Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wlała się woda na dywanik pasażera z przodu


FabianB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś wracając z pracy wchodzę do auta i widzę plamę wody na dywaniku pasażera. Dosyć intensywnie padało gdy samochód stał na parkingu. Sytuacja zdarzyła mi się pierwszy raz taka, więc coś mogło mi przytkać? Gdzie szukać przyczyny, zdjęcia:

 

Edit.

Po wstępnych oględzinach woda nigdzie mi nie stoi pod maską obok podyszbia więc odpływy są raczej drożne. Zaślepki niby szczelne, ale poprawiłem silikonem jedną między Aku, a filtrem ta sama co na filmie, i też mi stała tam woda na niej:

 

 

Wygląda mi na to że raczej puściło przez filtr kabinowy dokładniej pod uszczelką obudowy bo woda wylała mi się tylko idealnie na ten gumowy dywanik. I cała tapicerka filcowa jest sucha wokół i pod tym gumowym dywanikiem. 

Co o tym sądzicie? Pewnie temat już był przerabiany, ale nic konkretnego nie znalazłem w temacie. 

 

IMG_20230914_115156.jpg

IMG_20230914_115156.jpg

IMG_20230914_115159.jpg

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz odprowadzenia wody z rynien podszybia w blotnikach, przetkaj jakims drutem - moze to byc to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone i nie ma tam nic ani grama zero wody. Auto mam garażowane na co dzień w domu, więc nie stoi w parku pod krzakiem to też duży plus.. I tak myślę ta obudowa filtra jest dużo wyżej żeby się nalało przez to więc ja wprowadzam w błąd. No i by musiała woda stać pod Aku, żeby się tamtędy lało.. Nie mam pojęcia, przez te węże od klimy też tam jest szczelnie, jedynie ta zaślepka co potraktowałem silikonem, była tam woda w niedużych ilościach co spłynęła i spływała z podszybia i może przez jakąś mikro dziurę sączyło do środka.., lecz tam mi się to wydawało w porządku szczelne.
Chyba żeby się klima zatkała i to jej winna, ale nie możliwe też, a tak propo nie tak dawno wymieniałem mechanizm wycieraczek i czyściłem od razu całą tą grodź kompresorem odkurzaczem z syfu po stronie kierowcy, aku co prawda nie wyciągałem ale tam jest czysto.
Ktoś jakiś pomysł??

No i tak pytałem w innym temacie jakie zastosowanie ma ta nakładka osłona podszybia 8E181944701C, to już chyba wiem, że to tylko nie do celów estetycznych jest, a ja jej akurat nie posiadam - potwierdzi ktoś kto to ma że w jakiś sposób ta nakładka pomaga odprowadzać prawidłowo wodę, no i kolejna rzecz że ten cały syf pewnie aż tak się tam nie przedostaje, zainwestować w nią?

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, FabianB napisał(a):

Sprawdzone i nie ma tam nic ani grama zero wody. Auto mam garażowane na co dzień w domu, więc nie stoi w parku pod krzakiem to też duży plus.. I tak myślę ta obudowa filtra jest dużo wyżej żeby się nalało przez to więc ja wprowadzam w błąd. No i by musiała woda stać pod Aku, żeby się tamtędy lało.. Nie mam pojęcia, przez te węże od klimy też tam jest szczelnie, jedynie ta zaślepka co potraktowałem silikonem, była tam woda w niedużych ilościach co spłynęła i spływała z podszybia i może przez jakąś mikro dziurę sączyło do środka.., lecz tam mi się to wydawało w porządku szczelne.
Chyba żeby się klima zatkała i to jej winna, ale nie możliwe też, a tak propo nie tak dawno wymieniałem mechanizm wycieraczek i czyściłem od razu całą tą grodź kompresorem odkurzaczem z syfu po stronie kierowcy, aku co prawda nie wyciągałem ale tam jest czysto.
Ktoś jakiś pomysł??

ja juz pomyslow wiecej nie mam, ale widac ze ogarniety chlopak jestes i dobrze szukasz :)

11 godzin temu, dekiel 13 napisał(a):

Zdemontuj schowek pasażera moze zobaczysz wilgotny ślad. 

to uwazam za dobry pomysl :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz tak... 

Przerabiałem temat... Myślałem, że po filtrze ale nie... U mnie lało się z dwóch punktów, z uszczelnienień kabli i jednej przelotki w nadkolu, i sączyło się po dywaniku spod plastiku - jedna była źle włożona, druga się zawinęła. 

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lewiatan1989 napisał(a):

To teraz tak... 

Przerabiałem temat... Myślałem, że po filtrze ale nie... U mnie lało się z dwóch punktów, z uszczelnienień kabli i jednej przelotki w nadkolu, i sączyło się po dywaniku spod plastiku - jedna była źle włożona, druga się zawinęła. 

 

Pozdrawiam 

Ale u ciebie woda wylewała się z boku jakby od nadkola? Bo mi centralnie leciała ta woda tak jak widać z góry (jakby spod tego schowka tam) co na zdjęciu i na szczęście ta guma proline jest na tyle długa, dopasowana że całą wodę zebrała na siebie. 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie, u mnie całkiem w innym miejscu przeciekło, a tutaj gdzie u Ciebie jest akurat sucho 

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na grodzi za akumulatorem i za filtrem powietrza jest kilka zaślepionych gumami przelotem zobacz czu któraś nie wypadła. 

Obudowa samego filtra też ma uszczelkę, która z czasem lubi parcieć. 

Najlepiej to rozebrać schowek i lać wodę po szybie po podszybiu i patrzeć skąd leci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak są te zaślepki, ale u mnie wydają mi się dobre szczelne i są na swoim miejscu. Obudowę ściągałem, schowek też demontowałem i sucho tam było. Na razie no nic, będę musiał jeździć i obserwować jak to mówią, ale dzięki Pany za odzew  

Edytowane przez FabianB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...