Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piski spod maski na zimnym silniku


speed1986

Rekomendowane odpowiedzi

Od sierpnia 2023, kiedy to wykonałem serwis na 90kkm borykam się z problemem pisków spod maski na zimnym silniki. W ramach tego serwisu wymieniany był m.in. pasek osprzętu i jego napinacz (za 1600 zł za sam napinacz!!! Ponad 3k za caly srwis). Przed serwisem nie było żadnego problemu a po nim zaczęły się piski. Byłem już 2 razy na reklamacji (problem pojawia się po ok 1-2 miesiacach ) - za pierwszym razem wymienili ponoć pasek a za drugim napinacz.

Problem pojawił się znów i zaczynam zastanawiać się co jest nie tak, bo aż trudno uwierzyć w wadliwości części.

Czy winny może być sam sposób montażu lub inny czynnik?

 

Nie bardzo widzi mi się co 2 miesiące odstawiać auto do poprawki (dodatkowym upierdliwym czynnikiem jest to, że zostawiam w serwisie auto na noc, aby mogli nastenego poranka zauważyć te piski - znając serwis to jakbym pojechał z ciepłym silnikiem i by nie piszczało to nic by nie zrobili).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa cena, ja tu widzę ten napinacz OE na Allegro za 900 zł, masz fakturę? Może panowie nie poradzili sobie z doborem właściwego paska? Swoją drogą dlaczego napinacz był wymieniany? Według nich po 90k trzeba fabryczny napinacz wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fakturę za cały serwis. Co do powodu wymiany to ponoć w tym silniku istnieje konieczność wymiany tego napinacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...