Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mapy 2024 do A4 B9


patryciusz
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro nie ma oficjalnych map to skąd kacapy maja je szybciej niż się pojawią na serwerach VAG ?. Chyba że VAG=ruscy :) ( to teoria kaczora)

ps. Szkoda drążyć temat każdy jest dorosły i instaluje to co mu pasuje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej już napisałem, mapki oficjalne dostępne są na nośniku danych z numerem części 8W0919866, Pewnie to jakoś skopiowali i scrackowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Koledzy forumowicze, może i pytanie dla niektórych banalne, ale mam problem po pobraniu map z podanego linku, przygotowaniu nośnika i wgraniu ich na niego. Audi widzi, że znajdują się na nim dane do aktualizacji, ale niestety opcja rozpoczęcia aktualizacji jest szara i niedostępna. Czy ktoś wie co może być przyczyną i jakie kroki należy wykonać, aby wykonać poprawnie taką aktualizacje? Dodam tylko, że mapy pobierałem z tego wątku P350_N60S5MIBH3_EU i w archiwum są dwa foldery i plik (Mib1, Mib2, metainfo2.txt) nie ma niczego z rozszerzeniem *.md5 nie wiem czy to konieczne.

Znalazłem wersję oprogramowania MHI2Q_ER_AUG22_P5152, ale nie wiem czy jest sens aktualizacji, ponieważ obecnie mam MHI2Q_ER_AUG22_P5092. Nie wiem również czy jest i gdzie znajdę patche do tych wersji, ponieważ nie mam żadnego patcha zrobionego.

Czy po zrobieniu tego update, wgraniu patcha i MIB (nie wiem jaki bym miał użyć) stracę wszystkie obecne ustawienia? Typu AndroidAuto, Dual Navigation, Webasto itp...?

Dopiero zaczynam przygodę więc proszę o wyrozumiałość i pomoc ;) 

Pozdrawiam serdecznie

Edytowane przez Rafix17
Dodanie treści
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Rafix17 napisał(a):

Dzień dobry Koledzy forumowicze, może i pytanie dla niektórych banalne, ale mam problem po pobraniu map z podanego linku, przygotowaniu nośnika i wgraniu ich na niego. Audi widzi, że znajdują się na nim dane do aktualizacji, ale niestety opcja rozpoczęcia aktualizacji jest szara i niedostępna. Czy ktoś wie co może być przyczyną i jakie kroki należy wykonać, aby wykonać poprawnie taką aktualizacje? Dodam tylko, że mapy pobierałem z tego wątku P350_N60S5MIBH3_EU i w archiwum są dwa foldery i plik (Mib1, Mib2, metainfo2.txt) nie ma niczego z rozszerzeniem *.md5 nie wiem czy to konieczne.

Znalazłem wersję oprogramowania MHI2Q_ER_AUG22_P5152, ale nie wiem czy jest sens aktualizacji, ponieważ obecnie mam MHI2Q_ER_AUG22_P5092. Nie wiem również czy jest i gdzie znajdę patche do tych wersji, ponieważ nie mam żadnego patcha zrobionego.

Czy po zrobieniu tego update, wgraniu patcha i MIB (nie wiem jaki bym miał użyć) stracę wszystkie obecne ustawienia? Typu AndroidAuto, Dual Navigation, Webasto itp...?

Dopiero zaczynam przygodę więc proszę o wyrozumiałość i pomoc ;) 

Pozdrawiam serdecznie

 

Pewnie skończyło się wsparcie dla nowych map w jednostce. Trzeba patchować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Rafix17 napisał(a):

Czy ktoś wie co może być przyczyną i

Z pewnością nie masz ważnej licencji na nowe mapki. Wrzuć zdjęcie kodów FEC.

Będzie trzeba raczej patchować jednostkę.

Nie aktualizuj tylko zostaw wersję P5092 i wgraj do niej odpowiedni patch. Wszystko znajdziesz na MIB Solution.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Muskel1 napisał(a):

Z pewnością nie masz ważnej licencji na nowe mapki. Wrzuć zdjęcie kodów FEC.

Będzie trzeba raczej patchować jednostkę.

Nie aktualizuj tylko zostaw wersję P5092 i wgraj do niej odpowiedni patch. Wszystko znajdziesz na MIB Solution.

Nie mam niestety ważnej licencji. Trzeba na 100% patchować nie mam kodu w FEC na odblokowanie aktualizacji map. Aktualnie nie mam jak zrobić zdjęć ale sprawdzałem w czerwonym MENU i nie mam tego kodu z ee na końcu. Mogę oczywiście zrobić jak będę miał autko po wymianie rozrządu. OK zostawiam więc wersję P5092. Co z tym, że w pobranym archiwum nie mam pliku *.md5 oraz czy po zrobieniu tego patcha i MIB (nie wiem jaki bym miał użyć) stracę wszystkie obecne ustawienia? Typu AndroidAuto, Dual Navigation, Webasto itp...?

@Muskel1 @turzol macie może jakieś instrukcję, żeby wszystko przebiegło pomyślnie bo boję się, że coś mogę uwalić poprzez złe czynności.

Dopiero zaczynam przygodę więc proszę o wyrozumiałość i pomoc  ;)

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisywałem tu wiele razy na forum.

Tutaj opisałem także w skrócie co i jak, ale najlepiej przeczytać od pierwszej strony.

 

https://a4-klub.pl/topic/488168-aktualizacja-map-mib-audi/?do=findComment&comment=5776287

 

oraz tutaj

 

https://a4-klub.pl/topic/478159-android-auto-w-a4-b9/#comment-5630494

 

Po patchu nic nie zniknie. 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Opisywałem tu wiele razy na forum.

Tutaj opisałem także w skrócie co i jak, ale najlepiej przeczytać od pierwszej strony.

 

https://a4-klub.pl/topic/488168-aktualizacja-map-mib-audi/?do=findComment&comment=5776287

 

oraz tutaj

 

https://a4-klub.pl/topic/478159-android-auto-w-a4-b9/#comment-5630494

 

Po patchu nic nie zniknie. 

Przeczytałem informacje z linków podanych przez Ciebie lecz dalszym ciągu nie wiem jaką wersję MIB i skąd ją można pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już wcześniej napisałem, ze strony mibsolution.one jest tam link z odnośnikiem do strony https://github.com/Mr-MIBonk/M.I.B._More-Incredible-Bash  z ktorej pobierzesz najaktualniejszą wersją M.I.B. czyli V3.6.0. - QR Edition.

 

Na stronie mibsolution.one musisz się także zalogować. użytkownik guest, hasło guest

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś już te mapy P370? Mam pewne obawy, ponieważ ich rozmiar jest znacznie mniejszy niż P350.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma jeszcze nowych map.

Pojawiły się w internecie na ruskich stronach niby wersje 370, ale osobiście radziłbym odczekać jakiś miesiąc jeszcze, do pojawienia się oficjalnych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z ruskiej strony ściągam od lat i nigdy nie miałem problemów. W zeszłym roku mapa u nich też ważyła 14 GB. 

2 tyg. temu  instalowałem od nich mapę P370 i wszystko śmiga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo właśnie ta wersja rosyjska jest na mibsolution. Aż tak nie zależy mi żeby ją wgrać na już więc rzeczywiście poczekam na oficjalną wersję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...