Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Błędy od Adblue w A4 B9

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie będzie możliwości uruchomienia silnika. Laweta i ASO.

Opublikowano
  • Autor

Super. Dzięki za pomoc chłopaki zaraz zamowie moduł i po wymianie dam znać czy jest ok. A wracając do błędów potrafisz opowiedzieć coś więcej o nich co tam jeszcze się dzieje? Bo widziałem że pisałeś że DPF może być uszkodzony.

Opublikowano

Podepnij auto pod urządzenie diagnostyczne a nie pod zabawkę, to będzie więcej wiadomo.

Opublikowano
  • Autor

Z pół roku temu podpinalem i pokazywało że jest delikatnie DPF zatkany ale minimalnie w garażu mi mowili. Powiedzieli że jest do wypalania albo żeby całkowicie usunąć dpf z adblue. Więc wziąłem auto przegoniłem i miałem z 2 tygodnie spokoju i problem znowu wrócił.

Opublikowano

Bez konkretnych danych z programu diagnostycznego nic dalej Ci nie pomogę, gdyż będą to spekulacje.

Opublikowano
  • Autor

Ok dzięki jak narazie za pomoc.

Opublikowano
  • Autor

Co myślicie o usunięciu adblue z komputera tzn wyłączenie go całkowicie? Czy jakieś konsekwencje tego są?

Opublikowano

Konsekwencje są takie, że tracisz homologację i nie otrzymasz przeglądu, gdyż auto nie trzyma normy emisji spalin dla której otrzymało homologację.

To po prostu druciarstwo a nie nanprawa. Należy usunąć przyczynę usterki a nie jej skutki.

Jak Cię palec zaboli też amputujesz sobie dłoń?

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Tylko tak pytam bo ostatnie godziny dużo o tym adblue czytałem. Dzięki za odpowiedz

Opublikowano

Odpowiedź jest prosta, albo stać mnie na utrzymanie danego pojazdu i związane z tym koszta serwisowania i napraw albo mnie nie stać i zamiast naprawić rzeźbisz. System Adblue, wbrew krążących w sieci opini, nie jest czymś, co jest zbędne. W sprawnym i regularnie serwisowanym pojeździe spełnia bardzo dobrze swoją funkcję. Tylko druciarze w zajeżdzonych popsutych jednostkach usuwają AdBlue, bo na "Ałdi" wyskrobali ale na naprawy już brak.

 

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Wracając do tego sterownika jak go już wymienię i podepne czy muszę coś resetować czy jechać na komputer? Czy poprostu po podpieciu wszystko normalnie powinno zacząć chodzić?

Opublikowano

Jeżeli była to wina sterownika, to po podmianie na sprawny, komunikat  wyświetlany na FISie powinien po pewnym czasie zniknąć. W sterowniku silnika pozostaną tylko stare błędy zapisane, które można bez problemu wykasować. 

Opublikowano
  • Autor

To zamawiam sterownik znalazłem z modelu z 2018 po przebiegu 52000. Mam nadzieję że to pomoże. Chciałem zwrócić uwagę że po wyskoczeniu błędu z autem nic się nie działo wszystko poprawnie działało jak dotąd.

Opublikowano

Bo nie ma to pośredniego  lub bezpośredniego wpływu na pracę silnika. Po prostu system oczyszczania spalin nie funkcjonuje. Dlatego jest odliczanie końcowe i w ostateczności brak możliwości uruchomienia silnika, gdyż jazda tym pojazdem bez działającego systemu oczyszczania spalin jest niedozwolona.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
W dniu 21.11.2023 o 09:27, Muskel1 napisał(a):

Konsekwencje są takie, że tracisz homologację i nie otrzymasz przeglądu, gdyż auto nie trzyma normy emisji spalin dla której otrzymało homologację.

Z całym szacunkiem ale w mojej ponad 20 letniej karierze kierowcy na ani 1 stacji nie sprawdzono mi spalin, nigdy. To nie De ;)

Niech każdy robi jak uważa, jego wybór czy chce korzystać z narzuconych przez UE "dobrodziejstw". To moje prywatne zdanie, mam prawo je mieć. Pozdrawiam :D

PS zawsze proszę o porządne przetrzepanie samochodu, jak coś znajdą to tylko dla mnie na +

Edytowane przez jackq

Opublikowano
9 minut temu, jackq napisał(a):

Niech każdy robi jak uważa, jego wybór czy chce korzystać z narzuconych przez UE "dobrodziejstw".

Nie do końca, poruszając się po drogach publicznych i w miejscach, których my wszyscy mieszkamy, nie jest to decyzja, którą każdy może podjąć jak mu się podoba. Otóż owocem ignorancji i krótkowzrocznego egoizmu jest to, że my wszyscy na tym "ucierpimi" wdychając Twoje tlenki azotu po deaktywowaniu systemu oczyszczania spalin. 

A zrobić jak uważasz możesz sobie w kwestiach, których nie szkodzisz innym. Oto moje zdanie i też mam do tego prawo:wink:

Opublikowano

@Muskel1 z całym szacunkiem, ale ten artykuł sam mi się ciśnie na usta:

AUTOKULT.PL

Niemieckie miasta są obecnie jednym z najbardziej zaciekłych przeciwników diesli. Wprowadzają coraz bardziej rygorystyc…

 

Opublikowano

Mogę równie dobrze kilka innych artykułów przytoczyć z innych źródeł pokazujących inne wyniki. 

 

Opublikowano

Generalnie jest tak, że sprawny silnik mający wtryski, układ korbowo-tłokowy, turbinę w dobrym stanie to spełni każdą normę bez tej całej ekologii.

Kolejnym przykładem jest Mercedes

SPIDERSWEB.PL

Spodziewałem się tego od dawna, ale wreszcie ktoś to potwierdził. Niemal 40-letni Mercedes W123 240d jest lepszy dla środowiska niż nowy SUV.
Nie żebym się licytował, ale jak widać na załączonym "obrazku" każdy kij ma 2 końce.

 

Edytowane przez Aleq

Opublikowano
Teraz, Aleq napisał(a):

Generalnie jest tak, że sprawny silnik mający wtryski, układ korbowo-tłokowy, turbinę w dobrym stanie to spełni każdą normę bez tej całej ekologii.

Mylisz się, NOx bez czynnika redukcyjnego nie pozbędziesz się zdrowymi wtryskami. Praw chemi i fizyki nie da się oszukać.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.