Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z wentylatorem w A4 B6


Rychlik31

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko ludziska Mam poważny problem z Moim audi a4 b6🙄 załącza mi się wentylator samoczynnie po 5 minutach zgaszone silnika i już się nie wyłącza dopóki nie przekręcę zapłonu byłem u kumpla na komputerze ale żadnego błędu nie ma i nie wiadomo co jest...

Teraz za każdym razem po zgaszeniu silnika na noc muszę kostkę rozłączać żeby się nie załączył bo akumalor wyczerpuje czy może ktoś z Was wie co się stało??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź w podszybiu czy nie dostała się do przekaźników woda i czy nie skorodowały kontakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Jako że mam podobny problem od tygodnia, to pozwoliłem sobie napisać w tym temacie, aby nie zaczynać nowego. Otóż w moim a4 b6 zaczął załączać się wentylator od chłodnicy zaraz po przekręceniu zapłonu i działa cały czas - podczas jazdy i po wyłączeniu silnika. Czasem się wyłączy na chwile jak wskazówka od temperatury pokazuje 90 stopni i po chwili znów zaczyna pracować. Wentylator pracuje nawet jak wyciągnę kluczyki ze stacyjki i zamknę auto. Muszę wyciągać bezpiecznik od wentylatora albo odpisać kostki pod maską, żeby mi akumulatora nie rozładowało. Obserwowałem zachowanie tego wentylatora i czasem jest tak, że na ułamek sekundy się załączy i się wyłącza, po czym za chwilę zaczyna pracować na stałe. Do tego nieraz jest tak, że wentylator "nie umie się zdecydować" czy pracować na pierwszym biegu czy na drugim - słychać że szybko przyspiesza i zwalnia obroty. Podpinałem auto pod komputer i błędów żadnych nie ma. Czujniki temperatury na zimnym pokazują prawidłowe temperatury. Pod podszybiem sucho. Oddałem auto do jednego mechanika, pooglądał i powiedział, że to "coś" z elektryką a on elektryki nie robi. Oddałem auto do drugiego mechanika i diagnoza jest taka, że padł "sterownik/moduł" wentylatorów. Na tym module mam numer części "valeo - MH1052, 873479G". Mechanik powiedział, że mam kupić cześć z tym samym numerem jaki mam pod maską. Problem w tym, że na allegro/olx nie mogę trafić takiego numeru z końcówką "G". Czy część z innym numerem/końcówką będzie pasować do mojego auta? Znalazłem też na internecie zamiennik i w opisie niby jest podane, że będzie pasować do mojego auta, ale chce się upenic. Chodzi o tą cześć: 

CZESCI.STREFAKIEROWCY.PL

Rezystor szeregowy, wentylator klimatyzacji ESEN SKV 94SKV800 94SKV800/SKV ESEN SKV

Ktoś podpowie mi, czy będzie to działać ? Czy kupić część ori ale z inną końcówką ?  Z góry dzięki za pomoc. 

 

Nikt nic? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odkręciłem ten moduł i sprawdziłem ten numer. Numer audi to : 8E0 959 501 D. Moje pytanie czy mogę kupić część z takim samym numerem ale z innym numerem valeo ? Chodzi mi o ten numer "MH1052, 873479G".

394586527_887163262757693_6207312797690978720_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczę później czy numer zamienia się na inny (nowszy).

 

8E0 959 501 D wycofano i można zastosować w zamian albo 4B0 959 501 H albo 8E0 959 501 AG.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...