Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana łańcuszka rozrządu w A4 B6 2.0 ALT


krzyskg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Kolega że sklepu proponuję mi czesci tylnego rozrzadu lancuszka z 2.0 alt swaga..czyli febiego..bo swag to niby teraz febi..czy to będzie dobry wybór. Niechce wydawać 3k za czesci. Może jakaś inna firmę doradzicie .

Proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, krzyskg napisał(a):

Witam. Kolega że sklepu proponuję mi czesci tylnego rozrzadu lancuszka z 2.0 alt swaga..czyli febiego..bo swag to niby teraz febi..czy to będzie dobry wybór. Niechce wydawać 3k za czesci. Może jakaś inna firmę doradzicie .

Proszę o pomoc

Hej . Osobiście gdybym miał zmieniać kupiłbym zestaw HEPU napinacza i łańcucha.

ALLEGRO.PL

 

Edytowane przez Anelson
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Anelson napisał(a):

Hej . Osobiście gdybym miał zmieniać kupiłbym zestaw HEPU napinacza i łańcucha.

ALLEGRO.PL

 

Cześć, tak jeszcze zapytam, tam jest tylko ten jeden napinacz czy są jeszcze jakieś inne dodatkowe które trzeba by było wymienić? Ewentualnie jakiej firmy proponował byś szklanki? (popychacze). 

Edytowane przez Nader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Anelson napisał(a):

Hej . Osobiście gdybym miał zmieniać kupiłbym zestaw HEPU napinacza i łańcucha.

ALLEGRO.PL

 

Hepu jest o połowę tańszy niż febi. Czy hepu napewno będzie dobre ?

Rozjaśnij mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Nader napisał(a):

Cześć, tak jeszcze zapytam, tam jest tylko ten jeden napinacz czy są jeszcze jakieś inne dodatkowe które trzeba by było wymienić? Ewentualnie jakiej firmy proponował byś szklanki? (popychacze). 

Jeden napinacz+ łańcuch - chyba warto byłoby zajrzeć do wariatora tam, zaworu ciśnienia i tych rzeczy wokół skoro będzie na wierzchu. Popychacze widzę robi borsehung - więc w niego bym celował . 

34 minuty temu, krzyskg napisał(a):

Hepu jest o połowę tańszy niż febi. Czy hepu napewno będzie dobre ?

Rozjaśnij mnie ;)

Nigdy się nie zastanawiam nad różnicami cenowymi. Ufam danym markom i się nie zawiodłem do tej pory. Febi/SWAG z niczym genialnym mi się nie kojarzy. HEPU natomiast robi wszystko naprawdę solidnie i jest to produkcja niemiecka jak analizowałem temat dawno temu. Fajnie że mają swój zestaw. Dużo słyszałem różnych opinii. Jedni mówią że łańcuch można jakikolwiek w miarę dobry, a założyć obligatoryjnie napinacz z ASO ten drogi. Ja napisałem co ja bym założył. :) . Nie wiem czy jest lepsze czy gorsze od oryginał bądź febi/swaga. Ostatnio za500 zl kupiłem snr/ntn półoś która wyglądała rewelacyjnie - czym ona jakościowo różnic się ma od drogiego SKFa chociażby. Nie wiem:) . Są takie ceny to trzeba się cieszyć. Nie widziałem jakiejkolwiek osoby zawiedzionej firmą HEPU - febi/swagiem już owszem. A OE przestałem ufać odkąd na chińskich częściach widzę wybite Audi/VW jak kupuję dekielki z chin lub nie wiem uchwyt trójkąta ostrzegawczego. A no i czujniki temperatur w moim odczuciu lepsze robi borsehung poza ASO. 

U mnie 327 tyś łańcuch z tyłu i napinacz wciąż oryginalny. Mimo iż naprawdę miałem ochotę zmieniać zwyczajnie nie było  i nie ma takiej potrzeby. Pewnie to pochodna nadmiernego wymieniania oleju i testowania co lepszych produktów oraz filtrów od wielu lat. Od wielu wymian oleju stosuje Meguin 5w40 i wyciszyl mi wariator na zimnym silniku. Ogólnie na te wszystkie podzespoły ma największy wpływ właśnie olej jego jakość + jakość filtra:) . Tym dłuższa żywotność im większa dbałość o te podzespoły użytkownika :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wariator i zawór mam ogarnięty bo jakiś czas temu to robiłem, ale w trakcie mechanik mówił że za jakiś czas trzeba będzie zajrzeć do łańcucha i napinacza, i ten czas powoli nadchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nader napisał(a):

Akurat wariator i zawór mam ogarnięty bo jakiś czas temu to robiłem, ale w trakcie mechanik mówił że za jakiś czas trzeba będzie zajrzeć do łańcucha i napinacza, i ten czas powoli nadchodzi.

Zrobiłem mały research. Febi/SWAG źle mi się kojarzył bo czytałem o tym jak awaryjne, czy jakkolwiek wadliwe te rozrządy były w silnikach 2.7/3.0TDi oraz 2.4 V6 jak kiedyś pierwotnie interesowałem się Audi A6 C6 - naczytałem się o wtopach, a i pakują te firmy zamiennie w pudełkach - wciąż jak poczytasz o ich zestawach w necie można niezłe rodzynki znaleźć. Stąd mój lekki niesmak na myśl o tych markach. Szedłbym w HEPU - firma ta naprawdę przykłada ogromną wagę do jakości i precyzji produktów. Na rynek łańcuchów/napinaczy dopiero wchodzą ale myślę, że warto. :) . Czytanka na podsumowanie. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Wszystkie opcje tutaj są ok. Ja się wtrąciłem bo szukając kiedyś doszedłem do wniosku że nie ma lepszej opcji jak HEPU. A i w SNR-NTN się zakochałem. To takie marki co aż się uśmiech na twarzy pojawia na samą myśl o nich.  Nie wierzę że te ich zestawy nie są dobre. Poprostu z doświadczeniami związanymi z tą marką. Ich pompy wody to mistrzostwo świata. 

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Nader napisał(a):

Akurat wariator i zawór mam ogarnięty bo jakiś czas temu to robiłem, ale w trakcie mechanik mówił że za jakiś czas trzeba będzie zajrzeć do łańcucha i napinacza, i ten czas powoli nadchodzi.

Były jakieś objawy że robiłeś wariator i zawór ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Anelson napisał(a):

Zrobiłem mały research. Febi/SWAG źle mi się kojarzył bo czytałem o tym jak awaryjne, czy jakkolwiek wadliwe te rozrządy były w silnikach 2.7/3.0TDi oraz 2.4 V6 jak kiedyś pierwotnie interesowałem się Audi A6 C6 - naczytałem się o wtopach, a i pakują te firmy zamiennie w pudełkach - wciąż jak poczytasz o ich zestawach w necie można niezłe rodzynki znaleźć. Stąd mój lekki niesmak na myśl o tych markach. Szedłbym w HEPU - firma ta naprawdę przykłada ogromną wagę do jakości i precyzji produktów. Na rynek łańcuchów/napinaczy dopiero wchodzą ale myślę, że warto. :) . Czytanka na podsumowanie. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Wszystkie opcje tutaj są ok. Ja się wtrąciłem bo szukając kiedyś doszedłem do wniosku że nie ma lepszej opcji jak HEPU. A i w SNR-NTN się zakochałem. To takie marki co aż się uśmiech na twarzy pojawia na samą myśl o nich.  Nie wierzę że te ich zestawy nie są dobre. Poprostu z doświadczeniami związanymi z tą marką. Ich pompy wody to mistrzostwo świata. 

 

Ok przekonałeś mnie kolego :) Mam pompę hepu I jest rewelacja. Więc jutro zamawiam zestaw hepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, krzyskg napisał(a):

Ok przekonałeś mnie kolego :) Mam pompę hepu I jest rewelacja. Więc jutro zamawiam zestaw hepu :)

Daj znać jak wygląda na pierwsze odczucia jak jest wykonany bo jestem ciekaw:) . Myślę że odczucia będą pozytywne i będzie to działało długo i szczęśliwie;) . O Hepu nie potrafię znaleźć negatywnej opinii 😃. Tam dają tylko 5 gwiazdek- krótka piłka 😁

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, krzyskg napisał(a):

Były jakieś objawy że robiłeś wariator i zawór ?

Jedynym objawem było to że było słychać terkotanie przez około 3 sekundy po odpaleniu auta po nocy. Ale to norma w tych silnikach, a zawór przy okazji bo był blisko 🤣 Chociaż znajomy ma to od ponad 3 lat i nic się nie dzieje. 

Edytowane przez Nader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli mechanior wymienił sprawny wariator, klasyka 😅

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał(a):

Czyli mechanior wymienił sprawny wariator, klasyka 😅

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Anelson napisał(a):

Zrobiłem mały research. Febi/SWAG źle mi się kojarzył bo czytałem o tym jak awaryjne, czy jakkolwiek wadliwe te rozrządy były w silnikach 2.7/3.0TDi oraz 2.4 V6 jak kiedyś pierwotnie interesowałem się Audi A6 C6 - naczytałem się o wtopach, a i pakują te firmy zamiennie w pudełkach - wciąż jak poczytasz o ich zestawach w necie można niezłe rodzynki znaleźć. Stąd mój lekki niesmak na myśl o tych markach. Szedłbym w HEPU - firma ta naprawdę przykłada ogromną wagę do jakości i precyzji produktów. Na rynek łańcuchów/napinaczy dopiero wchodzą ale myślę, że warto. :) . Czytanka na podsumowanie. Oczywiście wybór należy do Ciebie. Wszystkie opcje tutaj są ok. Ja się wtrąciłem bo szukając kiedyś doszedłem do wniosku że nie ma lepszej opcji jak HEPU. A i w SNR-NTN się zakochałem. To takie marki co aż się uśmiech na twarzy pojawia na samą myśl o nich.  Nie wierzę że te ich zestawy nie są dobre. Poprostu z doświadczeniami związanymi z tą marką. Ich pompy wody to mistrzostwo świata. 

 

Przed chwilką dzwoniłem do hepu i mówili że zlecają produkcję.. lancuch robi sqag a napinacz robi im Ina.. ciekawe,nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, krzyskg napisał(a):

Przed chwilką dzwoniłem do hepu i mówili że zlecają produkcję.. lancuch robi sqag a napinacz robi im Ina.. ciekawe,nie ?

Hehe :) . I prawdopodobnie to leci na pierwszy montaż bo nie ma nic innego dostępnego. No ale byle czego nie wkładają . Zestawy z pompą wody też mają bazowane na tym co idzie w fabryce jak ina/conti. 😀

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Anelson napisał(a):

Hehe :) . I prawdopodobnie to leci na pierwszy montaż bo nie ma nic innego dostępnego. No ale byle czego nie wkładają . Zestawy z pompą wody też mają bazowane na tym co idzie w fabryce jak ina/conti. 😀

Zgadza się..bo inaczej byle co nie robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, krzyskg napisał(a):

Zgadza się..bo inaczej byle co nie robi

Już zamówione zestaw hepu 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, krzyskg napisał(a):

Już zamówione zestaw hepu 

Dawaj znać jak to wygląda  😀😀. Jakbyś wrzucił tu fotki to byłbym zadowolony bo nic w necie nie znalazłem. Jak to wygląda:)   . Napewno wielu by pomogło to info. :) . Ja w życiu tego zestawu nie widziałem. 😄. Pewnie długo nie zobaczę bo ładnie chodzi, a i wariator cicho. Dopiero co któryś raz wymieniałem rozrząd na snr i wtedy zaglądaliśmy i rozważaliśmy wymianę tego łańcucha z napinaczem ale jak pisałem - był w super stanie, nie było żadnych uwag do jego stanu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Anelson napisał(a):

Dawaj znać jak to wygląda  😀😀. Jakbyś wrzucił tu fotki to byłbym zadowolony bo nic w necie nie znalazłem. Jak to wygląda:)   . Napewno wielu by pomogło to info. :) . Ja w życiu tego zestawu nie widziałem. 😄. Pewnie długo nie zobaczę bo ładnie chodzi, a i wariator cicho. Dopiero co któryś raz wymieniałem rozrząd na snr i wtedy zaglądaliśmy i rozważaliśmy wymianę tego łańcucha z napinaczem ale jak pisałem - był w super stanie, nie było żadnych uwag do jego stanu 

Ok..jutro będę miał foto. U mnie pewnie też wszystko będzie w zajeb8stym stanie..ale niewiem czy wogole był wymieniany i przebieg mam 310k a słyszałem przypadki ze komuś i nie jednej osobie strzelił i to bez objawów wcześnie:)

Widzę kolego że poprostu testujesz chyba mnie produkt :D i że sam nie jesteś pewny co to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, krzyskg napisał(a):

Ok..jutro będę miał foto. U mnie pewnie też wszystko będzie w zajeb8stym stanie..ale niewiem czy wogole był wymieniany i przebieg mam 310k a słyszałem przypadki ze komuś i nie jednej osobie strzelił i to bez objawów wcześnie:)

Widzę kolego że poprostu testujesz chyba mnie produkt :D i że sam nie jesteś pewny co to

Chyba wyborów więcej nie mamy - poleciłem Ci co i mi polecono . Skoro hepu to febi i ina

,a Ori  to ina i febi 🤣. To sytuacja wygląda jak na zdjęciu 🤣. Z tym że opcja Hepu najtańsza. 

images (2).jpeg

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...