Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Jaki zamiennik skraplacza klimatyzacji polecacie do A4 B9?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam lekki wyciek ze skraplacza klimatyzacji, jakiej firmy polecacie zamiennik ?

Pozdrawiam. 

Rozwiązane przez ELLIOTT

Przejdź do rozwiązania
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Rozwiązanie

Nissen, NRF. U siebie wymieniłem na firmę NRF. 

Opublikowano

Nissens i NRF spoko zakladalem w wielu autach. ThermoTec zalozylem dwa razy bo nie bylo wyjscia ale cos z nimi nie halo. Dzialaja ale klima jakos lekko gorzej chodzi. Vaico klasa na poziomie mniej wiecej Nissens/NRF ale przewaznie drozsze wiec raczej bym odpuscil jezeli tamte dwa sa dostepne... U mnie na warsztacie pierwszym wyborem jest Nissens. W wielu autach idzie na pierwszy montaz :)

Opublikowano

Nissens możesz śmiało wrzucać. Mam kolegę, który doposaża Audi w klimatyzację i pakuje właśnie tylko tej firmy ?

Opublikowano

Ale zamów sobie oringi w ASO, bo te co Nissens daje w zestawie (o ile je w ogóle da) mają zły wymiar i robi się mikro nieszczelność.

Opublikowano
5 godzin temu, Langista napisał(a):

Ale zamów sobie oringi w ASO, bo te co Nissens daje w zestawie (o ile je w ogóle da) mają zły wymiar i robi się mikro nieszczelność.

w NRF oringi były tej samej grubości co ori. Nawet jak jest jakaś minimalna rozbieżność w Nissens. Myślę, że to błąd przy montażu i powielane mity.

Opublikowano

Nie bez powodu oringi zamienników mają wymiary 1,8 czy 2,0 a Ori to 1,78 lub 1,84. Tak, przy tym ciśnieniu tak mała różnica sprawia, że są wycieki.

Opublikowano

Zgodzę się z przedmówcą choć nie do końca. Jeśli chodzi o oringi to owszem fabryczne mają nietypowe wymiary i ciężko je znaleźć w "uniwersalnych kompletach" ale jeśli są w zestawie z chłodnicą to będą miały wymiar fabryczny. Lub jeśli będą w wymiarach uniwersalnych to gniazdo w chłodnicy będzie przewidziane pod taki właśnie oring, a nie fabryczny... Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby klima puszczała na oringach fabrycznych lub dołączanych do chłodnicy. Na uniwersalnych i owszem :(

Opublikowano
W dniu 6.09.2024 o 20:37, Petroholic napisał(a):

Zgodzę się z przedmówcą choć nie do końca. Jeśli chodzi o oringi to owszem fabryczne mają nietypowe wymiary i ciężko je znaleźć w "uniwersalnych kompletach" ale jeśli są w zestawie z chłodnicą to będą miały wymiar fabryczny. Lub jeśli będą w wymiarach uniwersalnych to gniazdo w chłodnicy będzie przewidziane pod taki właśnie oring, a nie fabryczny... Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się aby klima puszczała na oringach fabrycznych lub dołączanych do chłodnicy. Na uniwersalnych i owszem :(

Zgadzam się. Pewnie osobom co wymieniały skraplacz, podwinął się oring przy montażu. U mnie tak ciasno było, że musiałem sporo mydełka dać aby to jakość wcisnąć w gniazdo. Do tego jak zaschnie to już trzymać będzie na amen.

Opublikowano

Podstawowy blad przy skladaniu klimy. Nigdy nie smarujemy oringow smarem, wazelina, czymkolwiek innym poza olejem PAG! Jakikolwiek tluszcz w ukladzie to proszenie sie o awarie :(

Opublikowano

Może być silikon w sprayu, bo oringi i tak są na bazie silikonu.

Opublikowano

Silokon w sprayu to też smar... Częściej zwany smarem silikonowym. Nie testowałem ale chyba nie warto ryzykować :) Wystarczy zwilżyć oringi olejem do klimy...

Opublikowano
  • Autor

Dziękuję wszystkim za odpowiedź, założony NRF , chodzi aż miło ? 

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Cześć, mam pewną rozkminkę a mianowicie: oryginalne skraplacze są sprzedawane w ASO razem z osuszaczem z tym ,że nie są napełniane azotem tylko otwory są zabezpieczone zaślepkami p.kurzowymi, które wg mnie nie do końca zabezpieczają wspomniany osuszacz przed pochłanianiem wilgoci z powietrza. I teraz założenie takiego skraplacza z takim nawodnionym osuszaczem mija się z celem, chyba że jest coś w temacie o czym nie wiem. Jeżeli macie wiedzę na ten temat i chcielibyście się nią podzielić i rozwiać moje wątpliwości to poproszę ?

Opublikowano
W dniu 21.05.2025 o 13:36, Qmaty napisał(a):

Cześć, mam pewną rozkminkę a mianowicie: oryginalne skraplacze są sprzedawane w ASO razem z osuszaczem z tym ,że nie są napełniane azotem tylko otwory są zabezpieczone zaślepkami p.kurzowymi, które wg mnie nie do końca zabezpieczają wspomniany osuszacz przed pochłanianiem wilgoci z powietrza. I teraz założenie takiego skraplacza z takim nawodnionym osuszaczem mija się z celem, chyba że jest coś w temacie o czym nie wiem. Jeżeli macie wiedzę na ten temat i chcielibyście się nią podzielić i rozwiać moje wątpliwości to poproszę ?

Układ jest zamknięty w próżni. Jeśli wyciągniesz zaślepkę, ma syknąć, to świadczy o szczelności skraplacza. O osuszacz nie martw się. 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.