Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Konfiguracja i kupno A4 B9 Avant


grzechu913

Rekomendowane odpowiedzi

Nie uważam aby było zbyt twarde. Najczęściej Audi Drive Select ustawione mam na tryb indywidualny i tam zawieszenie wybieram w 90% jazdy na tryb komfortowy, reszta na sportowy, czasem aktywny układ kierowniczy (1N8) przestawiam też na komfortowy.

 

1BQ jest 23mm niżej od serii.

Na Twoim miejscu zamówiłbym 1BQ, bo jak weźmiesz zawieszenie komfortowe, które jest chyba nawet wyższe od serii, i wrzucisz 19" , to auto będzie wygląało jak koza. Wtedy nie wymienisz zawieszenia na inne, bo masz aktywne, a tutaj bez aktywnych amortyzatorów będziesz miał same błędy i połowa rzeczy w aucie bez nich nie będzie działała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 1BL jest -10 mm niżej od serii ,jest regulacja amorów ,tyle że piszę komfortowe a nie sportowe . 

To podniesione ,jest bez regulacji ,piszę komfortowe ,wzmocnione  +13 mm od serii ,faktycznie dziwnie wygląda . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, grzechu913 napisał(a):

W 1BL jest -10 mm niżej od serii

A no tak, rzeczywiście. Ale moim zdaniem też za wysoko przy 19"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok,dziękuję za info. A mam pytanie ,chodzi mi o wentylację foteli skórzanych i masaże   Ma ktoś i może podzielić się spostrzeżeniami . Myślę zrobić konfiguracje w skórach,ale jak skóry,to pewnie wentylacja,aby koszulka się nie pociła w czasie dłuższej jazdy. Fajnie to działa w Audi ? 

Te masaże to spoko opcja ,czy raczej bajer i lepiej wentylację.

Która skóra w sensie utrzymanie i wygląd będzie ok,czarna ,jasna ,brązowa . Wiem,jasne wnętrze pewnie bardziej będzie się brudzić ,ale jak się będzie dbało ,to powinno być spoko,ale użytkowanie napewno niesie za sobą jakieś ślady. Ktoś ma jakieś doświadczenia ,dziękuję za pomoc  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wyborze foteli musisz się zdecydować  albo na wentylację, albo na masaże. Nie ma foteli z wentylacją i masażami jednocześnie. 

Ja mam u siebie wentylację i przyznam szczerze, że było to jedno z ważniejszych kryteriów gdy szukałem auta. Ciężko było dostać A4 z wentylacją i jeszcze z innymi dodatkami, które też były na liście must have.

Wentylacja jest moim zdaniem bardzo przydatną rzeczą w lecie i nie tylko. Często z niej korzystam.

Skóra czarna jest chyba pod względem wyglądu i zabrudzania się najlepszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info,a powiedz mi,jakbyś miał wybierac,wentylowana ,masaże ,to wybór jaki byłby. Wiadome ,weźmiesz skórę ,to głupio nie mieć wentyli,ale biorąc np zwykła tapicerkę materiałowa ,zastanawiam się czy wtedy te masaże robią jakiś efekt wow,czy szkoda kasy . 

Przy zwykłych fotelach ,można nie brać regulacji elektrycznej(jestem jedynym kierowca ,żona bardzo rzadko by jeździła ,bo ma swój samochód ) więc jak raz ustawie ,to nie jest mi tak potrzebna elektryka,ale przy wentylowanych jest dodawana z marszu ,plus pamięć itp. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masaże mnie jakoś nie przekonały ale to każdy ma własne odczucia. Z wentylacją jest przynajmniej widoczny i odczuwalny efekt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i webasto, bo bez tego to ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Webasto też bardzo przydatna rzecz. W połączeniu z pakietem eCall/bCall można po wykupieniu licencji sterować telefonem. W zimie ogrzewanie, w lecie wentylacja. Też często używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Muskel1 napisał(a):

Webasto też bardzo przydatna rzecz. W połączeniu z pakietem eCall/bCall można po wykupieniu licencji sterować telefonem. W zimie ogrzewanie, w lecie wentylacja. Też często używam.

Akurat Webasto nie będę zamawiał,auto garażowane . 

Czyli już mam jakiś zarys co do zamówienia ,a powiedz mi ,miałeś porównanie a4 z Volvo V60 ,cenowo wychodzi podobnie ,biorąc pod uwagę wyposażenie ,aby było praktycznie identyczne. Oczywiście napęd V60 Fwd ,a4 też Fwd. Przy quattro trzeba 10 tys doliczyć . Moc podobna bo 200KM. Wyceniono mi V60 przy zakupie na osobę prywatną ok 235 tys,audi na ośce tak samo wyposażone ,ale bez haka i bezdotykowego otwierania bagażnika 234. Budżet mam trochę ograniczony ,dlatego nie mogę naciągnąć . Biorąc pod uwagę bezdotykowe otwieranie i hak dojdzie pewnie z 7 tys. Ale musiałbym to jeszcze sprawdzić. Niby otwieranie samochodu jest bezdotykowe ,ale bagażnika już nie ,chyba że to źle zrozumiałem ,ale jest opcja za 3 tys która obsługuje bagażnik. Akurat w fordzie c max mam i dość przydatne . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam porównania z Volvo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,a4 już jechałem ,V60 pewnie będę miał okazję na dniach ,tylko muszę znajsc czas i się umówić w salonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2024 o 08:09, grzechu913 napisał(a):

niby otwieranie samochodu jest bezdotykowe ,ale bagażnika już nie ,chyba że to źle zrozumiałem ,ale jest opcja za 3 tys która obsługuje bagażnik. Akurat w fordzie c max mam i dość przydatne . 

 

Chodzi o otwieranie bagażnika ruchem nogi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przedliftach otwieranie bagażnika gestem było w pakiecie klucz komfortowy (keyless). W poliftach otwieranie pokrywy bagażnika gestem nie należy już do pakietu klucz komfortowy i należy to dopłacić jako dodatkową opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 16:40, Muskel1 napisał(a):

W przedliftach otwieranie bagażnika gestem było w pakiecie klucz komfortowy (keyless). W poliftach otwieranie pokrywy bagażnika gestem nie należy już do pakietu klucz komfortowy i należy to dopłacić jako dodatkową opcję.

Mam polifta i mam opcje kluczyk komfortowy w pakiecie promocyjnym comfort. Mam otwieranie gestem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jak konfigurowałeś było wtedy to możliwe. Teraz w konfiguratorze jest to opcja płatna extra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Muskel1 napisał(a):

Może jak konfigurowałeś było wtedy to możliwe. Teraz w konfiguratorze jest to opcja płatna extra.

Brałem auto że stocku,  ale to był 2019 rok , więc widocznie się pozmienialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2024 o 16:40, Muskel1 napisał(a):

W przedliftach otwieranie bagażnika gestem było w pakiecie klucz komfortowy (keyless). W poliftach otwieranie pokrywy bagażnika gestem nie należy już do pakietu klucz komfortowy i należy to dopłacić jako dodatkową opcję.

Jak mogę się z Tobą skontaktować ,bo widzę że nie masz zakładki PW .

Mam parę pytań .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem auto w lipcu 2023, nie zaznaczałem opcji otwierania "gestem" i mam tą opcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...