Jump to content
IGNORED

Montaż asystenta martwego pola w A4 B9

Majewski61

Recommended Posts

Mam Audi A4 z 2018 roku sedan silnik DLVA 2,0TFSI benzyna 140 KW i myślę o zamontowaniu systemu asystenta martwego pola bo auto takiej fabrycznej instalacji nie. Czy warto takie doposażenie wykonać a jeśli tak to jakiej firmy?

Czy warto sam musisz zadecydować czy jesteś gotów wydać tyle kasy.

Operacja nie jest tania i prosta.

Musisz dokupić radary, wiązki, sterowniki przednich drzwi (gdyż wymagane są highline), obudowy lusterek z lampkami, wiązki do nich. Następnie wszystko zamontować, okablować, zdjąć ochronę komponentu z radarów, odpowiednio zakodować, wykonać kalibrację itp.

Popytaj w firmach doposażających i nie zdziw się bo tanio nie będzie.

Możemy wykonać taki montaż: www.desauto.pl , 

Kolega Muskel1 napisał o takiej pełnej wersji fabrycznej czyli najlepszej ale najpewniej drogiej. ale myślałem również o wersji tańszej i prostszej z dwoma radarami doklejanymi od wewnętrznej strony tylnego zderzaka bez wiercenia. z brzeczykiem i dwoma diodami sygnalizacyjnymi montowanymi od wewnątrz auta tuż przy przednich słupkach.  Takie zestawy są dostępne podobno już od tysiąca złotych w górę. Może ktoś montował taki system i podzieli się informacjami i wrażeniemi z jego uźytkowania.Podpowie jakiej firmy zestaw kupić. Taki system o ile się zorientowałem montuje się bez ingerencji w oprogramowanie samochodu.Wymagane jest tylko  podłączene do zasilania.po zapłonie i bodajże do niektórych rodzajów świateł z tyłu pojazdu by uzyskać właściwe sygnały do sterowania.Diody sygnalizacyjne nie są jak w oryginale w lusterkach tylko na zewnàtrz przy przednich słupkach. 

Niestety nie mam doświadczenia z retrofitami na takich częściach, więc nic nie podpowiem.

W dniu 13.02.2024 o 13:23, Majewski61 napisał(a):

Kolega Muskel1 napisał o takiej pełnej wersji fabrycznej czyli najlepszej ale najpewniej drogiej. ale myślałem również o wersji tańszej i prostszej z dwoma radarami doklejanymi od wewnętrznej strony tylnego zderzaka bez wiercenia. z brzeczykiem i dwoma diodami sygnalizacyjnymi montowanymi od wewnątrz auta tuż przy przednich słupkach.  Takie zestawy są dostępne podobno już od tysiąca złotych w górę. Może ktoś montował taki system i podzieli się informacjami i wrażeniemi z jego uźytkowania.Podpowie jakiej firmy zestaw kupić. Taki system o ile się zorientowałem montuje się bez ingerencji w oprogramowanie samochodu.Wymagane jest tylko  podłączene do zasilania.po zapłonie i bodajże do niektórych rodzajów świateł z tyłu pojazdu by uzyskać właściwe sygnały do sterowania.Diody sygnalizacyjne nie są jak w oryginale w lusterkach tylko na zewnàtrz przy przednich słupkach. 

montowalem u siebie taki zestaw dziala super

21 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Radary , pokrywy lusterek , okablowanie ( około 450€ z chin)

mozna duzo taniej ja u siebie kupilem tani zestaw martwego pola dokupilem pokrywy lusterek oraz lampki dziala jak  i wyglada jak orginal mam jeszcze do sprzedania dwa wklady do lusterek z lampka czujnikamartwego pola

IMG_20240216_213550_163.jpg

IMG_20240216_213538_485.jpg