Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Duży przebieg, słabe osiągi - co robić ?


llooll19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Na wstępie zaznacze, że jestem osobą która można powiedzieć, iż nie ma pojęcia o mechanice oraz robi w miesiącu ok. 250km .

Problem jest tego typu, że mam a4 b5 1995 z ADP 1.6 i mimo iż jestem super spokojnym kierowcą to nienadążam za rzadnymi samochodami.... poprostu mam wrażenie że z moich 101 koni ostało się 40 ...... fakt że mam końcówke sprzęgła ale to na 100% nie to.

Silnik jest czysciutki i suchy , na luzie prawie bezgłośny i nie traci ani kropelki oleju, nie grzeje sie itd. Jednak ma 270kkm przebiegu i przy 2500 obrotów zagłusza rozmowe w aucie....

Zależy mi na pozostaniu przy tym aucie tyle tylko czy warto taki silnik ratować? czy rozejrzeć się za nowszą wersją ? ewentualnie na ile nowe idzie kupić silniki pasujące do tego auta, które niebedą wymagały specjalnie wiele pracy do przystasowania samochodu pod nowy sprzęt.

(jeszcze raz powtórze, że nie chce zmieniać auta :))

z góry dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto ci powiedział że 270 to duży przebieg, mój tyle ma i jeździ jak głupi.

Może spróbuj zmierzyć mu przyspieszenie 0-100 i porównaj z deklarowanym fabrycznym to będziesz miał jakiś wstępny obraz czy coś jest nie tak i dlaczego wykluczasz sprzęgło skoro piszesz że na wykończeniu? Masz katalizator? może się solidnie zapchał i trzyma samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto tez zmierzyc cisnienie sprezania (ewentualnie z proba olejowa jesli wyjdzie zbyt male) podjedz do jakiegos dobrego mechanika bedzie wiedzial co zrobic :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, że przed wizytą u mechanika sam mogę sprawdzic 0-100 .... według wikipedii fabryczny dochodzi w 12,4 s jaki czas będzie niepokojący ?

jezcze jedno pytanie z serii od laika czy mechanik znający się na fachu po "otwarciu" silnika jest w stanie wiele sprawdzić na oko ( chodzi o fizyczne zmiany ) i ile może taki rzut oka mnie kosztować ?

dziekuje za zainteresowanie i porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z gd to wpadnij do tune-uo do Roberta

mozesz napisać do niego na PV Rob555 i zapytaj sie ile kosztuje hamownia spr ile straciłeś kuników

może przepływka :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzenie cisnienia sprezania i wykonanie proby olejowej to w zasadzie elementarz dla mechanika... po tym stwierdzisz czy pierscienie tlokowe i glowica jest szczelna (lub tez dowiesz sie co z tych dwoch elementow nie trzyma szczelnosci)

jesli chodzi o pomiar przyspieszenia i dokladajac do tego blad pomiaru jesli wyjdzie Ci roznica kilku sekund (2,3) to raczej jest to dobry wynik.

jesli natomiast z 12s zrobi sie 20s to cos jest nie tak

sprawdzales stan oleju? sa jakies ubytki? jakies inne objawy? np. dym z rury wydechowej? glosna praca silnika na wolnych obrotach i po dodaniu gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od pomiaru tego przyspieszenia, jeśli stwierdzisz że coś jest nie nie tak to do mechanika na pomiar ciśnienia, badanie Vagiem i zobaczysz co wyjdzie, wywalenie kata też nie zaszkodzi. Decyzja o wymianie silnika zazwyczaj jest podejmowana pochopnie a nie jest to tani interes zwłaszcza jeśli myślisz o wsadzeniu innej jednostki niż masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki że podepnę sie pod temat,ale ja chyba mam podobnie.Przy jeżdzie ponad 100 km/h auto strasznie wyje.A mam silnik 1.8 i mam wrażenie jakby trzęsło.Przebieg to " tylko " 180 tyś km.Chyba że licznik był majstrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest głośny i masz katalizator w nim to niestety po tylu tysiącach trzeba go wyciąć bo jest zapchany .Należało by jeszcze wyczyścić przepływomierz , ma bardzo duży wpływ na przyspieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się mierzyć dwa razy do 0-100 w średnich warunkach i sam operowałem stoperem jednak wyniki raczej potwierdzające moje obawy

1. 22s

2. 23,4s

tak jak pisałem dokładność ma zapewne wiele do życzenia ale 12,4 a 22 sekundy to chyba różnica :/ ciągnąłem do około 4 tys obrotów i wył że ludzie sie oglądali :/

chyba pora na mechanika .... gdzie w gdańsku pod komputer jechać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnąłem do około 4 tys obrotów i wył że ludzie sie oglądali :/

Toś przecisną . Na którym biegu :polew:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesteś z gd to wpadnij do tune-uo do Roberta

mozesz napisać do niego na PV Rob555 i zapytaj sie ile kosztuje hamownia spr ile straciłeś kuników

moze ma VAGa :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tomato nie jestem zawodowym kierowcą a nawet nazwalbym się niedzielnym. Niezabardzo wiem z czego ta radość ... cisnąłem na biegu puki szedł i z tego co kątem oka widzialem ( bo kiepskie miałem warunki-rowery ,psy,piesi) obroty momentami pod 4tys leciały bardziej chciałem zaznaczyć że przy 4 tys to tak troche jakby maly samolot startował ....

PS to głupie ale w waszych b5 przy ilu obrotach silnik jest wyraznie słyszany w kabinie ? (to głupie pytanie ale nie wiem czy zagluszanie radia przy 2,5 tys to norma ...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 sa slabo wyciszone. Jeszcze modele przed liftiniegm..... to juz jest dramat. Bardzo slaba izolacja dzwiękowa.

Podpiecie pod vaga chyba powie wiele. Sadze ze przeplywka zrobila papa. Sprawdz filtr powietrza. Wytnij kata.... :hi: To tak na poczatek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie są tak dobrze wyciszone ale to zależy jeszcze z czym porównać.

A co do twojej próby przyspieszenia to jeśli jeździsz do 4000 to nigdy nie poczujesz na co stać twój silnik bo moc budzi się w nim dopiero po 3800 kiedy to osiąga max moment obrotowy a maksymalną moc 102 KM osiąga dopiero przy 5300. Jak pewnie zauważyłeś w trakcie normalnej spokojnej jazdy wogóle nie wykorzystuje się możliwości silnika.

Proponuje żebyś jeszcze raz zmierzył przyspieszenie ale tym razem pozwól silnikowi się rozbujać, jesli się nie da wskoczyć ponad 4000 to jedź prosto do mechanika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezabardzo wiem z czego ta radość ... cisnąłem na biegu puki szedł i z tego co kątem oka widzialem ( bo kiepskie miałem warunki-rowery ,psy,piesi) obroty momentami pod 4tys leciały

Sprawdź na biegu "jałowym" czy silnik wkręca się na wysokie obroty i czy się nie dusi .

Może masz zabrudzoną przepływkę ?

I dla tego brakuje mu mocy .

Spróbuj ją odpiąć i zobaczysz różnice podczas jazdy .

Na mierzenie czasu wybieraj miejsca BEZPIECZNE . Drogi po których szwedają się piesi rowerzyści i bezpańskie

psy do takich pomiarów raczej się nie nadają .

Spróbuj bujnąć go na jedynce do 6000 obrotów potem dwójka i podobnie do 6000 wsadzasz trójkę i powinieneś

już na zegarze zobaczyć 100 na godzinę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a4 przed liftem jest bardzo slabo wyciszone. Passat b5 97` w 1.8t chodzi 2x ciszej. Na postoju wogole go nie slychac nic a nic cisza. Pozatym z zew. dociera mniej halasu. Trzeba na to spojrzec obiektywnie.... :

Najwiecej halasu pochodzi od silnika iz zew. Konstrukcja drzwi w a4 jest em.... taka sobie i izolacja jest przecietna - chroni nas tylko blacha i boczek a nie jak w pasku izolacja skrecana blacha(czy tez na nitach) i gruby boczek z warstwa bitumiczna.

Dod. proszę zoabczyc jak w a6 zabudowany jest silnik..... pelno welny + aluminium + pelno pochniajacego dzwiek styropianu pomiedzy blotnikami z przodu za deska rozdzielcza w nadkolach w bagazniku..... inna liga.

A4 przed liftem nalezy do aut przecietnie/ srednio wyciszonych w tej klasie aut.

Bez vaga kolego nie ruszymy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ostatnie uwagi na temat obrotow są dla mnie ( kierowcy nieznającego się na fizyce samochodu ) nadwyraz cenne i dziękuję. :good:

W ramach wyjaśnień powiem tylko tyle że z obrotami dochodziłem do 4-4,5 tys ponieważ to już byl taki ryk że własnych myśli nie slyszałem oraz na pedałach pojawialo sie odczuwalne drganie :/

To jak już sie tak kompromituje to może ktoś jeszcze zasugeruje do ilu obrotów na codzień powinno się ciągnąć na biegu ? Pytam bo nie pojadę z tym do mechanika, a być może niewlaściwie eksploatuję auto ;)

pozdrawiam

i jeszcze raz dziękuję

PS prawdopodobie na VAG,a lece w piątek jak sie uda wyrobić z czasem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...