Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 C5 avg , kilka pytań po swapie


raques

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

Potrzebuje pomocy. Pacjent A6 C5 1.9 TDI AVG po wymianie silnika z osprzętem z A4 B5 AVG. Urwało w starym mocowanie tłoka J

Kilka pytań, które ujmę w punktach będzie łatwiej:

1.olej po swapie poszedł nowy ale chce go wymienić już bo jednak zostały jakieś stare resztki,, czy mogę użyć przed wymianą płukanki?

2. to samo z płynem chłodzącym,  czy po zrzucie obecnego płynu ( po wymianie silnika poszedł oczywiście nowy), czy mogę zalać go tylko wodą destylowana i zrobić z 20 km i zrzut + zalanie nowym płynem chłodzącym?  ( chodzi mi o przepłukanie układu czysta woda destylowaną).

3. czy wtryski mogę  po wyjęciu przepłukać środkiem do czyszczenia wtrysków tzn. użyć np. takiego ogrodowego spryskiwacza którym wytworze ciśnienie i wtłoczę do każdego wtrysku środek czyszczący?

4.może być olej do zalania Liqui Moly TOP TEC 4100 5W40, 5 l ?

 

Będę mega wdzięczny za odpowiedzi.

Edytowane przez raques
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem co chcesz zrobić. Olej owszem możesz wymienić, nawet co kilka km możesz zalewać nowy, co do płukanki, można stosować  ale cudów nią nie zdziałasz, to zwyczajnie dodatek środków czyszczących do oleju, nagaru tym nie rozpuścisz. Jak płyn chłodniczy poszedł nowy to nie ma sensu go wypłukiwać wodą destylowaną, chyba że widać w zbiorniczku jakiś syf, a to też trzeba się zastanowić jaki konkretnie. Wtrysków nie wyciągaj, chcesz je wyczyścić to wlej do pełnego baku dodatek do czyszczenia wtryskiwaczy i zrób długą trasę, im dłuższa jazda bez zatrzymywania się tym lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...