Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Okresowy serwis klimatyzacji w A4 B7


AndrzejK.
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Muskel1,

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy przy przeglądzie okresowym klimy "maszyną" ilość oleju po ponownym napełnianiu układu powinien być aplikowany w takiej ilości jaki został odciągnięty czy jest jakaś określona ilość, która powinna trafić do układu bez względu na to ile zostało odciągnięte/odzyskane?

Jest to jakoś sztywno określone?

Dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość oleju jest ściśle określona dla danego układu i taka powinna być zalana przy wymianie kompresora. W czasie serwisu klimatyzacji odciągana jest tylko część oleju i taka powinna być na nowo zalana.

Edytowane przez Muskel1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, czyli rozumiem, że bez względu na to ile odzyskają tego oleju to mają aplikować konkretną ilość przy serwisie?

Ale jakby była np. taka sytuacja, że odzyskają więcej niż zaleca producent przy serwisowaniu to zaaplikują mniej przy napełnianiu?

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.😊

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
Opublikowano (edytowane)
1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Ok, czyli rozumiem, że bez względu na to ile odzyskają tego oleju to mają aplikować konkretną ilość przy serwisie?

Powinni aplikować tyle ile  odciągnęli.

 

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Ale jakby była np. taka sytuacja, że odzyskają więcej niż zaleca producent przy serwisowaniu to zaaplikują mniej przy napełnianiu?

Tak.

 

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.😊

Niestety nie.

Edytowane przez Muskel1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za informacje.

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):
22 minuty temu, AndrzejK. napisał(a):

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.😊

Niestety nie.

A wiesz może, domyślasz się gdzie mógłbym tą wartość znalezć czy raczej ciężki temat z weryfikacją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze widzę to powinno być w układzie 120ml (+10/-10 ml).

 

 

Screenshot (326).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie przy serwisie maszyna odciąga jakąś symboliczną ilość tego oleju przynajmniej u mnie, bo oscyluje to w okolicach 10-15ml....ale domyślam się, raczej wiadomo, że większość zostaje w układzie + osuszaczu i sprężarce.😇

Dzięki wielkie za pomoc, mam jakiś pogląd na temat.👍

Edytowane przez AndrzejK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, AndrzejK. napisał(a):

To w takim razie przy serwisie maszyna odciąga jakąś symboliczną ilość tego oleju przynajmniej u mnie, bo oscyluje to w okolicach 10-15ml....ale domyślam się, raczej wiadomo, że większość zostaje w układzie + osuszaczu i sprężarce.😇

Dzięki wielkie za pomoc, mam jakiś pogląd na temat.👍

Musiałem się poprawić, bo informacje które Ci wcześniej podałem były nie całkiem trefne. Przeczytałem wszystko jeszcze raz i musiałem wprowadzić korekcję. Sorry za zamieszanie,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, nie ma problemu.

Dzięki za korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...