Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Okresowy serwis klimatyzacji w A4 B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

czy przy przeglądzie okresowym klimy "maszyną" ilość oleju po ponownym napełnianiu układu powinien być aplikowany w takiej ilości jaki został odciągnięty czy jest jakaś określona ilość, która powinna trafić do układu bez względu na to ile zostało odciągnięte/odzyskane?

Jest to jakoś sztywno określone?

Dzięki za info.

Rozwiązane przez Muskel1

Przejdź do rozwiązania
Opublikowano

Ilość oleju jest ściśle określona dla danego układu i taka powinna być zalana przy wymianie kompresora. W czasie serwisu klimatyzacji odciągana jest tylko część oleju i taka powinna być na nowo zalana.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Ok, czyli rozumiem, że bez względu na to ile odzyskają tego oleju to mają aplikować konkretną ilość przy serwisie?

Ale jakby była np. taka sytuacja, że odzyskają więcej niż zaleca producent przy serwisowaniu to zaaplikują mniej przy napełnianiu?

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.?

Opublikowano
  • Rozwiązanie
1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Ok, czyli rozumiem, że bez względu na to ile odzyskają tego oleju to mają aplikować konkretną ilość przy serwisie?

Powinni aplikować tyle ile  odciągnęli.

 

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Ale jakby była np. taka sytuacja, że odzyskają więcej niż zaleca producent przy serwisowaniu to zaaplikują mniej przy napełnianiu?

Tak.

 

1 godzinę temu, AndrzejK. napisał(a):

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.?

Niestety nie.

Edytowane przez Muskel1

Opublikowano
  • Autor

Dzięki wielkie za informacje.

9 minut temu, Muskel1 napisał(a):
22 minuty temu, AndrzejK. napisał(a):

Wiesz może ile do mojego auta jest przewidziane tego oleju przy serwisie, dzięki za info.?

Niestety nie.

A wiesz może, domyślasz się gdzie mógłbym tą wartość znalezć czy raczej ciężki temat z weryfikacją?

Opublikowano

Jeżeli dobrze widzę to powinno być w układzie 120ml (+10/-10 ml).

 

 

Screenshot (326).png

Opublikowano
  • Autor

To w takim razie przy serwisie maszyna odciąga jakąś symboliczną ilość tego oleju przynajmniej u mnie, bo oscyluje to w okolicach 10-15ml....ale domyślam się, raczej wiadomo, że większość zostaje w układzie + osuszaczu i sprężarce.?

Dzięki wielkie za pomoc, mam jakiś pogląd na temat.?

Edytowane przez AndrzejK.

Opublikowano
52 minuty temu, AndrzejK. napisał(a):

To w takim razie przy serwisie maszyna odciąga jakąś symboliczną ilość tego oleju przynajmniej u mnie, bo oscyluje to w okolicach 10-15ml....ale domyślam się, raczej wiadomo, że większość zostaje w układzie + osuszaczu i sprężarce.?

Dzięki wielkie za pomoc, mam jakiś pogląd na temat.?

Musiałem się poprawić, bo informacje które Ci wcześniej podałem były nie całkiem trefne. Przeczytałem wszystko jeszcze raz i musiałem wprowadzić korekcję. Sorry za zamieszanie,

 

Opublikowano
  • Autor

Spoko, nie ma problemu.

Dzięki za korektę.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Kupiłem niedawno A4 B7 -  jest sens cokolwiek robić z klimatyzacją, jakiś przegląd czy coś skoro mrozi jak szalona?

Przez ponad 10 lat jeżdżenia łącznie 6 samochodami nigdy nie robiłem żadnego przeglądu okresowego / sezonowego i nie wiem czy powinienem.

Coś to mi w ogóle da?

Jedyne co zawsze robiłem z klimą to czyszczenie własnym generatorem ozonu ( 2 x do roku) a jak śmierdziało - to również pianką do czyszczenia przewodów wentylacji.

Opublikowano

Wymienić osuszacz i dyszę dławiącą.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.