Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pasek LED w jednej lampie A4 B9 wpada w żółty kolor


Koalakm
Przejdź do rozwiązania Rozwiązane przez Koalakm,

Rekomendowane odpowiedzi

Lampa FULL LED A4 B9.

Mam problem z jedną lampą gdyż w światłach dziennych LED końcówka górnego paska LED wpada w żółty kolor...

Lampa zakupiona z rozwaloną puszką - wymiana puszki.

Górny LED napędzany jest przez "jeża" oryginalnego - w sensie pozostał z oryginalnej lampy jak i pozostałe moduły.

Różnicę widać pomiędzy lampą nienaprawianą  - tam jest ładnie wszystko bielutkie.

Widzę że w lampie w której jest problem górny pasek LED nie dochodzi jakby do końca lampy (porównując z oryginalną) i powinien być głębiej - ale nie wiem czy to może mieć znaczenie.

Jaki może być powód?

Czytałem w A4 B8 że takie cuda sie dzieją, ale w B9 nie widzę aby ktoś o tym pisał.

Po zdemontowaniu jeża itp wszystko wygląda ok, choć patrząc na czoło tego światłowodu już widać jakby odcień żółty - na tym małym bocznym światłowodzie widać że jest krystalicznie biały.

Czy to jest możliwe że sam światłowód jest jakoś zużyty że dostał nie wiem żółtego zabarwienia?

Będę wdzięczny za porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Koalakm napisał(a):

Widzę że w lampie w której jest problem górny pasek LED nie dochodzi jakby do końca lampy (porównując z oryginalną) i powinien być głębiej - ale nie wiem czy to może mieć znaczenie.

Wstaw zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Rozwiązanie
10 minut temu, Muskel1 napisał(a):

Wstaw zdjęcia.

nie zrobilem zdjecia, a lampe dzis oddalem do poprawy ulozenia swiatlowodu i wymiany swiatlowodu.

Okazuje sie ze niestety tak moze sie dziac tez A4 B9 - w sensie ze swiatlowod jest "zuzyty , wypalony" i nalezy go wymienic.

Dam znac jaki bedzie efekt po zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa rozwiazana. Swiatlowod musial byc wymieniony. 

Swiatlowody sie 'wypalaja" z czasem. Wiec jezeli ktos zauwazy ze zmienia barwe w zolta to wlasnie oznaka wypalenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...