Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uciekający czynnik klimatyzacji w Audi A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Plamy przy zaworku są normalne od podłączania końcówek. 

Opublikowano
  • Autor
1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Plamy przy zaworku są normalne od podłączania końcówek. 

Ok tak też pomyślałem, zastanawia mnie tylko ta wycieraczka ale z drugiej strony po wyciągnięciu schowka nie ma więcej żadnych śladów w środku. 

Opublikowano

Plama na wycieraczce może mieć wiele przyczyn. Albo ktoś miał na podeszwie resztki kontrastu albo ktoś położył coś na wycieraczce. Kapać na wycieraczkę nie ma co w tamtym miejscu.

Opublikowano
  • Autor
W dniu 21.09.2023 o 10:21, Muskel1 napisał(a):

Plama na wycieraczce może mieć wiele przyczyn. Albo ktoś miał na podeszwie resztki kontrastu albo ktoś położył coś na wycieraczce. Kapać na wycieraczkę nie ma co w tamtym miejscu.

Dobra, w takim razie składam to i sam chyba nic nie znajdę, będę musiał podjechać na jakiś dobry serwis. 

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 20.09.2023 o 14:01, Muskel1 napisał(a):

Raczej nie bo kontrast świeci na jaskrawy żółto-zielony jak te markery tekstów. Patrząc na miejsca u Ciebie jest to raczej smar.

 

32640113bi.jpg.d4bc3e9e93275be4ad3407f7bb7e7713.jpgLecksuche_Klimaanlage-999x1024.png.b0bc42e64d77256c51eb5369f936befb.png

Jeśli był wstrzyknięty kontrast to do sprawdzenia wystarczy „zwykła” latarka UV ?

Opublikowano

Tak.

Opublikowano

Dziękuję. Jeśli czynnik był uzupełniony i dodany kontrast ponad miesiąc temu to czy na dzień dzisiejszy powinna być szansa znalezienia wycieku posługując się latarką UV?

Edytowane przez A4B9

Opublikowano

Wszystko zależy od wielkości nieszczelnego miejsca, ale myślę, że po miesiącu powinno być coś widoczne.

Opublikowano

🤝

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 12.09.2023 o 18:56, Muskel1 napisał(a):

Nieszczelność może być w miejscu niewidocznym wewnątrz auta (parownik) co tłumaczyłoby powód dlaczego nieszczelności nie znaleziono.

 

Miałem uzupełniony układ czynnikiem z kontrastem, niestety po 2 miesiącach już go nie ma 😕. Mam latarkę UV (495) PR szukałem na przewodach, chłodnicy, skraplaczu, rurkach, zaworach i sprężarce… niestey nic . Czas zaglądnąć do środka, jak dużo należy rozebrać aby dostać połączeń i do parownika? Sądzę że sam schowek nie wystarczy.

Opublikowano

Parownik jest jedną z możliwości ale jest to bardzo rzadko. Wątpię aby to był parownik. Rozbierana jest kupę i można to sobie raczej darować. Sprawdź jeszcze raz wszystko dokładnie. Na auto na podnośnik widłowy i od dołu wszystko sprawdzaj.

Opublikowano
Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Parownik jest jedną z możliwości ale jest to bardzo rzadko. Wątpię aby to był parownik. Rozbierana jest kupę i można to sobie raczej darować. Sprawdź jeszcze raz wszystko dokładnie. Na auto na podnośnik widłowy i od dołu wszystko sprawdzaj.

Jeśli gaz był nabijany 2 miesiące temu i powoli schodził to kontrast teraz  powinien być jeszcze widoczny ? 

Opublikowano

Powinien.

Opublikowano
3 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Parownik jest jedną z możliwości ale jest to bardzo rzadko. Wątpię aby to był parownik. Rozbierana jest kupę i można to sobie raczej darować. Sprawdź jeszcze raz wszystko dokładnie. Na auto na podnośnik widłowy i od dołu wszystko sprawdzaj.

Ok, będę szukać . 

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano

@Muskel1 oddałem ją serwisu klimatyzacji, prawdopodobnie parownik. Pomijając cenę nawet zamiennika to przeraża mnie info jako znalazłem w sieci (deska rozdzielcza + wycinanie przedniej szyby). Słyszałeś żeby ktoś to wymieniał?

Opublikowano

Niestety to prawda.

Opublikowano

Serwis sprawdził czujnikiem i wyciek był z kratek na podszybiu i w wentylatorze.

Zastanawiam się czy wymieniać parownik (bardzo kosztowana naprawa) czy może regularnie dobijać czynnika .

Zniechęca mnie jedynie to wycinanie szyby ☹️

Edytowane przez A4B9

Opublikowano
14 minut temu, A4B9 napisał(a):

Zniechęca mnie jedynie to wycenianie szyby ☹️

W czym problem? Jak będziesz miał odprysk od kamienia w polu widzenia, to też trzeba wymienić szybę. To żadne wyzwanie. Już w 3 autach miałem taki przypadek i nigdy nic nie przeciekało. Trzeba tylko oddać w pewne ręce.

Opublikowano

a co tam jest na podszybiu że trzeba ją demontować? Śruby do deski ?

Szukałem w Erwin ale się nie doszukałem

Opublikowano

Nie wyciągniesz deski bez wycinania szyby.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.