Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niskie ciśnienie oleju w A4 B9 2.0TDI


Jack82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Mam problem z niskim ciśnieniem oleju w audi A4 B9 2.0 2019r 163 KM.Kod silnika DEZE.Kontrolka zapala się na rozgrzanym silniku.Auto po wymianie czujnika ciśnienia i zaworu regulacji ciśnienia.Olej wymieniony i filtr oleju oryginalny.Auto miało wykonane płukanie silnika profesjonalnym środkiem bez rezultatu.Po zgaszeniu silnika i odczekaniu kilku minut komunikat znika na jakiś czas.Zastanawiam się co dalej.Czy sprawdzić podstawę filtra oleju gdzie znajduje się zawór czy ściągać miskę i wymienić pompę oleju.

Czy miał ktoś podobny problem?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodu błędu nie pokazuje.

Komputer pokazuje niskie ciśnienie oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się wpiąć w magistralę olejową i zmierzyć jakie panuje rzeczywiste ciśnienie oleju.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Trzeba się wpiąć w magistralę olejową i zmierzyć jakie panuje rzeczywiste ciśnienie oleju.

Póki co wykonaliśmy jazdę z podpiętym kompem.Komunikat na desce pojawia się gdy ciśnienie spada do 1,6.Po czym powoli wzrasta.Komputer pokazuje że zawór jest otwarty cały czas na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko należy manualnie zmierzyć panujące ciśnienie aby wykluczyć błąd wskazania czujnika.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dodam że problem pojawił się wtedy gdy autem wyjechałem na trasę i został trochę przegoniony.obroty 3-3,5 tyś.Po czym zwolniłem,dojechałem do świateł i po zatrzymaniu pojawił się komunikat,,niskie ciśnienie oleju,,.

Może panewki?

Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytasz inne tematy to dowiesz się, że nie ma niestety jednoznacznej przyczyny. Trochę loteria, miałem wymienioną pompę oleju na nowszy model. Przez 2.5kkm był spokój, a później problem powrócił. Teraz wymieniłem dysze natryskowe i nowy czujnik ciśnienia oleju. Czas pokaże 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...