Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Awaria napędu w A4 B9 - natychmiast udaj się do serwisu


Rozum
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Rozum,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy i mam problem z moją a4 b9 od jakiegoś czasu przy prędkościach autostradowych zapala się komunikat o awari napędu i auto przestaje przyspieszać i nie zmienia biegów nawet jak zredukuje ręcznie to nie przyspiesza, gdy się zatrzymam zgaszę i odpalę to jest wszystjo okej, dzisiaj jak w tym trybie awaryjnym chwilę jechałem to nagle zaczął przyspieszać l potem przestał można powiedzieć że jedzie jak chce, po podłączeniu komputera pokazuje błąd z 3 pompką płynu chłodzącego i dzisiaj jeszcze pokazało błąd regulacji ciśnienia doładowania czego wcześniej nie było.w załączniku wyślę kopie skanu z vcds. Spotkał się ktoś w was z takim czymś? Proszę o jakieś porady od czego zacząć i gdzie szukać...

DOC-20230901-WA0006..docx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muskel1 wydaje mi się że ta pompa nie ma wpływu na awarie układu napędowego ale mogę się mylić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej też miałem takie same objawy a nie pokazywało tego błędu dopiero wczoraj się pojawił, a jeśli chodzi o tem błąd niedoładowania to od czego najlepiej zacząć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz 2 przyczyny.

 

13865 - Pompa pynu chodzcego chodnicy powietrza doadowujcego 

 

19225 - Regulacja cinienia doadowania 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli turbo do regeneracji czy jakiś czujnik jeśli chodzi o to doładowanoe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności Pompa pynu chodzcego chodnicy powietrza doadowujcego do weryfikacji/wymiany. 

Później szukanie przyczyny niedoładowania jeżeli problem nadal występuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej tak zrobię a mam pytanie jeszcze zakodowałem asystent pasa ruchu ale nie pokazuje mi nic na zegarach trzeba kamerę zresetować czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Problem rozwiązany wszystkie błędy zniknęły a powodem tego był jeden mały bezpiecznik😆

Kodowanie też poprawiłem i asystent pasa działa ale pokazuje tylko ciągle linie nie wiem czy w audi to normalne i w mmi pokazuje że trybu asystenta pasa ruchu nie można włączyć chociaż wszystko działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Rozum napisał(a):

Kodowanie też poprawiłem i asystent pasa działa ale pokazuje tylko ciągle linie

Aby linie pokazywało na zielono, czyli aby asystent rozpoznał tor jazdy, droga a raczej pasy na niej, muszą mieć odpowiednią szerokość. Na za wąskich drogach nie rozpoznaje toru jazdy. Dodatkowo asystent działa dopiero po przekroczeniu 60 km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 16:20, Rozum napisał(a):

Problem rozwiązany wszystkie błędy zniknęły a powodem tego był jeden mały bezpiecznik😆

Kodowanie też poprawiłem i asystent pasa działa ale pokazuje tylko ciągle linie nie wiem czy w audi to normalne i w mmi pokazuje że trybu asystenta pasa ruchu nie można włączyć chociaż wszystko działa. 

Jaki bezpiecznik i gdzie on się znajduje? Mam tej sam błąd ale auto zachowuje się normalnie. Błąd wyświetla się po 20- 50 minutach jazdy. Po zgaszeniu znika i znowu po kilkudziesięciu minutach się pojawia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...