Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zapchany DPF w A4 B8 2.0TDI oraz błędy P2002 i P0402.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

Jak znajdę dziś, albo jutro chwilę to zrobię ci zdjęcia pomiaru na zimnym i jak będę rozgrzewał silnik. 

Opublikowano

Dziękuję 

Opublikowano
  • Autor

Zrobiłem zaraz po odpaleniu, parę zdjęć podczas jazdy i ostatnie po rozgrzaniu na postoju. Jak coś byś jeszcze potrzebował to pisz. 

IMG_20240803_160551.jpg

IMG_20240803_160859.jpg

IMG_20240803_161035.jpg

IMG_20240803_161145.jpg

IMG_20240803_161202.jpg

IMG_20240803_161316.jpg

IMG_20240803_161442.jpg

IMG_20240803_161628.jpg

IMG_20240803_162638.jpg

Opublikowano
Godzinę temu, luckY102 napisał(a):

Zrobiłem zaraz po odpaleniu, parę zdjęć podczas jazdy i ostatnie po rozgrzaniu na postoju. Jak coś byś jeszcze potrzebował to pisz. 

IMG_20240803_160551.jpg

IMG_20240803_160859.jpg

IMG_20240803_161035.jpg

IMG_20240803_161145.jpg

IMG_20240803_161202.jpg

IMG_20240803_161316.jpg

IMG_20240803_161442.jpg

IMG_20240803_161628.jpg

IMG_20240803_162638.jpg

Super dziękuję tobie jutro ci zrobie te wibracje bo dziś jestem poza domem jak bym miał jakoś specjalnie kręcić żebyś lepiej widział to napisz jak .pozdr.

Opublikowano
  • Autor

U mnie DPF już się nie wypalał przez 530km a ciśnienia 17hpa na postoju, przy 2.5k obr/min ponad 100hpa. Przy przyspieszaniu ponad 400hpa. 

Opublikowano
3 minuty temu, luckY102 napisał(a):

U mnie DPF już się nie wypalał przez 530km a ciśnienia 17hpa na postoju, przy 2.5k obr/min ponad 100hpa. Przy przyspieszaniu ponad 400hpa. 

No 530km dla mnie narwzie jest nie osiągalne narazie po wszystkich moich wymianach robie 250km po mieście. Po niedzieli wymieniam odmę pokrywę zaworów.

Opublikowano
1 minutę temu, adi1977 napisał(a):

No 530km dla mnie narwzie jest nie osiągalne narazie po wszystkich moich wymianach robie 250km po mieście. Po niedzieli wymieniam odmę pokrywę zaworów.

Nie wiem dokładnie od ilu ale coś ponad 400milibar obcina dawkę paliwa sterownik.

Opublikowano
  • Autor

Po 560km wypalił się DPF i ciśnienia spadły. Więc jest ok

Opublikowano
3 godziny temu, luckY102 napisał(a):

Po 560km wypalił się DPF i ciśnienia spadły. Więc jest ok

Pozostaje mi pogratulować ja odebrałem dziś wymiana odmy na pierwszy rzut oka nic nie pomogła.

Opublikowano
3 godziny temu, luckY102 napisał(a):

Po 560km wypalił się DPF i ciśnienia spadły. Więc jest ok

Masz tu film silnika 

Opublikowano
  • Autor
16 godzin temu, adi1977 napisał(a):

Masz tu film silnika 

Kamera niweluje drgania, u mnie gołym okiem drga a na kamerze nie widać prawie nic.  Ale dzięki. 

Opublikowano
W dniu 3.08.2024 o 18:01, adi1977 napisał(a):

No 530km dla mnie narwzie jest nie osiągalne narazie po wszystkich moich wymianach robie 250km po mieście. Po niedzieli wymieniam odmę pokrywę zaworów.

Nie wiem dokładnie od ilu ale coś ponad 400milibar obcina dawkę paliwa sterownik.

Opublikowano

Ostatnio robiłem dłuższe odcinki i 2 razy zaczął mi wypalać na trasie nie przy 24g ,tylko 22g  nie wiem czemu tak .

Opublikowano
  • Autor

Może ma za dużą różnice ciśnień i sterownik wcześniej wymusił wypalanie

Opublikowano
W dniu 13.08.2024 o 19:42, luckY102 napisał(a):

Może ma za dużą różnice ciśnień i sterownik wcześniej wymusił wypalanie

No cos ty na wolnych 10mb. Milem kiedyś zdrwcydowanienwiecwj i nie wypalał wcześniej niż 24g.

Opublikowano
W dniu 12.08.2024 o 10:13, adi1977 napisał(a):

zaczął mi wypalać na trasie nie przy 24g ,tylko 22g  nie wiem czemu tak

Regeneracja może zostać zarządzona przed osiągnięciem wyznaczonego progu (w tym przypadku, jak piszesz 24g) ale dzieje się to zawsze przy "sprzyjających warunkach", czyli jeździe tzw. autostradowej  - utrzymywanie w miarę stabilnej prędkości, brak hamowań itp.

Opublikowano
42 minuty temu, Tomnik napisał(a):

Regeneracja może zostać zarządzona przed osiągnięciem wyznaczonego progu (w tym przypadku, jak piszesz 24g) ale dzieje się to zawsze przy "sprzyjających warunkach", czyli jeździe tzw. autostradowej  - utrzymywanie w miarę stabilnej prędkości, brak hamowań itp.

No właśnie zazwyczaj jade wokół komina , a w tych pr,ypadkach była mała trasa .

  • 1 rok później...
Opublikowano
W dniu 13.03.2024 o 10:00, Muskel1 napisał(a):

Zerknij proszę na poniższe parametry oraz protokół z czyszczenia filtra i napisz czy wszystko OK. Czujnik różnicy ciśnień wymieniony na nowy z ASO. 

 

przed wypalaniem 828 obr.jpg

przed wypalaniem 828 obrotow.jpg

przed wypalaniem 2560 obr.jpg

przed wypalaniem 2560 obrotow.jpg

po wypalaniu 835 obr.jpg

po wypalaniu 835 obrotow.jpg

po wypalaniu 2584 obr.jpg

po wypalaniu 2584 obrotow.jpg

capture_001_09102025_173923.jpg

Opublikowano

Zrobiłeś 700 km od ostatniej regeneracj?

Opublikowano

To już drugie wypalanie po czyszczeniu. Sprawdzałem codziennie (autem jeździ żona do pracy) i byłem ciekaw dokładnej wartości. Udało się uchwycić 700km a nazajutrz następnego dnia było już 5km po wypalaniu stąd z wyliczeń wyszła mi wartość 765km.

Edytowane przez lucasek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.