Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nagły wyciek oleju w A4 B7 1.8T


Equa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam silnik 1.8T BFB wzdłużny czy ktoś się orientuje skąd to może cieknąć? Rano sprawdziłem poziom oleju w silniku i było tak mniej więcej 4/5 miarki czyli wszystko w normie lecz samochód był delikatnie nachylony w przód przejechałem max 300-400 metrów na parking by sprawdzić na płaskim, zgasiłem odczekałem godzinę i nagle patrzę i mam połowę bagnetu nigdy silnik nie palił oleju i nie ubywało ani grama z prawej strony (patrząc od przodu maski, strona kierowcy) pod filtrem oleju widać taki wyciek cały i widać miejsce z gwintem aby tam coś miało by być jakąś śrubą czy szpilka? ktoś może się orientuje na jakie koszta się szykować? Jutro jestem już umówiony do mechanika. Poniżej zdjęcieIMG_5027.thumb.jpeg.52fe294af9bf062c3a8eca44e8f6359b.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodniczka oleju albo z odmy też może wyrzucać jak jest popękana. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, VRGOOD napisał(a):

Chłodniczka oleju albo z odmy też może wyrzucać jak jest popękana. 

 

Jest to możliwe aby w tak krótkim czasie silnik był odpalony max 5 min wyrzuciło aż tyle oleju? Dodam że dzień wcześniej jeździłem z dobre 20-25 km i nic się nie działo żadnych niepokojących objawów olej też był w normie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pusciła uszczelka pomiedzy podstawa filtr oleju a chłodnicą oleju

OE nr: 038 117 070 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał(a):

pusciła uszczelka pomiedzy podstawa filtr oleju a chłodnicą oleju

OE nr: 038 117 070 A

Myślisz? I to tak z dnia na dzień by puściła? I jest to możliwe aby przez tak krótki czas tyle oleju wypluła? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Equa napisał(a):

 I jest to możliwe aby przez tak krótki czas tyle oleju wypluła? 

 

jest, tam masz cisnienie oleju na poziomie do 4 bara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dev napisał(a):

 

jest, tam masz cisnienie oleju na poziomie do 4 bara

Kurde, czyli jutro pozostaje laweta i do mechanika bo raczej nie warto ryzykować aby na kołach dojechał aby motoru nie zatrzeć bo mam do przejechania z 8 km do znajomego, na jakie koszta można się szykować za taką imprezę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz zdjac osłone, odkrecic filtr oleju, nad nim jest nakretka, potem zdejmujesz chłodniczke

zakładasz nowy oring, zakładasz chłodniczkę, nakretke i filtr

roboty na 30-40 minut

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dev napisał(a):

musisz zdjac osłone, odkrecic filtr oleju, nad nim jest nakretka, potem zdejmujesz chłodniczke

zakładasz nowy oring, zakładasz chłodniczkę, nakretke i filtr

roboty na 30-40 minut

Ja niestety pod blokiem nie mam warunków do tego znajomy mechanik mi to zrobi ale widzę ze skoro filtr trzeba zrzucać to i nowy olej pewnie z bańkę 1 litr dokupić trzeba aby zalać to co się wyleje z filtra i nad nim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na dobra sprawe zrobisz to nawet pod blokiem

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał(a):

na dobra sprawe zrobisz to nawet pod blokiem

Jutro będę z tym walczyć na szczęście mam na noc do pracy może dam radę reanimować samochód do tego czasu, dam znać co to było na przyszłość dla innych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Langista napisał(a):

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

 

To jest 1.8T a nie 3.0i V6

Wystarczy zdemontować zbiorniczek płynu chłodzącego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde, to ja w porównaniu z nim mam wygodne dojście do tej podstawki, chociaż auto trzeba dźwigać 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 22:14, Langista napisał(a):

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

No właśnie kilka dni temu miałem to samo wymieniłem na erlinga no i kurczę dalej gdzieś się sączy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...