ? Mamy pochwalić Twój durny pomysł żeby wysłać lampy do USA i na.miejscu szukać EU ? Proszę Cie...

Są ludzie, nawet i na tym forum którzy profesjonalnie zajmują się lampami że nawet śladu nie ma, wiem bo sam korzystam z ich usług. Przez ostatnie 5 lat naprawiłem  ok 80 uszkodzonych aut z USA i wszystko działa, lampy nie parują i nie tracą na jakości.

Jeżeli już się uparłeś na ich sprzedaż to pisałem Ci ze jestem zainteresowany zakupem bo mam na placu S4-ke 2014r z uszkodzonym przodem i tyłem a nie chce zakładać lamp EU że względu na obrys.

No ale nic, z ogromnym zainteresowaniem będę śledził Twoją karierę na forum, wręcz powiem ze na te chwile jesteś moim faworytem.

 

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o : 
Czy warto podejmować się zabiegu przeróbki lamp w domu
Czy da się pozbyć pomarańczowej obrysówki przy przeróbce
Czy lampa USA tylna różni się wyglądem od europejskiej
Czy faktycznie opłaca się oddać lampę do przeróbki
Czy przy opcji pozbywania się lamp, pozbywać się ich z modułami
Czy po wymianie tylnych lamp na europejskie wystarczy dodać instalacje do przecimgielnych i ogarnąć kodowanie, czy jest jeszcze coś 
 

Od Ciebie dostałem odpowiedź że zmieniam tylko soczewki, klosza nie ruszam, że mam zostawić obrysy i ogarnąć minimum 2 kluczyki. To dzięki za takie info, bo to jest tylko co najwyżej pół odpowiedzi na jedno z pytań które zadałem i narzucenie własnego zdania, gdzie jeszcze drugi kluczyk jest zasadny ale o to nie pytałem.
 

Odrzuciłem możliwość zostawienia obrysówki bo mi się to nie podoba.
 

Wypraszam sobie dzieciaka, gratuluje 5 letniego doświadczenia w sprowadzaniu aut ale to nie czyni Cię starszym ode mnie Luftmyszo.
 

Jakbyś chciał pomóc i masz takie doświadczenie to podał byś chociaż namiar na jakiegoś fachowca czy coś, uargumentował dlaczego podjąć się przeróbki a nie - ,,zostaw obrysówke, ogarnij 2 kluczyki" - bo tak.
 

Faworytem? W czym? Zepsułeś mi temat, że reszta kolegów nie chce nawet się podzielić swoją wiedzą, bo nie chcą się mieszać w wojne o obrysówkę.
 

Mitoman ? Zanim podjąłem się sprawdzenia jednego auta rozmawiałem z 2 facetami zajmującymi się tym na co dzień, jeden przewyższał Cię doświadczeniem i mówił, że kwestia lamp to tylko indywidualne podejście klienta, zazwyczaj przeróbka żeby było taniej, ale kiedy pytałem o obrysówki nie wspomniał nawet słowem o czymś takim jak ratowanie USA lamp na życzenie klienta tylko po to żeby została pomarańczowa obrysówka. To, że posiadasz takich klientów brzmi jak marna próba uzasadnienia i uwierzytelnienia twojego widzi-mi-się
 

Zakompleksiony? Kiedy przytoczyłem co znaczy kodowanie i adaptacja, uzasadniając swoją wypowiedź dlaczego napisałem kodowanie to mnie oplułeś żebym Ci nie przytaczał wypocin z poradnika dla akwizytorów ? Poczułeś się urażony, że ktoś może rozumieć lepiej od Ciebie róznicę pomiędzy dwoma podobnymi pojęciami? Bo przecież nowy użytkownik na forum nie może posiadać większej wiedzy w czymś niż doświadczony użytkownik. Gratuluje Ci, że jak czujesz się terapeutą tego forum, to doprowadzasz do tego, że jak ktoś przeczyta ten temat to zastanowi się czy zakładać swój żeby nie trafić na ludzi takich jak Ty. I to ja jestem zakompleksiony? Proszę Cię ...

 

Mnie twoja kariera nie interesuje, życzę dalszych sukcesów w handlowaniu autami i byciem terapeutą.
 

Edytowane przez Pawel.W335
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terapeuta który nie potrafi odbić nawet jednej piłki... Oby handlarz był z Ciebie lepszy
 

2 godziny temu, Dev napisał(a):

Kolejny zakompleksiony mitoman na forum, świetnie. Muszę przyznać że bardzo dobrze trafiłeś bo jestem tutaj doskonałym terapeutą w tych sprawach. 

 

Marzył o wyjaśnianiu a sam został wyjaśniony, przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale sie tu dyskusja wywiazala....

 

9 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Zakompleksiony ? Bardziej rozczarowany, że szukałem pomocy w sprawie lamp a dowiedziałem się jedynie, że usunięcie nie podobającej mi się obrysówki to według niektórych głupota, bo mnie tir czołówką w nocy zabije 🤣

Pawel no juz tez nie przesadzaj, uwazam ze kazdy jednak staral sie Tobie pomoc, ja tez pisalem o obrysowkach i powtarzam ze to tylko i wylacznie wybor co sie komu podoba, w EU auta nie maja i jest ok - wiec tak jak napisalem jezeli sie Tobie to nie podoba to przy adaptacji powiedz ze tego nie chcesz i sprawa zalatwiona. Co do bezpieczenstwa to mozna elaboraty w tej sprawie pisac na zasadzie  - byc moze im wiecej swiatelek tym bezpieczniej, a moze pomaranczowe swiatelko z boku moze wprowadzic kogos w blad ;)

 

Ja sciagnalem dla siebie 1 auto, mam namiar do goscia co przerabia (takze wysylkowo) i jestem naprawde zadowlony, znajomy przerabia u niego caly czas - porzadny chlop - jezeli chcesz napisz do mnie na priv i przesle Ci namiary. Tutaj tez czest uzytkownicy nie pisza w postach - zeby nie bylo ze reklame odrazu robia (tak mi sie zdaje, choc jakby kazdy napisal to nie widze w tym nic zlego).

 

Dev ma doswiadczenie (zawsze jak zna odpowiedz z tego co widze to sie podzieli rozwiazaniem) i tez przeciez staral sie pomoc, a potem grzecznie dal info ze jakby co odkupi - zebys nie musial przesylac do USA - byc moze na jedno by wyszlo. No tekst z akwizytorami chyba nie byl potrzebny ;) 

 

Postaram sie odpisac co wiem :) :

 

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy warto podejmować się zabiegu przeróbki lamp w domu

Tak jak napisales masz zdolnosci, narzedzia. Ja podobnie mysle, ale kurcze chyba bym sobie odpuscil - choc uwazam ze to mozliwe na pewno - no przeciez to normalni ludzie robia. Problem zawsze jest taki ze wiesz jak to jest pierwsza lampe trzeba czasem popdus aby sie nauczyc ;) Inna sprawa jakbys sprowadzal auta i mial na to jeszcze czas - wtedy moze warto?

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy da się pozbyć pomarańczowej obrysówki przy przeróbce

Tak to nie jest zaden problem. Wylacza sie ja programowo - jak bedziesz mial goscia ktory Ci bedzie robil konwersje to wtedy sam Cie pewnie zapyta czy obrysowka ma swiecic czy nie. (jak potrzebujesz namiar tez mam spoko kolesia z okolic Poznania).

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy lampa USA tylna różni się wyglądem od europejskiej

o ile wiem to moze w czesci obrysowki - chyba w eu nie ma wcale tej diody? ale pewien nie jestem

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy faktycznie opłaca się oddać lampę do przeróbki

patrzac ze w takie auto z reguly i tak nalezy wlozyc tysiace zlotych, to nie jest zle, juz nie pamietam naprawde ale za przerobke przod i tyl zaplacilem 1400 ? W tylnych zmieniany tasmy led kierunkow plywajacych z czerwonych na pomarancz, w przednich asymetria + naprawa, zmiana ubudowy bo byly polamane

 

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy przy opcji pozbywania się lamp, pozbywać się ich z modułami

hmm tego niestety nie wiem, ale Dev pewnie wie ;)

 

7 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy po wymianie tylnych lamp na europejskie wystarczy dodać instalacje do przecimgielnych i ogarnąć kodowanie, czy jest jeszcze coś

chyba przy Audi nie trzeba zabawiac sie z przeciwmgielnym bo ono jest juz w lampie i tak? Ale tu chyba niech ktos mnie poprawi

 

No wiec niepotrzebnie sie "scinacie", forum jest po to aby sobie pomagac i sie wymieniac doswiadczeniami. Mysle ze to bylo troche nieporozumienie i proponuje puscic w niepamiec :)

Edytowane przez Koalakm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Koalakm napisał(a):
10 godzin temu, Pawel.W335 napisał(a):

Czy da się pozbyć pomarańczowej obrysówki przy przeróbce

Tak to nie jest zaden problem. Wylacza sie ja programowo

Wydaje mi się że koledze chodzi bardziej o ten pomarańczowy  odblask w lampie  :wink: . 

Tak jak pisałem , z przodami nie ma żadnego problemu zrobić na oryginał , lamp przednich UE jest sporo na rynku ( sedan avant to to samo ) . Kupić tzw. gołe , przełożyć „ osprzęt " i mamy tak jak trzeba . Z tyłami do sedana jest ciężko i faktycznie można pomyśleć o przeróbce . Ja raz przerabiałem , ale tego co mi przerabiał nie polecę .

 

@Pawel.W335  Przypomniałem sobie co Dev miał na myśli pisząc o niespodziance robiąc tylne lampy .

Trzeba przewody przeciągnąć do klapy bagażnika do kierunków :D . ( lampy są dzielone , teraz kierunek w klapie zasilany jest z stopu , ale stop od kierunków programowo odłączamy i w klapie trzeba doprowadzić zasilanie właśnie na kierunek ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak tylko dodam że przeciwmgielne tył są w lampach z USA i tak trzeba zasilanie do lampy tył prowadzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.08.2023 o 22:35, marky2552 napisał(a):

ja tak tylko dodam że przeciwmgielne tył są w lampach z USA i tak trzeba zasilanie do lampy tył prowadzić 

Dzięki :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2023 o 10:36, mariusz36 napisał(a):

Wydaje mi się że koledze chodzi bardziej o ten pomarańczowy  odblask w lampie  :wink: . 

Tak jak pisałem , z przodami nie ma żadnego problemu zrobić na oryginał , lamp przednich UE jest sporo na rynku ( sedan avant to to samo ) . Kupić tzw. gołe , przełożyć „ osprzęt " i mamy tak jak trzeba . 

Tak zrobię :D Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...