Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS Biblioteka dancyh


szakullukasz12
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez szakullukasz12,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

 

Posiadam kabel oraz VCDS 23.3.1 i mam problem ze zrobieniem kodowania chociażby aby włączyć doświetlanie zakrętów,a mianowicie wyskakuje komunikat o braku biblioteki danych, cala reszta jeżeli chodzi i diagnostykę sprawdzenie błędów lub ich skasowanie działa bez zarzutów. Pytanie jest takie czy ktoś mial taki problem i sobie z nim poradził.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunikat na wejściu do sterownika jest normalny. To jest tylko informacja o eksperymentalnych etykietach. Musisz kliknąć na "tak". Po tym powinny być opisane bity od pierwszego bajtu. Jeżeli tak nie jest, to jest to wina klona. Kup oryginalny VCDS to będą opisane jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do b9 2018 lepiej kup obd11 jesli chcesz cos pozmieniac w kodowaniach, te klony vcds nie bardzo sobie radzą z rocznikami >2017 możesz sobie napsuć. obd11 zrobisz wszystko to co przez vcds (nie uzywaj tylko gotowych 'aplikacji'. ori vcds wiadomo cenowo za drogi na własny uzytek (do zmiany kilku bitów w jednym aucie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klony radzą sobie do 2018 roku ale to nadal klony, które już dawno aktualizacji nie dostały i najprawdopodobniej ich nie dostaną. Jedyna opcja to właśnie jakieś poza vagowskie aplikacje, które działają na wszystkie marki ale wiadomo - są drogie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Witam

 

Rozwiązaniem mojego problemu było zakup kabla na ARM wcześniejszy był na ATMEGA który według mojej wiedzy nie obsługiwał już aut powyżej 2014 roku.Na obecna chwile wszystko śmiga jak trzeba.

 

Pozdrawiam i zamykam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...