Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakieś ledy H7 do świateł mijania w A4 B5 FL?


Turbo1
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Langista,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam pomożecie w doborze ledów? Sporo tego na allegro i na innych aukcjach tylko co wybrać żeby pasowało bez większych przeróbek? Od razu uprzedzam wiem z czym to się wiąże że nie legalne itp. Miałem zamiar zamówić coś z tego:

https://allegro.pl/oferta/zarowki-xstorm-led-h7-160w-360-25000lm-mocne-can-11957161690

https://allegro.pl/oferta/led-h7-zarowki-fateeye-120w-6000k-mocne-canbus-12309496628

czy tył lampy zamknie się bez problemu?

Są jeszcze takie że pasują 1do1

https://allegro.pl/oferta/zarowki-h7-led-krystaliczna-biel-biala-1do1-ip68-canbus-latwy-montaz-14603816319

 

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już masz brać, to bierz to :

 

ALLEGRO.PL

 

Będą pasować p&p i mają niemiecki atest, czyli są dopuszczone w Niemczech. Że w Polsce mamy ciemnogród i biegamy z dzidami to oczywiście retrofity nie są dopuszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

20 minut temu, Langista napisał(a):

Jak już masz brać, to bierz to :

 

ALLEGRO.PL

 

Będą pasować p&p i mają niemiecki atest, czyli są dopuszczone w Niemczech. Że w Polsce mamy ciemnogród i biegamy z dzidami to oczywiście retrofity nie są dopuszczone.

Te akurat nie mają nawet w Niemczech homologacji. Jeżeli już to te ale tylko do A4 B8, gdyż homologacja nie jest wydawana ogólnie dla wszystkoch pojazdów, tylko do konkretnego pojazdu, marki i modelu i tylko dla określonego typu lampy, której numer homologacji musi się zgadzać z poniższą lista.

 

 

 

Screenshot(291).png.eee3c4543865c3301c8c8e2cff881851.png

Osram ma dużo więcej pojazdów u siebie, które otrzymały homologację z ich LED ale tam B5 też nie ma na liście, więc B5 nie otrzymało homologacji na H7 LED.

Screenshot(292).png.1769aa68abbcfadd87817c5a195d73a7.png

 

 

 

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że każda z nich tą homologację spełnia, nie opłacało się po prostu płacić ogromu pieniędzy aby ją uzyskać dla tak starego auta jak B5, którego w Niemczech już nie uświadczysz.

 

Miałem kilka Chińczyków LED, każdy z nich miał lepszą linię odcięcia światło-cień nawet od markowych producentów żarówek halogenowych. 

 

Niektórzy uczepią się samopoziomowania.. jakoś 'reteofit' dla nowszych aut, dla których jest homologacja tego systemu nie mają, a legalnie jeżdżą po drodze i oślepiają innych, bo oczywiście światła mają za wysoko ustawione (jeżdżąc po Niemczech było to dużo częściej spotykane jak w Polsce). 

 

Wszystko sprowadza się do mądrze dobranej żarówki i odpowiedniego ustawienia strumienia światła. Moja rada? Odrzucić jakiekolwiek produkty, które w opisie czy tytule mają więcej jak 2000 lumenów, bo tyle to najnowsze projektory LED nawet nie mają, o ile dobrze kojarzę to laserowe matrixy trzyma się w granice 2500-3000 lumenów.

 

Unikać też modułów z osobnym zasilaniem, te zawsze sprawiają kłopoty w instalacji i wymagają większych przeróbek. 

 

Czytać uważnie recenzje i opinie innych kupujących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Langista napisał(a):

Prawda jest taka, że każda z nich tą homologację spełnia, nie opłacało się po prostu płacić ogromu pieniędzy aby ją uzyskać dla tak starego auta jak B5, którego w Niemczech już nie uświadczysz.

 

Miałem kilka Chińczyków LED, każdy z nich miał lepszą linię odcięcia światło-cień nawet od markowych producentów żarówek halogenowych. 

 

Niektórzy uczepią się samopoziomowania.. jakoś 'reteofit' dla nowszych aut, dla których jest homologacja tego systemu nie mają, a legalnie jeżdżą po drodze i oślepiają innych, bo oczywiście światła mają za wysoko ustawione (jeżdżąc po Niemczech było to dużo częściej spotykane jak w Polsce). 

 

Wszystko sprowadza się do mądrze dobranej żarówki i odpowiedniego ustawienia strumienia światła. Moja rada? Odrzucić jakiekolwiek produkty, które w opisie czy tytule mają więcej jak 2000 lumenów, bo tyle to najnowsze projektory LED nawet nie mają, o ile dobrze kojarzę to laserowe matrixy trzyma się w granice 2500-3000 lumenów.

 

Unikać też modułów z osobnym zasilaniem, te zawsze sprawiają kłopoty w instalacji i wymagają większych przeróbek. 

 

Czytać uważnie recenzje i opinie innych kupujących.

Dzieki za pomoc. Akurat to że jakaś chińska nie ma homologacji to i tak u mnie nie przeszkadza bo to nielegalne światło. Warto kupić zamiennik chiński czy lepiej coś z firmowych? Coś podobnego typu jak ten Philips np. 

ALLEGRO.PL

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie

Odpuść sobie, napisałem wyżej na co zwracać uwagę. Mnie wystarczyło żeby przeczytać, że one dają 12 000 lumenów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Langista napisał(a):

Odpuść sobie, napisałem wyżej na co zwracać uwagę. Mnie wystarczyło żeby przeczytać, że one dają 12 000 lumenów.

Ok dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2024 o 15:20, Langista napisał(a):

Odpuść sobie, napisałem wyżej na co zwracać uwagę. Mnie wystarczyło żeby przeczytać, że one dają 12 000 lumenów.

Ok dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem Philipsa ledowe ale żeby był efekt wow to bym nie powiedział. Owszem dobrze oświetla przed autem ale h7 tungsram +200 świeciło trochę dalej. Załączam zdjęcia jakby ktoś się zastanawiał nad zmianąIMG_20240307_202307.thumb.jpg.99fd2034091c267fcf85c19dfb658db4.jpgIMG_20240306_195715.thumb.jpg.8c2d6c256a1ebc4701314eaef96b005d.jpg.U mnie lampy tyle że spolerowane a czy nie są wypalone odbłyśniki to nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz soczewki to na bank odbłyśniki już są wypalone, stąd światło daleko nie dociera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Jak masz soczewki to na bank odbłyśniki już są wypalone, stąd światło daleko nie dociera.

Są soczewki do zwykłej lampy nie robiłbym  takich eksperymentów. Auto raczej nie miało wymienianych lamp to bardzo możliwe że środek już jest wypalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bank wypalone. Nie jest trudno wymienić odbłyśniki w tych lampach, wszystko da się wyciągnąć przez dekielki tylne. Jest nawet poradnik na forum jak to zrobić i wierz mi, efekt petarda, robiłem to w swojej B5.

Edytowane przez Langista
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Langista napisał(a):

Na bank wypalone. Nie jest trudno wymienić odbłyśniki w tych lampach, wszystko da się wyciągnąć przez dekielki tylne. Jest nawet poradnik na forum jak to zrobić i wierz mi, efekt petarda, robiłem to w swojej B5.

Podejmę się tego zadania tylko poczekam na cieplejsze dni. Widziałem nawet gdzieś ogłoszenie że regenerują odbłyśniki no ale to trochę potrwa zanim zrobią + wysyłka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jak robiłem to płaciłem kaucję i wysyłali swoje czekając na moje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same odbłyśniki robiłeś czy soczewkę też wymieniłeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same odbłyśniki, soczewki nie ma po co wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...