Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Nagły wyciek oleju w A4 B7 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam silnik 1.8T BFB wzdłużny czy ktoś się orientuje skąd to może cieknąć? Rano sprawdziłem poziom oleju w silniku i było tak mniej więcej 4/5 miarki czyli wszystko w normie lecz samochód był delikatnie nachylony w przód przejechałem max 300-400 metrów na parking by sprawdzić na płaskim, zgasiłem odczekałem godzinę i nagle patrzę i mam połowę bagnetu nigdy silnik nie palił oleju i nie ubywało ani grama z prawej strony (patrząc od przodu maski, strona kierowcy) pod filtrem oleju widać taki wyciek cały i widać miejsce z gwintem aby tam coś miało by być jakąś śrubą czy szpilka? ktoś może się orientuje na jakie koszta się szykować? Jutro jestem już umówiony do mechanika. Poniżej zdjęcieIMG_5027.thumb.jpeg.52fe294af9bf062c3a8eca44e8f6359b.jpeg

Opublikowano

Chłodniczka oleju albo z odmy też może wyrzucać jak jest popękana. 

 

Opublikowano
  • Autor
23 minuty temu, VRGOOD napisał(a):

Chłodniczka oleju albo z odmy też może wyrzucać jak jest popękana. 

 

Jest to możliwe aby w tak krótkim czasie silnik był odpalony max 5 min wyrzuciło aż tyle oleju? Dodam że dzień wcześniej jeździłem z dobre 20-25 km i nic się nie działo żadnych niepokojących objawów olej też był w normie 

Opublikowano

pusciła uszczelka pomiedzy podstawa filtr oleju a chłodnicą oleju

OE nr: 038 117 070 A

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Dev napisał(a):

pusciła uszczelka pomiedzy podstawa filtr oleju a chłodnicą oleju

OE nr: 038 117 070 A

Myślisz? I to tak z dnia na dzień by puściła? I jest to możliwe aby przez tak krótki czas tyle oleju wypluła? 

Opublikowano
4 minuty temu, Equa napisał(a):

 I jest to możliwe aby przez tak krótki czas tyle oleju wypluła? 

 

jest, tam masz cisnienie oleju na poziomie do 4 bara

Opublikowano
  • Autor
3 minuty temu, Dev napisał(a):

 

jest, tam masz cisnienie oleju na poziomie do 4 bara

Kurde, czyli jutro pozostaje laweta i do mechanika bo raczej nie warto ryzykować aby na kołach dojechał aby motoru nie zatrzeć bo mam do przejechania z 8 km do znajomego, na jakie koszta można się szykować za taką imprezę?

Opublikowano

musisz zdjac osłone, odkrecic filtr oleju, nad nim jest nakretka, potem zdejmujesz chłodniczke

zakładasz nowy oring, zakładasz chłodniczkę, nakretke i filtr

roboty na 30-40 minut

Opublikowano
  • Autor
2 minuty temu, Dev napisał(a):

musisz zdjac osłone, odkrecic filtr oleju, nad nim jest nakretka, potem zdejmujesz chłodniczke

zakładasz nowy oring, zakładasz chłodniczkę, nakretke i filtr

roboty na 30-40 minut

Ja niestety pod blokiem nie mam warunków do tego znajomy mechanik mi to zrobi ale widzę ze skoro filtr trzeba zrzucać to i nowy olej pewnie z bańkę 1 litr dokupić trzeba aby zalać to co się wyleje z filtra i nad nim 

Opublikowano

na dobra sprawe zrobisz to nawet pod blokiem

Edytowane przez Dev

Opublikowano
  • Autor
1 minutę temu, Dev napisał(a):

na dobra sprawe zrobisz to nawet pod blokiem

Jutro będę z tym walczyć na szczęście mam na noc do pracy może dam radę reanimować samochód do tego czasu, dam znać co to było na przyszłość dla innych 

Opublikowano

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

Opublikowano
Godzinę temu, Langista napisał(a):

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

 

To jest 1.8T a nie 3.0i V6

Wystarczy zdemontować zbiorniczek płynu chłodzącego 

Opublikowano

O kurde, to ja w porównaniu z nim mam wygodne dojście do tej podstawki, chociaż auto trzeba dźwigać ?

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
W dniu 14.04.2024 o 22:14, Langista napisał(a):

Dźwigasz stronę kierowcy najwyżej jak się da, w tedy minimalna ilość oleju wycieknie, robiłem tak już u siebie bo mi też to puściło, o dziwo zakładałem nowe ale z zamiennika i taki efekt, założyłem Ori i jak na razie nie cieknie.

No właśnie kilka dni temu miałem to samo wymieniłem na erlinga no i kurczę dalej gdzieś się sączy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.