Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zysk... Czy utara wartości... Audi A4 B6,B7 nadal trzymają cenę


Sajmon89

Rekomendowane odpowiedzi

Post czysto teoretyczny... Czy nadal opłaci się kupić zadbaną choć nie idealną z niewielkimi przebieg (do 200tys km)  Audi A4 B6/B7 w 2023/24r za 20tys złotych??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Muskel1 napisał(a):

200 kkm to niewielki przebieg? 

A jak myślisz w 20 letnim aucie? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, tass napisał(a):

To są takie?

4 lata temu kupiłem z niecałym 195 kkm, ale to nie zmienia faktu, że zebrało się sporo tematów do zrobienia, w tym blacharka. 

 

Do autora, przebieg przebiegiem, ale pewne rzeczy psują się pod wpływem czasu i tego nie przeskoczysz np. wilgotne środowiska sprzyja degradacji gumy czy korozji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

A jak myślisz w 20 letnim aucie? 

 

Nie napisałem, że 20 letnie auto powinno mieć mniej. Nazywanie 200 kkm małym przebiegiem jest przesadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2023 o 21:15, george napisał(a):

4 lata temu kupiłem z niecałym 195 kkm, ale to nie zmienia faktu, że zebrało się sporo tematów do zrobienia, w tym blacharka. 

 

Do autora, przebieg przebiegiem, ale pewne rzeczy psują się pod wpływem czasu i tego nie przeskoczysz np. wilgotne środowiska sprzyja degradacji gumy czy korozji.

Wszystko jasne tutaj czasu które auto ma za sobą od daty produkcji nikt nie przeskoczy. Ale nie mówimy tu o pordzewiałych egzemplarzach. No chyba że rdza jest dokładnie zapudrowana i nie widać tego przy dokładnym obejrzeniu auta. Ale znalezienie 1 purchelka przy tym wieku to chyba nie tragedia...

 

W dniu 10.11.2023 o 21:18, Muskel1 napisał(a):

Nie napisałem, że 20 letnie auto powinno mieć mniej. Nazywanie 200 kkm małym przebiegiem jest przesadą.

No ale te auta nie młodnieją... 

Patrzę tak ceny ogłoszeń i ciężko znaleźć coś za 20tys... Przynajmniej z takim przebiegiem bo są z dużo większym i za większe pieniądze 💰💰💰💰

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba coś wybrać, czasem i zmienić priorytety, albo przebieg, albo stan samochodu, albo jego wyposażenie, ewentualnie taczka, choć za kawałek stali na kółku to i tak drogo. To że samochód ma 400kkm to nie znaczy że nie jest zadbany, a ten co ma 150kkm to cudo.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minut temu, Sajmon89 napisał(a):

Wszystko jasne tutaj czasu które auto ma za sobą od daty produkcji nikt nie przeskoczy. Ale nie mówimy tu o pordzewiałych egzemplarzach. No chyba że rdza jest dokładnie zapudrowana i nie widać tego przy dokładnym obejrzeniu auta. Ale znalezienie 1 purchelka przy tym wieku to chyba nie tragedia...

Są miejsca,,gdzie na pierwszy rzut oka nie widać rdzy. 

Druga sprawa to czy trafisz na ten większą ilością ocynku (do sierpnia 03') czy z mniejszą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Nie napisałem, że 20 letnie auto powinno mieć mniej. Nazywanie 200 kkm małym przebiegiem jest przesadą.

hmmm.. w połowie to masz rację... te 200tyś, a nawet 300tyś (realne) będzie inaczej wyglądać w przypadku samochodów wyprodukowanych według starej szkoły, a zupełnie inaczej to będzie wyglądało w przypadku bardziej współczesnych aut...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zmienia to faktu, że 200 kkm nie jest niskim przebiegiem. Niski przebieg to auto, które ma 50-60 kkm. Znaczenie słowa niski nie ma nic wspólnego z jakością wykonania. Niski to niski, a wysoki to wysoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracując w Niemczech znalazłem 2 sztuki a4 b6 1.8t jedna 2002r z przebiegiem 120tys km ale dość słabo wyglądała widać że stała dłuższy czas pod gołym niebem i wymaga dużo odświeżenia cena... Wysoka 7900 ojro okolice Stuttgart 

Druga z przebiegiem 190tys km 2004r  ta już trzymana w dobrych warunkach widać że do końca jeździła cena też nie mała bo 5900 ojro wiem że to duże ceny i w Polsce kupi się taniej ale takie są Teraz realia cenowe u gebelsa 

Ogólnie coraz ciężej znaleźć taką za granicą w dobrym stanie... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, A4b6quattro napisał(a):

Dla tego moją trzymam, już ponad 11lat z przebiegiem, na dzień dzisiejszy 338kkm😁

A jak z rdzą?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sajmon89 Nie mam żadnej rdzy, na dzień dzisiejszy:).Jedynie przednie  błotniki zmieniłem, kilka lat temu ,bo miały lekkie purchle na rantach.Ale tak już kupiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, A4b6quattro napisał(a):

@Sajmon89 Nie mam żadnej rdzy, na dzień dzisiejszy:).Jedynie przednie  błotniki zmieniłem, kilka lat temu ,bo miały lekkie purchle na rantach.Ale tak już kupiłem.

No to nie takie złe zabezpieczenie antykorozyjne mają te a4 b6 skoro mówisz że się dobrze tezyma ja wszystkie jakie miałem to zabezpieczałem też pod listwami 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...