Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy w A4 B8 quattro napęd jest stały?


filip_2000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy w audi a4 b8 z 2008 z silnikiem 2.0tdi  napęd quattro jest stały czy elektrycznie włącza się w poślizgu? I czy to prawda, że przy quattro szybko schodzą opony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak z eksploatacją tego silnika? Będzie on dużym wydatkiem dla 18 latka który się jeszcze ale ma odłożone więcej pieniędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, filip_2000 napisał(a):

a jak z eksploatacją tego silnika? Będzie on dużym wydatkiem dla 18 latka który się jeszcze ale ma odłożone więcej pieniędzy

Odp. jest prosta, zadaj sobie pytanie, czy stać Cię na koszty eksploatacji i ewentualnych napraw. Jak odpowiedź jest "nie" - to szukaj innego auta.

A czytając pytanie dotyczące zużywania się opon można wywnioskować, że raczej nie będzie Cię stać. Opony to najmniejszy koszt/wydatek

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Odp. jest prosta, zadaj sobie pytanie, czy stać Cię na koszty eksploatacji i ewentualnych napraw. Jak odpowiedź jest "nie" - to szukaj innego auta.

A czytając pytanie dotyczące zużywania się opon można wywnioskować, że raczej nie będzie Cię stać. Opony to najmniejszy koszt/wydatek

 

w sumie zaciekawilo mnie to. Czy w takim razie Twoim zdaniem naped quattro ogolnie jest (przy normalnym uzytkowaniu) drogi w utrzymaniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o napęd quattro, a o ogólne koszty utrzymania. Samochód to nie jest tylko cena jego zakupu, jak się niektórym wydaje, ale także koszty serwisowania, eksploatacji i napraw. Jak kolega boi się, że w quattro mu się prędzej opony zetrą i częściej je będzie musiał kupować, to nie chę wiedzieć co powie, jak się zaraz po kupnie dowie, że dpf jest zapchany, co nie jest wykluczone, bo pewnie jak najtańszego B8 z wysokim przebiegiem będzie szukał, wnioskując z tego co napisał.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WWW.AUTOBAZA.PL

Wejdz powyzej na autobaza zaplac za raport jak jestes powaznie zainteresowany, zobaczysz moze cos ciekawego.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raport z tego portalu to strata pieniędzy. 

 

1 godzinę temu, filip_2000 napisał(a):

Jest tak jak pisałem:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Raport z tego portalu to strata pieniędzy. 

Calkowicie sie nie zgadzam. Uzasadnij prosze dlaczego to Twoim zdaniem strata pieniedzy.

Zawsze przed kupnem sprawdzam. Mozesz lubic inny tego typu portal (bo jest ich sporo) - to kazdego wybor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie jest dokłany. 

Zgodnie z opisem auto było serwisowane do 180 kkm. Jeżeli było to w ASO, to lepiej zapłacić koledze @_małyTM_i dostaniesz pełny wydruk historii pojazdu z ASO:wink:

 

9 minut temu, Koalakm napisał(a):

Mozesz lubic inny tego typu portal (bo jest ich sporo) - to kazdego wybor.

I tu nie chodzi o to co ja czy Ty lubisz, tylko o fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Bo nie jest dokłany. 

Zgodnie z opisem auto było serwisowane do 180 kkm. Jeżeli było to w ASO, to lepiej zapłacić koledze @_małyTM_i dostaniesz pełny wydruk historii pojazdu z ASO

Nie zgadzam sie nadal.
Kolega sprawdzi Ci tylko historie ASO. Kolizji ktore nie byly naprawiane w ASO nie bedzie, kontroli policji ze spisaniem licznika, szkod ubezpieczeniowych itp. tez nie bedzie. Kilka juz razy bralem te raporty i moga byc bardzo przydatne, wiec sry ale uwazam ze nie masz racji i te 60zl bardzo warto wydac.

 

16 minut temu, Muskel1 napisał(a):

I tu nie chodzi o to co ja czy Ty lubisz, tylko o fakty.

jedyny fakt jaki napisales to ten, ze historia z serwisu ASO bedzie szczegolowa i zawierala tylko i wylacznie rzeczy ktore sie dzialy w ASO i nic co dzialo sie poza ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Rzeczy, które działy się poza ASO też może nie być w tamtym raporcie

tak to prawda, natomiast co nie zmienia faktu ze wiele wiecej bedzie w tym raporcie odnosnie zdarzen anizeli w raporcie z ASO ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szoda mi pieniędzy na "test" wydawać bo udowodniłbym Ci jakie bzdury niekiedy w tych raportach możesz znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Muskel1 napisał(a):

Szoda mi pieniędzy na "test" wydawać bo udowodniłbym Ci jakie bzdury niekiedy w tych raportach możesz znaleźć.

udowadniaj :)

Ja bralem, i pieknie widzialem jaka szkoda byla, nawet w PL zgloszenie felgi z ubezpieczenia. Wiec uwazam ze przy zakupie auta za dziesiatki tysiecy te 60 zl na pewno warto dac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla samochodów zarejestrowanych i  jeżdżących po PL możliwe, że coś tam pisze. Każda baza danych jest na tyle dobra, na ile zostaje "karmiona" danymi. Powyższe auto jest z Niemiec, więc nie robiłbym sobie wielkich nadzieji, że wpisy będą rozległe.

 

Tak jak pisałem, szkoda mi pieniędzy by Tobie coś udowadniać. 

 

 

 

15 godzin temu, Koalakm napisał(a):

przy zakupie auta za dziesiatki tysiecy te 60 zl na pewno warto dac.

To nie podlega dyskusji, pod warunkiem, że uzyskamy wiarygodne dane.

 

15 godzin temu, Koalakm napisał(a):

udowadniaj :)

Dobra kolego bo inaczej nie uwierzysz.

Proszę, oto wynik mojego VINu:

 

Zgodnie z raportem samochód jest bez zdarzeń - nie prawda, poprzedniemu właścicielowi wjechała babka w drzwi na parkingu. Naprawa bezgotówkowa w ASO (mam wydruk każdej śrubki, którą wymienili).

Druga sprawa w raporcie podają informację, że mam silnik 286 KM, - następny błąd- silnik jest 272 KM (ale tutaj błędem ich jest przeliczanie z kW na KM, liczba kW się zgadza.

 

Jedyne co się zgadza to przebieg, bo auto jest serwisowane od początku w ASO i ostatni wpis jest z listopada ubiegłego roku jak byłem na corocznej inspekcji.

 

Gdyby nie to, że auto serwisowane było tylko w ASO, pewnie przebieg też by się nie zgadzał. I tak przypuszczam będzie w powyższym B8, gdyż zgodnie z opisem auto było serwisowane do 180 kkm, później znikło z radaru, tak że chętnie bym popatrzył na raport tego auta z tego portalu.:hi:

 

Możliwe, że rejestr aut skaradzionych będzie się zgadzał, niestety nie mam jak podważyć i tego, gdyż nie mam i nie miałem skradzionych pojazdów, tak więc nie mam też VINu aby sprawdzić.

 

Screenshot_20230915_153217_Opera.jpg

Screenshot_20230915_153138_Opera.jpg

Screenshot_20230915_153101_Opera.jpg

Screenshot_20230915_153008_Opera.jpg

 

@filip_2000 jak koniecznie chcesz wykupić na tej podanej stronie raport, to napisz tutaj, to przyślę Ci kod rabatowy 20% zniżki, który dostałem na e-mail,  po wykupieniu raportu.:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś mieć odłożone na dzień dobry kilka tyś. zł na tzw. pakiet startowy.

Wymiana wszystkich płynów, olejów, filtrów i być może przy tym przebiegu jeszcze rozrządu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, filip_2000 napisał(a):

to co jeszcze musze wiedziec o serwisowaniu tego auta? jakie są mniej więcej koszty

Tak jak Muskel napisał, lepiej abyś miał kilka tys w kieszeni...

Auto wygląda ok, ale jak będziesz chciał się decydować to wykup ten raport, Muskel tak jak napisał przekaże Ci kod rabatowy więc tym bardziej na pewno warto.

 

@Muskel1 a u mnie się bardzo sprawdził a auto z Niemiec. Nie jestem już przy kompie więc nie udostepnie teraz. Ogólnie jak napisałeś nie wszystko może tam być, ale mocniejsze wypadki raczej na pewno będą, a małych może nie być jak w Twoim przypadku (choć u mnie jest stłuczka w Niemczech w serwisie naprawa za 2000 - 2500 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...