Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kamerki samochodowej w A4 B8


komzuald

Rekomendowane odpowiedzi

czesc wszystkim, mam kamerke samchodowa z trybem parkingowym, niestety dziala tak, ze, po zgaszeniu auta kreci dalej az (chyba) aku zapoda zbyt niski voltarz i dopiero przestaje krecic, potrzebuje 3 kable 

1. +12v po zaplonie

2. stale +12v

3. mase

 

czy jest szansa wszystkie te kable otrzymac z oswietlenia w podsufitce? wydaje mi sie ze stale 12v i mase mam, ale cos jest nie tak bo po zamknieciu auta kamerka informuje ze za 5 min przejdzie w tryb parkingowy i sie wylacza, ale po kilku min odpala sie i kreci tak jakbym ciagle jezdzil autem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co Ci 12V po zapłonie i stałe? Potrzebujesz tylko po zapłonie co otrzymasz z bezpiecznika świateł dziennych. Pamiętaj tylko aby zabrać te 12V sprzed bezpiecznika, nie za nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kamera ma tryb parkingowy, a on chce z tego trybu korzystać, to potrzebuje stałego +12V.

Ja, montując kamerę u siebie, znalazłem obydwa napięcia w bezpiecznikach z prawej strony deski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, steve69 napisał(a):

Jeśli kamera ma tryb parkingowy, a on chce z tego trybu korzystać, to potrzebuje stałego +12V.

Ja, montując kamerę u siebie, znalazłem obydwa napięcia w bezpiecznikach z prawej strony deski.

a nie ma szansy znalezc tych kabli w lampce podsufitki? wydaje mi sie ze zle podlaczylem tylko 12+ po zaplonie skoro kamerka po 5 minutach od zgaszenia auta odpala sie ponownie i kreci przez kilka godzin, jak juz wszystko mam zamontowane to troche nie widzi mi sie ciagnac kabla az od bezpiecznikow do gory 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kamerka nie wymaga osobnego modułu to sama wie kiedy dostaje 14V i w tedy nagrywa normalnie, a kiedy ma 12V to przechodzi  w tryb parkingowy. Pytanie tylko czy parkingowy wykrywa dopiero przy 12V? To by tłumaczyło sposób w jaki działa bo po zgaszeniu masz pewnie powyżej 12V.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Langista napisał(a):

Skoro kamerka nie wymaga osobnego modułu to sama wie kiedy dostaje 14V i w tedy nagrywa normalnie, a kiedy ma 12V to przechodzi  w tryb parkingowy. Pytanie tylko czy parkingowy wykrywa dopiero przy 12V? To by tłumaczyło sposób w jaki działa bo po zgaszeniu masz pewnie powyżej 12V.

kamera podlaczona przez takie cos,  ostatnio jak czekalem na zone w aucie zobaczylem ze kamera odpalila sie sama po kilku min zgaszonego auta w momencie kiedy zapalilo sie podswietlenie przycisku od hamulca recznego, tak jakby cos sie uzbroilo, czyli  na kablu ktory podlaczylem +12 po zaplonie po kilku min jednak wrocilo napiecie? jak montowalem kamere to miernikiem sprawdzalem napiecia, ale nie sprawdzalem co sie stanie kilka minut po zgaszeniu auta

IMG_8885.png

Edytowane przez komzuald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...