Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja i kupno A4 B9 Avant


grzechu913

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Stoję przed kupnem nowego A4 Avant w 2.0 tfsi ,fwd lub Quatro . Myślałem na wyprzedażą 2023 ,ale przeważnie są fwd w wersji 150KM lub nie mają tego co bym chciał . Dodawałem pakiety przy konfiguracji itp. Planuje matrixy,navi z wirtualnym kokpitem ,felgi 18" ,nie wiem czy dopłacać do szyb bocznych przód dźwiękoszczelnych ( jechałem sedanem z zwykłymi i było dużo ciszej jak w superb 3 ) 

Wiadome lusterka ściemniające ,fotele sportowe ,ale nie muszą być koniecznie z regulacją elektr,jedynie 4 strefy lędźwi . Jechałem wersja 159 i wydawała się trochę słaba ,myślę że 204 będzie dla mnie idealne ,ale nie wiem czy warto iść w Quatro. 

Z wyposażenia chcę dodać jeszcze asystentów kierowcy ,grzana kierownicę i szybę( posiadam w fordzie i jest super). Trafiłem na zawieszenie zwykle lub za dopłatą komfortowe wzmocnione ( 13mm) wyższe od zwykłego. Jechałem z zwykłym i było spoko,to wyższe trochę wygląda dziwnie ,ale może się przydać jak zjadę z utwardzonej drogi itp,ale nie miałem okazji takim autkiem jechać,może ktoś ma porównanie ? Audi teraz daje słabe rabaty ok 10% ,z wyprzedaży ciekawiej wychodzi,są też demo ciekawie wyposażone ,ale nie wiem ,czy no z przebiegiem ok 5-7 tys km ,będzie dobrym wyborem ,bo różnie ludzie testują na jazdach próbnych. 

Z góry przepraszam za tak rozpisanie się w temacie ,ale chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji ci się przydaje ,a co jest zbędne . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżelii możesz sobie na to pozwolić, to jak najbardziej quattro. 

Co do ogrzewanej przedniej szyby, to jest to inna technika niż w Fordzie, bo tam mają zalane w szybie druciki. W Audi jest między szybami cieniutka warstwa srebra. Działa to nieco wolniej niż te druciki w Fordzie. Na filmiku jest VW ale technika ta sama co w Audi.

https://youtu.be/xXAa0OLdnPM?si=Yi0p7A5BTOO0WyuW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za link 😉

Co do quattro ,fajnie byłoby posiadać,ale jeżdżę teraz Fwd od długiego czasu i daje rade. Wcześniej miałem Rwd i też było. 

Zastanawia mnie ten zawias wzmocniony ,auto trochę wyżej stoi ,ale nie wiem czy za bardzo nie będzie nim nosić po zakrętach,bo pisze że niby komfortowy ma być .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, że FWD daje radę ale Q to Q i nie tylko w zimę, bo w deszczu także.

Osobiście nie brałbym tego komfortowanego zawieszenia. Jeżeli już, to mogę polecić zawieszenie aktywne (Magnetic Ride), masz tam wtedy możliwość zmiany trybu pracy amortyzatorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 40 TFSI w quatrro z matrix , reszta wedle uznania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A fotele komfortowe a sportowe ,chodzi mi o porównanie w dalszą trasę. Akurat jazdę testowa miałem sportowymi,fajnie trzymały w zakrętach ,przejechałem tylko 50 km,więc ciężko powiedzieć jak w takiej trasie 1000km w jedną stronę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzechu913 napisał(a):

A fotele komfortowe a sportowe

Polecam sportowe.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się Panowie odnosicie do auta Demo z salonu, ma okolice 7 tys ,niby fajnie wyceniony,wyposażony ,ale pozostaje fakt ,jak się ktoś nad nim znęcał na jazdach próbnych ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2024 o 17:51, grzechu913 napisał(a):

Witam wszystkich. 

Stoję przed kupnem nowego A4 Avant w 2.0 tfsi ,fwd lub Quatro . Myślałem na wyprzedażą 2023 ,ale przeważnie są fwd w wersji 150KM lub nie mają tego co bym chciał . Dodawałem pakiety przy konfiguracji itp. Planuje matrixy,navi z wirtualnym kokpitem ,felgi 18" ,nie wiem czy dopłacać do szyb bocznych przód dźwiękoszczelnych ( jechałem sedanem z zwykłymi i było dużo ciszej jak w superb 3 ) 

Wiadome lusterka ściemniające ,fotele sportowe ,ale nie muszą być koniecznie z regulacją elektr,jedynie 4 strefy lędźwi . Jechałem wersja 159 i wydawała się trochę słaba ,myślę że 204 będzie dla mnie idealne ,ale nie wiem czy warto iść w Quatro. 

Z wyposażenia chcę dodać jeszcze asystentów kierowcy ,grzana kierownicę i szybę( posiadam w fordzie i jest super). Trafiłem na zawieszenie zwykle lub za dopłatą komfortowe wzmocnione ( 13mm) wyższe od zwykłego. Jechałem z zwykłym i było spoko,to wyższe trochę wygląda dziwnie ,ale może się przydać jak zjadę z utwardzonej drogi itp,ale nie miałem okazji takim autkiem jechać,może ktoś ma porównanie ? Audi teraz daje słabe rabaty ok 10% ,z wyprzedaży ciekawiej wychodzi,są też demo ciekawie wyposażone ,ale nie wiem ,czy no z przebiegiem ok 5-7 tys km ,będzie dobrym wyborem ,bo różnie ludzie testują na jazdach próbnych. 

Z góry przepraszam za tak rozpisanie się w temacie ,ale chciałbym uzyskać jak najwięcej informacji ci się przydaje ,a co jest zbędne . 

 

Dopłata to szyb bocznych klejonych to zaledwie 780 zł według mnie to opcja obowiązkowa, a dodatkowo kwota dopłaty jest śmieszne niska. Nie wiem w jakim ASO chcesz zamówić ale ja dostałem, aż 20% rabatu na każdy model ale też wybrałem A9 Avant S-Line 45TFSI. Odbiór na koniec marca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy jest aż tak wilka różnica🤔

Mam też szyby akustyczne ale szczerze mówiąc, tak jest troche bardziej wyciszone, ale nie spodziewałbym się nie wiem czego. To w końcu tylko 2 przednie szyby są klejone. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, igo89 napisał(a):

Dopłata to szyb bocznych klejonych to zaledwie 780 zł według mnie to opcja obowiązkowa, a dodatkowo kwota dopłaty jest śmieszne niska. Nie wiem w jakim ASO chcesz zamówić ale ja dostałem, aż 20% rabatu na każdy model ale też wybrałem A9 Avant S-Line 45TFSI. Odbiór na koniec marca.

W Śląskim województwie ,ale muszę rozesłać trochę więcej. Z tego co się orientowałem ,to duże rabat dają na diesla 18-20 %  ,benzyna 9-10% ,ale mogę się mylić,pewnie od sprzedawcy zależy. Jak masz jakiegoś pewnego sprzedawcę ,to chętnie skorzystam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, grzechu913 napisał(a):

W Śląskim województwie ,ale muszę rozesłać trochę więcej. Z tego co się orientowałem ,to duże rabat dają na diesla 18-20 %  ,benzyna 9-10% ,ale mogę się mylić,pewnie od sprzedawcy zależy. Jak masz jakiegoś pewnego sprzedawcę ,to chętnie skorzystam . 

Bo tak było, ale mój handlowiec dał mi 20% na każdy silnik nawet TFSI. Dzwoń do Audi City Płock.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Ja wiem czy jest aż tak wilka różnica🤔

Mam też szyby akustyczne ale szczerze mówiąc, tak jest troche bardziej wyciszone, ale nie spodziewałbym się nie wiem czego. To w końcu tylko 2 przednie szyby są klejone. 

Możliwe, że masz rację, ale 780 zł to jest mała kwota i chyba warto to dopłacić do tych szyb. W A6 C8 to boczne przednie i tylne klejone są i jest dopłaty 2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, igo89 napisał(a):

Bo tak było, ale mój handlowiec dał mi 20% na każdy silnik nawet TFSI. Dzwoń do Audi City Płock.

 

Ok,wyśle do nich konfiguracje co mam zrobiona w myaudi. Tyle że jak byłem w Sosnowcu,bo najbliżej tam mam,to byłem u pani handlowiec ,która mi oznajmiła że na ten rok mają 9% ale może mi dołożyć od siebie 1 %. W starym roku było więcej chyba 12 mówiła i coś od sprzedawcy.  Moja konfiguracja wyszła coś okolice 270 tys ,jakieś skóry ,matrixy,40tfsi avant quattro . 

Edytowane przez grzechu913
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, grzechu913 napisał(a):

Ok,wyśle do nich konfiguracje co mam zrobiona w myaudi. Tyle że jak byłem w Sosnowcu,bo najbliżej tam mam,to byłem u pani handlowiec ,która mi oznajmiła że na ten rok mają 9% ale może mi dołożyć od siebie 1 %. W starym roku było więcej chyba 12 mówiła i coś od sprzedawcy.  Moja konfiguracja wyszła coś okolice 270 tys ,jakieś skóry ,matrixy,40tfsi avant quattro . 

Też brałem w Sosnowcu , Porsche inter Auto, ale w 2019 roku więc ceny były inne. Myślałem że dadzą chociaż te 15-17 % rabatu , że stocku byliby taniej ale pewnie ciężko znaleźć konfigurację ,  jeśli chodzi o auta demo to bralbym pod uwagę jak cena byłaby mocno korzystna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę ceny się oderwały od rzeczywistości ,ale jakby rabaty były jak za wcześniejszych czasów to idzie jakoś przeżyć. W 2017 r jak kupowałem forda dostałem 18% z małym kawałkiem dywaniki gumowe i mate do bagażnika. Teraz dają jakieś pakiety serwisowe ,ceny niby poniżej 200 na kuge ,ale w środku plastiku za dużo. Focus ST w kombi 280 ,niby ok,ale to ośka ,i praktycznie niewiele lepiej jedzie jak takie audi 40tfsi quattro. A

Wogole ,Avant bardzo ładnie wygląda,wiadome,sedanem też bym nie pogardził. 

Chodzi mi o tą ofertę demo. 

 

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, grzechu913 napisał(a):

Chodzi mi o tą ofertę demo. 

 

WWW.OTOMOTO.PL

OTOMOTO - nowe i używane samochody i motocykle w Polska

 

 

 

Bardzo fajna konfiguracja , ładny kolor ,  niech wymienia olej , i zejdą lekko z ceny . Nawet jak to jest demo to nie znaczy że zawsze była piłowana do odcinki na zimnym,  7tys. To tam się jeszcze niema co stać z tym silnikiem.

Edytowane przez matbruk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,a jak temat zawieszenia ,bo w S- line idzie wziąć pakiet stylistyczny competition plus,tam jest zawias sportowy ,można dopłacić za sportowy regulowany ,lub komfortowy regulowany . Chodzi mi czy jest bardzo twardo,bo jazdę miałem na zwykłym ,standardowym zawieszeniu i było dla mnie ok,do tego były 18 koła,tu są 19 . Znów jak dodam zawieszenie wzmocnione ,komfortowe ,to niby spoko,bo prześwit się zwiększy,ale trochę dziwnie wygląda ,jak allroad 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sportowe regulowane i jest super. Wygląd i komfort na plus. Kod wyposażenia 1BQ.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli masz sportowe z regulacją amortyzatorów . Ja zaznaczyłem 1BL ( komfortowe z regulacją amortyzatorów ) Nie jest przesadnie twardo u Ciebie ? Wogole ,jaki jest prześwit w takiej opcji. Bo pisze ile jest w minusie chyba coś -25 mm lub -10mm ,ale ile wynosi w standardzie . Na Autocentrum piszą coś 140 ,w innej konfiguracji 120mm prześwit .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...