Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ANA] Pytanie o wentylatory


KartofeL

Rekomendowane odpowiedzi

Mam silnik jak w podpisie 1.6 ANA 100PS

Mam dwa wentylatory: jeden na wiskozie napędzany tym samym paskiem co alternator

drugi prawdopodobnie na silnik elektryczny i on w ogóle nie działa (co może być powodem?) i jak powinien sie zachowywać ten wiatrak? kiedy powinien się włączać

Mam taki problem że jak stoje długo w korku w gorący dzień to się grzeje do 110 stopni :(

ale za to jak postawie samochód pod domem włączony nawet 20 min. to bite 90 i nic więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten elektruczny to jest wspomagający sprawsz czy niejest spalony doporować do niego + i - z akumulatora jak sie niezalączy to znaczy że spalony a jeżeli sie załączy to jest morzliwe ze masz uszkodzony czujnik temperatury morzesz jeszcze czujik zmostkować wtedy też powienien sie załączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze tak zrobić

a kiedy w ogóle powinien się włączać ten wentylator?

a właśnie od czasu do czasu zapiszczy pasek jak ruszam, może i to ma jakieś znaczenie[br]Dopisany: 08 Maj 2009, 20:23_________________________________________________Problem na szczęście póki co rozwiązany. Podłączyłem prąd pod wiatrak i nie ruszył, wymontowałem go (po ciężkich bojach) podłączyłem jeszcze raz i zaczął o dziwo działać, no to przedmuchałem go polałem specjalnym specyfikiem do styków i wsadziłem. No i działa na razie, zobaczymy co bedzie później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator powinien sie zalaczyc jak zalaczysz klime chyba ze nie maz klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Henrykus

Jak już go wyjąłeś to trzeba było wstawić nowy (można za 120 zł dostać) bo faktycznie jest grzebania z wyjęciem , szczególnie w silnikach doładowanych . Ja wymienialem bo szczotki do zera były wytarte.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko, że od razu jak zobaczyłem że działa po wyjęciu spakowałem go spowrotem, a dzisiaj znów nie działa :( zaskakuje dopiero jak go pierdzielne kluczem :decayed:

no nic, trzeba nowy wstawić, a auto sie bedzie grzać do tego czsu :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nic, trzeba nowy wstawić, a auto sie bedzie grzać do tego czsu :disgust:

nie dopuszczaj do przegrzewania sie silnika bo skonczy sie w najlepszym wypadku wymiana uszczelki pod glowica albo jeszcze gorzej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety jestem tego w pełni świadom. Ale co moge zrobić jak na zewnątrz 25 stopni w cieniu a człowiek w korku musi stać, nic sie nie da zrobić, najwięcej mi do 110 podchodziła temp. ale to chyba ze dwa razy. Szczęśliwie są teraz chłodne dni a jutro już wmontuje wentylator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymień wentylator na nowy i będziesz miał spokój. W starym pewnie skończyły się szczotki i raz załapuje a raz nie. Tylko zwróć uwagę bo są dwie wersje wentylatora z okrągłą i płaską wtyczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już mam nowy, kupiłem jeszcze w zeszłym tygodniu, z tą wtyczką to wiem, bo stary już raz wymontowywałem i oglądałem go dookoła.

Dzisiaj już powinien być wentylator wymieniony :> i w końcu będe mógł być spokojny o moją niunie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elektryczny wentylator jest do klimy, on dodatkowo wspomaga dodatkowo obciazony silnik przez wlaczona klimatyzacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem, tylko gdy ten wiatraczek niedziała silnik sie grzeje :( zwłaszcza w korku w gorące dni

Apropos, wentylator już zamontowany :>

Elegancko teraz klima chłodzi i w końcu jednostka napędowa trzyma odpowiednią temperature

Pozdrawiam wszystkich :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...