Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzęgło do wyższych mocy


Tomo1985
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez przem8,

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Aktualnie sprzęgło mi się zaczęło ślizgać i chce wymienić, ale teraz pytanie... Czy polecacie jakieś specjalne sprzęgła pod większe moce czy wystarczy seryjne LUK lub sachs? Dwumas też mi polecono wymienić przy okazji wymiany sprzęgła i też nie wiem czy zostawić czy wymienić na nowe czy na tańsze pojedyncze? Ogólnie mam zboczenie czasem sobie na światłach wystartować z wyższych obrotów 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba 5-ty temat w tym miesiącu odnośnie mocniejszego sprzęgła od serii. Z każdym nowym tematem ludziom do głowy nie przyjdzie żeby poszukać i poczytać na dany temat. To wszystko już tu jest opisane, wystarczy poszukać a w między czasie dowiesz się więcej rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie taki prosty temat obecnie. ile ludzi tyle opinii... co do wzmocnionego zestawu to nie poradzę w przypadku 2.0tfsi bo nie znam jednostki.... jak kolega powyżej wspomniał poszukaj sobie konkretnie o 2.0tfsi. co do zmiany dwu masy na jednomas to ma to być może sens w benzynie z uwagi na jej słabszy i równomierny moment rozwijany wraz z obrotami. W klekocie raz dałem się namówić ( bo masz dużą moc zrobioną i w ogóle ) i drugi raz bym tego nie zrobił - no ale to był klekot z całkiem inną charakterystyką...

 

co do zakupu, dawniej poszedłbym do sklepu i kupił co potrzeba.... dziś jak się zagłębisz w temat, poczytasz to wychodzi na to że jest problem. dużo zależy od szczęścia. nie które osoby proponują aby sklep zamówił parę zestawów różnych firm i na miejscu wybrać najlepszy. są też osoby które uważają że z uwagi na słabą jakość współczesnych części, mając na myśli konkretnie dwu masy polecają oddać swój zestaw do regeneracji. taniej i przede wszystkim o wiele lepiej... ale to wiadomości wyczytane, ja w obecnych czasach nie miałem przyjemności zmieniać więc nie wiem...

Edytowane przez sahipp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomo1985 napisał(a):

Czy polecacie jakieś specjalne sprzęgła pod większe moce

Wyższe moce to ile? 2.0tfsi ma mocne sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie miałem już zmęczone sprzęgło i nastał jego koniec. Tak pytam czy jest sens coś lepszego wsadzać pod ok 300KM i ponad 400Nm? Taki mam zamysł na wiosnę. Aktualnie jest 242KM i 370Nm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Zniesie tyle, ewentualnie tarczę można obic kevlarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...