Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż asystenta martwego pola w A4 B9


Majewski61

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Audi A4 z 2018 roku sedan silnik DLVA 2,0TFSI benzyna 140 KW i myślę o zamontowaniu systemu asystenta martwego pola bo auto takiej fabrycznej instalacji nie. Czy warto takie doposażenie wykonać a jeśli tak to jakiej firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto sam musisz zadecydować czy jesteś gotów wydać tyle kasy.

Operacja nie jest tania i prosta.

Musisz dokupić radary, wiązki, sterowniki przednich drzwi (gdyż wymagane są highline), obudowy lusterek z lampkami, wiązki do nich. Następnie wszystko zamontować, okablować, zdjąć ochronę komponentu z radarów, odpowiednio zakodować, wykonać kalibrację itp.

 

Popytaj w firmach doposażających i nie zdziw się bo tanio nie będzie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możemy wykonać taki montaż: www.desauto.pl , 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Muskel1 napisał o takiej pełnej wersji fabrycznej czyli najlepszej ale najpewniej drogiej. ale myślałem również o wersji tańszej i prostszej z dwoma radarami doklejanymi od wewnętrznej strony tylnego zderzaka bez wiercenia. z brzeczykiem i dwoma diodami sygnalizacyjnymi montowanymi od wewnątrz auta tuż przy przednich słupkach.  Takie zestawy są dostępne podobno już od tysiąca złotych w górę. Może ktoś montował taki system i podzieli się informacjami i wrażeniemi z jego uźytkowania.Podpowie jakiej firmy zestaw kupić. Taki system o ile się zorientowałem montuje się bez ingerencji w oprogramowanie samochodu.Wymagane jest tylko  podłączene do zasilania.po zapłonie i bodajże do niektórych rodzajów świateł z tyłu pojazdu by uzyskać właściwe sygnały do sterowania.Diody sygnalizacyjne nie są jak w oryginale w lusterkach tylko na zewnàtrz przy przednich słupkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam doświadczenia z retrofitami na takich częściach, więc nic nie podpowiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2024 o 13:23, Majewski61 napisał(a):

Kolega Muskel1 napisał o takiej pełnej wersji fabrycznej czyli najlepszej ale najpewniej drogiej. ale myślałem również o wersji tańszej i prostszej z dwoma radarami doklejanymi od wewnętrznej strony tylnego zderzaka bez wiercenia. z brzeczykiem i dwoma diodami sygnalizacyjnymi montowanymi od wewnątrz auta tuż przy przednich słupkach.  Takie zestawy są dostępne podobno już od tysiąca złotych w górę. Może ktoś montował taki system i podzieli się informacjami i wrażeniemi z jego uźytkowania.Podpowie jakiej firmy zestaw kupić. Taki system o ile się zorientowałem montuje się bez ingerencji w oprogramowanie samochodu.Wymagane jest tylko  podłączene do zasilania.po zapłonie i bodajże do niektórych rodzajów świateł z tyłu pojazdu by uzyskać właściwe sygnały do sterowania.Diody sygnalizacyjne nie są jak w oryginale w lusterkach tylko na zewnàtrz przy przednich słupkach. 

montowalem u siebie taki zestaw dziala super

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Lukaa5 napisał(a):

Radary , pokrywy lusterek , okablowanie ( około 450€ z chin)

 

mozna duzo taniej ja u siebie kupilem tani zestaw martwego pola dokupilem pokrywy lusterek oraz lampki dziala jak  i wyglada jak orginal mam jeszcze do sprzedania dwa wklady do lusterek z lampka czujnikamartwego pola

IMG_20240216_213550_163.jpg

IMG_20240216_213538_485.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 21:40, bajerek napisał(a):

mozna duzo taniej ja u siebie kupilem tani zestaw martwego pola dokupilem pokrywy lusterek oraz lampki dziala jak  i wyglada jak orginal mam jeszcze do sprzedania dwa wklady do lusterek z lampka czujnikamartwego pola

 

Powiedz coś więcej o tym rozwiązaniu , jakiś link?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link podał kolega przecież wyżej, kliknij na podkreślony tekst.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolega bajerek pisze chyba o czymś innym niż ten zestaw z Ali za 450€

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 21:40, bajerek napisał(a):

mozna duzo taniej ja u siebie kupilem tani zestaw martwego pola dokupilem pokrywy lusterek oraz lampki dziala jak  i wyglada jak orginal mam jeszcze do sprzedania dwa wklady do lusterek z lampka czujnikamartwego pola

IMG_20240216_213550_163.jpg

IMG_20240216_213538_485.jpg

 

Kolego opowiedz coś po tym rozwiązaniu i ile to w sumie ksoztowało?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...