Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie przy zmianie biegów z 1 na 2 w A4 B5


Dannyeye3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Problem który występuje od początku czyli od 5 lat odkąd ja kupiłem.

Jeździłem przez cały ten czas bo do wszystkiego można się przyzwyczaić ale z racji że w tym roku chcę zrobić większy serwis dlatego też chciałbym się tego pozbyć.

Podczas zmiany biegów tylko w przypadku z jedynki na dwójkę mam denerwujące szarpnięcie, występuje prawie za każdym razem,  raz jest mniejsze raz większe. Na pewno zmiana biegu nie odbywa się płynnie i mam porównanie do innych samochodów. 

Cały czas myślałem że to wina sprzęgła ale w tym roku zostało zmienione razem z dwumasa, olej w skrzyni, nowe poduszki skrzyni, przy okazji wymieniona maglownica, zrobiona zbieżność, zawieszenie ok bez luzów.

Nie jestem w stanie dokładnie opisać jak wyglada to szaprniecie ale dla porównania czasami jest tak, jakby ktoś z rozpędu próbował mnie szarpnąć na lince. Każdy inny bieg wchodzi płynnie.

Układ zapłonowy wszystko jest dobrze.

Czy ma ktoś jakiś pomysł co można jeszcze sprawdzić? Czy to może być wina samej skrzyni?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bieg wchodzi bez przeszkód a przy zasprzęglaniu jest taki objaw to albo któraś poducha wywalona (żaden zamiennik nie będzie dobry, tylko Ori niestety) albo przeguby lub całe półosie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mechanik twierdzi że półosie byly dobre a z przegubów nie ma żadnych niepokojących dzięków. 

Jedynie podmuchy nie zostały wymienione bo dobrze wiemy jakie to są niestety koszty na Ori.

Edytowane przez Dannyeye3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przeguby są sztywno a w zakrętach przeskakują, także usterki mogą się na różne sposoby objawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki silnika, odbój. 

7 godzin temu, Dannyeye3 napisał(a):

Jedynie podmuchy nie zostały wymienione bo dobrze wiemy jakie to są niestety koszty na Ori.

Nie muszą byc ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...