Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki wahacz banan do A4 B8?


Spiter

Rekomendowane odpowiedzi

Przy czujnikach nie pracowałem to nie wiem, możliwe że tylko te oryginalne są robione na bazie sztywno wyznaczonych wartości. Czujniki jednak to nie inne części mechaniczne, o których tutaj mowa. To samo tyczy się filtrów paliwa, które tu tak zagorzale promują z ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tu mowa o czujnikach ale o oryginalnych częściach, do których także czujniki należą i jak doświadczenie pokazuje, są różnice w jakości wykonania. Dobrze, że wspominasz o filtrach paliwa, bo to dotyczy ich także. Często nawet na tym forum okazuje się, że po wymianie na ori nagle problemy z niedrożnością znikają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, lemforder ma szlifowany bok, z tego co wyczytalem szlifują logo Audi. Wahacz kupiony - 590zl, miejmy nadzieje ze po wymianie będzie spokoj :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.09.2023 o 10:54, Muskel1 napisał(a):

 

Dobrze, że wspominasz o filtrach paliwa, bo to dotyczy ich także. Często nawet na tym forum okazuje się, że po wymianie na ori nagle problemy z niedrożnością znikają.

Tak, jednak zdarzały się wpisy, gdzie filtry kupione w ASO też prosto z pudełka były wadliwe. Wydajesz 300 zł na filtr paliwa i jest jest wadliwy. ASO pokazuje środkowy palec, gdzie zwykły sprzedawca przyjmuje reklamacje na klatę. Do ASO możesz ewentualnie oddać auto na sprawdzenie, czy to faktycznie wina zamówionej u nich części, gdzie ich systemem cwaniactwa i tak reklamacje odrzuca + płacisz koszta za sprawdzanie auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz mówicie o filtrach paliwa, to jakie polecacie? Zamiennik podobny do ori? Ostatnio mialem Audi, teraz chyba z Mana, aczkolwiek wymieniam co wymiane oleju, mowia mi ze wystarczy co 2 wymiana. Co o tym sadzicie? Moje pierwsze auto już 3 rok, wiec chce dbać o wszystko :)

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U każdego producenta zdarza się wadliwa sztuka. Ja kupiłem z Manna i przez chwilę było spokój ale po 1000 km pompa znowu zaczęła wyć. Dokładnie tak samo miałem z filtrem Knecht. Teraz założę z Filtrona, bo kiedyś właśnie z tej firmy miałem i była cisza. Jak to nie pomoże to zmienię system paliwowy na zwykły filtr z osobnym regulatorem ciśnienia i będzie spokój, bo paranoja się dzieje z tymi częściami dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Langista napisał(a):

Tak, jednak zdarzały się wpisy, gdzie filtry kupione w ASO też prosto z pudełka były wadliwe. Wydajesz 300 zł na filtr paliwa i jest jest wadliwy. ASO pokazuje środkowy palec, gdzie zwykły sprzedawca przyjmuje reklamacje na klatę. Do ASO możesz ewentualnie oddać auto na sprawdzenie, czy to faktycznie wina zamówionej u nich części, gdzie ich systemem cwaniactwa i tak reklamacje odrzuca + płacisz koszta za sprawdzanie auta.

Jeszcze mi się nie zdarzyło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Muskel1 napisał(a):

Jeszcze mi się nie zdarzyło. 

Zauważ, że problem dotyczy filtrów benzynowych, z diesla nie słyszałem aby ktoś narzekał. Mówisz w takim razie o filtrach benzynowych, które też w innych swoich autach wymieniasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze jedną dolegliwosc, nie wiem juz czy sobie nie wkręcam, czy źle faktów nie lacze. Przy skrecenie w lewo, jak dodam gazu tak na ok 1600 obr. Slysze takie cykanie, przegub to na pewno nie jest, obstawiam ze to ta pompa tak cyka, o dziwo jak skrecam w prawo to nie slysze. Czy to akurat tak niesie dzwiek tej pompy czy sobie cos wkrecam? Dodaje post tutaj bo moze to tez zawieszenie?

 

A jeszcze pytanie jedno - myslalem ze to sworzen prostego wahacza dolnego tak trzeszczy i go nakułem igłą. Wymienić go od razu jak bede wymienial banana czy na razie zostawic? Bo wstrzykiwałem tam olej, no a jednak okazal sie to banan :(

Edytowane przez Spiter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...