Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyciągnąć DPF w A4 B8 2.0TDI?


Swierzaak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam zagwostke . Niestety do silnika CNHA jest mało info na internecie dlatego postanowiłem doradzić się na forum . Jestem na etapie wywalenia ekologi z tego silnika i zastanawia mnie ,czy żeby wyciągnąć cały filtr cząstek stałych trzeba opuszczać silnik czy jest jakaś inna opcja ? Może ktoś z forumowiczów już miał do czynienia z takim czymś ? Na moje oko od góry nie ma jak się dostać do niego ale może się mylę.  Z góry dzięki za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu raczej odpowiedzi kolego na to pytanie nie dostaniesz. Samo wycięcie go problemu nie zlikwiduje, bo to potem trzeba jeszcze programowo wyciąć z softu, a z tym potem są problemy, zawsze. Taniej i lepiej oddać DPF do czyszczenia osobnej firmie (nie do wypalenia za pomocą vcds, a fizycznego czyszczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam też zamiar wyjąć filtr do prania ale nie wiem ja się do tego zabrać ,brak info na temat jak go wyjąć  Przy okazji wyczyścić chce dolot.

Edytowane przez ssmarcin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże ktoś jak wyjąć tą cudowną puszkę z komory silnika

Może ktoś posiada story z demontażu ktoś kto robił to 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Jestem właśnie po wyjęciu chłodnicy EGR w A4 silnik CNHA ,robota tragedia. i tak przy okazji jak miałem wszystko rozebrane przy podszybiu jedyna okazja aby wyjąć ten przeklęty dpf do prania jednak tu niespodzianka bo podłużnica blokuje wyjęcie go do góry . Jednak  wystarczy zdjąć lampy zderzak porozpinać węże kostki po prawej stronie i jeszcze węże chłodzenia skrzyni S-tronic  , węże chodnicy po lewej stronie i tadaaa popuszczam cały przód odchylam go prawą stroną i dpf wysuwam od frontu. Dodam jeszcze że posiadam ogrzewanie postojowe.

W związku z tym mam pytanie czy ma ktoś namiary na sprawdzony warsztat w okolicy Katowic który mi go dobrze wyczyści ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...