Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z nawiewem w A4 B9


wojciekM

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam problem z klimatyzacją 3 strefową. W lecie wszystko super klima działa aż miło do momentu potrzeby ogrzewania - na nogi kierowcy, pasażera oraz nawiew na tył z podłokietnika i pod siedzeniami bez względu na ustawienia mam tylko nawiew lodowatego powietrza z zewnątrz. Podpinając VCDS błędów w klimatyzacji brak, po przywróceniu nastawów podstawowych nic się nie zmianiło. Wszystko działa oprócz tego że nie można ustawić ciepłego nawiewu na nogi i tył (3 strefę). podejrzewam zaciętą którąś z klap rgulacyjnych lub uwalony jej nastawnik (silnik) czy ktoś z was miał podobny przypadek i podpowie jak dostać się do tego silnika i który odpowiada za ten problem? Może macie jakieś inne porady od czego zacząć? Dodam że w desce i na szybę nawiew grzeje aż miło.

 

Proszę o pomoc bo nogi zamarzają :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał porozbierać i dostać się do silniczków i sprawdzić co się tam dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy odpowiada za to któraś z tych klap i jeżeli tak jak się do niej najprościej dostać? Da radę od strony pasażera pod deską?

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na powyższym schemacie opisane masz które silniczki za co odpowiadają. Szukaj silniczka klap temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem niestety tylko schemat w google bez legendy oznaczeń... może ktoś ma dostęp do opisu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc, będę walczył któregoś popołudnia. Dziwi mnie tylko jeden fakt że za lewą i prawą stronę odpowiada inny klapa a efekt po obu stronach jest taki sam - brak ciepłego nawiewu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jestem w tym samym punkcie co Ty. 

Sprawdziłem nastawniki i nic wszystkie działają, zrobiłem VCDSem test elementów wykonawczych. 

Wszystkie silniki na raz ruszają się od początku do końca przynajmniej na to wygląda że się ruszają. jedne o 30stopni inne więcej ale wszystkie się ruszają.  wymieniłem ten piep...ny wymiennik ciepła. też nic totalnie to nie dało. Zaczynam mieć dość tej usterki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.01.2024 o 18:38, wojciekM napisał(a):

Dzięki za pomoc, będę walczył któregoś popołudnia. Dziwi mnie tylko jeden fakt że za lewą i prawą stronę odpowiada inny klapa a efekt po obu stronach jest taki sam - brak ciepłego nawiewu.

Dokładnie tak jak by nie zasłaniało chłodnicy klimatyzacji i przez to nie może wyjść ciepłe powietrze z wymiennika. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...